Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Norwegowie ruszyli do sklepów monopolowych. Takich kolejek nie było od początku pandemii - Norwegia

Czytali temat:
zbigniew sieczkowski mart enty Onty_Ja_Gabriel_3. miras Tuz. minip.70 (784 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Jeżeli państwo ogranicza/blokuje sprzedaż alkoholu poprzez Vinmonopol to znaczy że Norwegowie mają problem z alkoholizmem.
Prohibicja nie ograniczyła spożycia alkoholu.
I choć Polacy też sporo piją to jak narazie nikt nie wpadł na pomysł ograniczenia sprzedaży alkoholu tylko w jednym miejscu.
No ale ta historia w Norwegii ma swoją tradycję…
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Nieobecny napisał:
Jeżeli państwo ogranicza/blokuje sprzedaż alkoholu poprzez Vinmonopol to znaczy że Norwegowie mają problem z alkoholizmem.
Prohibicja nie ograniczyła spożycia alkoholu.
I choć Polacy też sporo piją to jak narazie nikt nie wpadł na pomysł ograniczenia sprzedaży alkoholu tylko w jednym miejscu.
No ale ta historia w Norwegii ma swoją tradycję…

Widocznie Królestwo ma bardzo dużą nadwyżkę cukru i boi się zniszczenia tych zapasów.
Dlatego też ograniczają sprzedaż gotowego produktu.
Kiedyś Norg, powiedział mi iż ta oficjalna prohibicja, poprzez ograniczenia w sprzedaży to czysta fikcja.
Ponieważ jak pierwszy raz wprowadzono Vinmonopol, oraz podniesiono horrendalne ówcześnie ceny.
To faktycznie spożycie alkoholu spadło o 300 % i chwalono się tym osiągnięciem społecznym.
Jednak już nie informowano oficjalnie iż spożycie cukru wzrosło o 2000%.
I podobno jest tak do teraz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomasz dryndos
(arybaco)
Wiking
Noralkoholizm wiecznie żywy! Xd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Albercik Polonus
(Albercik321)
Wiking
Wystarczy obniżyć avgifty i wszystko sie unormuje..komunistyczna namiastka kapitalizmu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
gregorek0078 Gradalski
(gregorek0078)
Wiking
Pijta i się zarażajta!
Oto słowo moje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Andrzej witz
(Spike)
Wiking
Nie ma przyrostu w piciu alkoholu,duzy wczesniej procent byl zakupiony w Szwecji lub Danii ,zamkneli granice,stad te wyniki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
I kolejna branża którą uratuje covid, granica zamknięta i przemyt alko z Poloni wstrzymany hehe to i przyrosty sprzedaży są...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok