Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ratownicy w Gjerdrum nie wznawiają poszukiwań. Gmina odwołała ewakuację części budynków - Norwegia

Czytali temat:
iksiński igrek mart enty KRZYSZTOF MARCINIAK boj fra oszlo Onty_Ja_Gabriel_3. minip.70 (799 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...za daleko szukasz ..zbieracza w Norwegii z podobna reputacja nie znajdziesz
...w Polsce jest taki jeden,ktory zbiera wielokrotnie i nigdy sie nie rozliczyl
...z Torunia
...Rydzyk mu po tacie chyba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
bojfraoszlo napisał:
...Rydzyk mu po tacie chyba

Z tego co gdzieś czytałem, to nazwisko nosi nie po ojcu, a po matce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
bojfraoszlo napisał:
...Rydzyk mu po tacie chyba

Z tego co gdzieś czytałem, to nazwisko nosi nie po ojcu, a po matce.


...swiadomie napisalem...chyba
...ale my nie o tym...nie jego wina ,ze pojawil sie na tym padole
...wina jest jedna...Rydzyk nie rozliczyl zbiórek
..więc jak najbardziej sie nadaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Pawel Salamacha)
Wiking
Zbyt duza ingerencja czlowieka w przyrode.Budowalem osiedle Nystulia w ASK , zwracalem uwage na sasiednie dzialki gdzie karczowano drzewa ,krzewy dla uzyskania terenów pod zabudowę. To jest wielki biznes oraz niestety bardzo bezwzględny. Naruszono cieki wodne podziemne i podskalne szczelinowe zasupujac naturalne uksztaltowanie terenu , wyruwnujac pod budownictwo. Zagęszczanie gruntu spowodowalo blokade dawnych naturalnych ujść wody. Norwegia to kraina na skalach z malym procentem ziem urodzajnych.Na skalach mamy ziemie nasypową lub nawiewowa uzyskaną przez przemieszczanie wietrzne oraz uzyskany torf poprzez procesy gnilne liści , gałęzi itd.. Najgorsze jednak sa miejsca w ktorych wystepuje glina cienkowarstwowa potocznie zwana ślizgaczem. Jezeli jest sucha to jest bardzo twarda , jesli jednak otrzyma wode robi się niespójna z niczym mazia Ona jest powodem wiekszości osuwisk na całym globie.
Obowiązkiem w takich terenach powinno byc wykonywanie nawiertow dla sprawdzenia co tak naprawde kryje sie pod powierzchnia. Dobrym pomyslem byl system odgazowywania poprzez instalacje rur drenarskich w nasypie tłucznia o odpowiedniej frakcji. Pomuysł ten jednak , to raczej w 90 procentach biznes dla producentow oraz wykonawcow ,cóż nie mi osądzac.Ważniejsze dla mnie jest kotwowanie do skal fundamentów , palowanie szczelinowe fundamentów. To podraża ,ale gwarantuje uniknięcie tragedi. W nawiertach umieścić można sondy wilgotności które zaalarmują nas o ewentualnym nagromadzonym gazie czy wodzie czyli nadmiernej wilgoci. Teraz przyroda upomniała sie o swoje prawa i oby to bylo po raz ostatni. Nauczmy się w końcu myśleć, korzystajmy z rady prawdziwych fachowców.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok