Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Opanować język i nie zbankrutować: najtańsze sposoby na naukę norweskiego - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Opanować język i nie zbankrutować: najtańsze sposoby na naukę norweskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Bardzo duzo przydatnych informacji.
Bede musial zabrac sie za jeden z kursow i odswierzyc to czego juz sie nauczylem i kontynuowac . Moj norweski , ktory jak zauwazam czasami, staje sie gorszy zamiast doskonalic sie. Tak sie dzieje, jesli czlowiek osiada na laurach , rozmawia ciagle z tymi samymi osobami ale i pod wplywem dialektu trøndersk.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marian Paździoch
(MarianPazdzioch)
Wiking
Sławomir Wiśniewski i po co. Norwedzy sami kaleczą swój język. Takk skal du ha a mówią takk skal(da) bez ciśnienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Moze wkrotce bede musial szukac nowej pracy, czym lepszy jezyk tym wieksze szanse. Znajac norweski mozna tez porozumiec sie w Szwecji , Danii i podobno tez w Finlandii.
A to juz spory kawalek Europy. Poza tym jezyki to moje hobby, pomimo ze nie jestem specjalnie zdolny.
To co mnie zniecheca w Trondheim to wszedobylskie dialekty i niechec norweskich kolegow do objasniania zawilosci jezykowych - byc moze sami nie sa pewni skoro tutaj w szkole pisza bokmaalem ale rozmawiaja troendersk. Mam zamiar przeniesc sie na poludnie w okolice Oslo, tam chyba mowia bardziej tzw jezykiem ksiazkowym. Zobaczymy.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Tak, to prawda I tysiac lat juz o tym opowiadaja!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
białyorzeł napisał:
Polacy nie gęsi swój język mają!

Masz racje. Nauka jezykow to glupota. Niech inni sie polskiego ucza!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jacek.D
(Jacek.D)
Wiking
Tak. Z jednej strony dialekty i to, ze kazdy norweg czuje sie w obowiazku poprawiania ciebie, z drugiej sam sobie nie ulatwiam dzialajac jako "jednoosobowy holding". 30min omawiania projektu z klientem i free. Pozostaja "hei" jadac do i wracajac z pracy. Moglbym oczywiscie nadrobic braki w kolejce do kasy (glownie o pogodzie) ale na shopping monopol ma zona
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok