Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
8 Postów
Dariusz Nowak
(kos73)
Wiking
Manitou napisał:
kos73 napisał:
Bardzo ciekawy punkt widzenia. A czy szanowny Manitou jest w posiadaniu danych statystycznych, pozwalających stwierdzać, że \\\" większość emigracji\\\" się asymiluje?
Ponieważ zaczepiłeś mnie Imiennie, to osobiście jestem zwolniony z Etyki Blogera w tym sporze.
Niemniej.
Jesteś głupszy niż moherowy rydzyk i poplecznik kaczylandu razem wzięty, skoro żądasz podania źródła odniesienia w tej konkretnej sprawie.
Jako potwierdzenie mojej powyższej opinii, podam tobie bardzo prosty i czytelny przykład z prawie obecnej chwili, a dotyczący niestety Nas Wszystkich związanych z obecną kaczylandią.
Według obecnego ZUS, średnia Polska Emerytura za rok 2017 wynosiła Brutto 2100-,zł.
Dużo prawda, też chciałbym tyle dostawać tyle, że na rękę a nie brutto.
Jest jednak jedna dość istotna nieścisłość prawna w tej informacji, ponieważ na tą ŚREDNIĄ >2100-,BRUTTO< SKŁADA SIĘ NIESTETY, TO NAJNIŻSZE ŚWIADCZENIE WYNOSZĄCE AŻ 10 grosz!!!, oraz to skromne świadczenie wynoszące ponad 21000 złotych.
Dlatego proszę uprzejmie o zaprzestanie bredzenia w tematach zbyt poważnych by sobie z nich kpić.


Dziękuję za taką, rzeczową odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marian Paździoch
(MarianPazdzioch)
Wiking
Dla takich buraków jest honorem by się nie nauczyć norweskiego będąc w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michal Cichorek
(Satokh)
Wiking
Tak czytam, czytam i myślę sobie, znowu polskie piekiełko. Jak dla mnie to niechęć do nauki języka to zwykłe lenistwo przybrane w maskę dumy, surrealizmu czy cebulactwa. Jak ktoś wie, że mu ten język będzie potrzebny to się nauczy i będzie miał lepiej. Cała reszta, będzie szukać powodu, dla którego tego nie robić - bo woda w Bałtyku nie zamarza, bo aquavita to nie wódka, bo piwa nie mogę kupić po 20:00 etc., etc. Mam tylko jedną prośbę do takich ludzi - przestańcie się dziwić, że traktują Was jak człowieka gorszego sortu. Nie dajecie im możliwości pozniania Was, przez Wasze braki lingwistyczne. Na migi to się można w Polsce na wódkę umawiać. Przykro mi to stwierdzić, ale angielski na poziomie "Kali jesć, Kali pić", też nie poprawia Waszej sytuacji. Ot, powiedział co wiedział. Peace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michal Cichorek
(Satokh)
Wiking
Manitou napisał:
średnia Polska Emerytura za rok 2017 wynosiła Brutto 2100-,zł.
Dużo prawda, też chciałbym tyle dostawać tyle, że na rękę a nie brutto.
Jest jednak jedna dość istotna nieścisłość prawna w tej informacji, ponieważ na tą ŚREDNIĄ >2100-,BRUTTO< SKŁADA SIĘ NIESTETY, TO NAJNIŻSZE ŚWIADCZENIE WYNOSZĄCE AŻ 10 grosz!!!, oraz to skromne świadczenie wynoszące ponad 21000 złotych.
Dlatego proszę uprzejmie o zaprzestanie bredzenia w tematach zbyt poważnych by sobie z nich kpić.

Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce istnieje pojęcie NAJNIŻSZEJ EMERYTURY, która wynosi około 1000PLN. Szkoda, że nie dodałeś informacji dlaczego te osoby dostają takie emerytury a nie inne. Brak udokumentowanego stosunku pracy. Miesiąc, dwa, trzy ... z czego tym ludziom mają obliczyć kapitał początkowy? Statystyka ma ma to do siebie, że operuje na rozkładzie wartości i z reguły wartości skrajne są pomijalne jako promile danej próby. Bo idąc Twoim torem, gdyby skrajności miały wpływ na średnią to średnia emerytura wynosi 10500,05 PLN. Ale jak to mówił jeden mądry człowiek, są trzy prawdy: "Świnto prowda, tyż prowda i gówno prowda". Peace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok