Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polacy czują się dyskryminowani finansowo. Dostają niższe pensje niż Norwegowie z tej samej branży - Norwegia

Czytali temat:
Zbigniew Karpinski KRZYSZTOF MARCINIAK Miroman Taddy bogdan miotk (1291 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Taddy
(Taddy)
Wiking
Pracuję w systemie rotacyjnym.
Zarabiam zapewne mniejsze pieniądze niż rodowity Norweg ale... Mam pokryte koszty podróży.
Mam zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.
Godzę się na takie warunki więc jestem zadowolony.
Firma Norweska choć zarabia Polski pośrednik mimo to jest OK.
Ale pracowalem kilkanaście lat temu u pewnego Włocha w okolicach Drammen oficjalnie na umowę jednak w godzinach nocnych 10 h dziennie.
Po średnio 40 dniach pracy mialem jeden dzień przerwy czyli 300h w miesiącu harówy za najniższą krajową bez dodatku za stawkę nocną. Włoch mówił ze jak mi nie pasuje to na moje miejsce jest wielu.
Norwedzy bywają różni, jak my Polacy, ale w wiekszosci to kulturalny dbający o drugiego czlowieka naród. To ludzie którzy dbają o bezpieczeństwo pracy. Dbają o zdrowie swoje i innych.
Stać ich na dobre traktowanie drugiego czlowieka.
Sami pewnie pamiętają jak było im ciężko i jak emigrowali z Norwegii za lepszym bytem zanim odkryto złoża gazu czy ropy.
Niestety Włoch był okrutny, ale cóż sami się godziliśmy na te oszukańcze warunki. Przyjechałem wówczas z myślą pracy na dłużej bo podobał mi się kraj fiordów i norweskie śliczne dziewczyny... Ale Wloch wszystko popsuł i powróciłem do ukochanej Ojczyzny zaledwie po 4 miesiacach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomek tarczewski
(tomek2011)
Wiking
Chyba żyjemy w jakiś innych Norwegiach. Ja zarabiam więcej niż Norwedzy w tej samej firmie. Mam mieszkanie swoje. Moi przyjaciele z polski maja własne mieszkania niektórzy nawet 3 mieszkania, które wynajmują. Nigdy nie czuliśmy się dyskryminowani jeśli chodzi o pieniądze. Jestem dumny, że jestem Polakiem. Marka Polska dla Norwegów w moim środowisku znaczy zaufanie solidność, rzetelność. Pozdrawiam autorów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Władek Jażyna
(Jazynazeszczecina)
Wiking
To co dzieje się na stoczniach jest przerażające. Żaden Norweg nie pracuje przy np. ocieplaniu pomieszczeń watą na statkach. Robią to wyłącznie Polacy Rumuni i Litwini bez żadnego zabezpieczenia dróg oddechowych, odpowiedniego kombinezonu. A kabzę nabijają norwescy pracodawcy. Tak dbają o zdrowie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
... post na fejsbuku o warunkach pracy w tej stoczni i dodatkowo maile do dyrekcji i inspekcji pracy...sukces gwarantowany...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok