2 Posty

(pawel1125)
Wiking
Skoro chcą ciąć wydatki to najpier NAV pomysli komu daje kasę my pracujemy i placimy podatki czyli mamy wklad do budżetu a ci w burkach tylko kasę biorą za FREE i nawet pracy nie szukają dla nich kasa jest .zobaczycie jak tak zrobią to masowo bedziemy jechać do siebie i wtedy otworzą oczy rasisci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:16  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
nataliaMojaNorwegia
(nataliaMojaNorwegia) Online
Redaktor
Proszę czytać ze zrozumieniem. W artykule wyraźnie napisano, że dotyczy to imigrantów w Norwegii, których dzieci mieszkają za granicą. To nic dziwnego, że w artykule zwracamy uwagę na Polaków w Norwegii, ponieważ tematyka portalu dotyczy właśnie Polonii norweskiej. Pozdrawiamy
Zgłoś wpis
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Redaktor
Natalia
Na tym portalu juz wielokrotnie wielu udowodnilo ze maja problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu i zrozumieniem czegokolwiek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Redaktor
Biorą się za wszystko tylko nie z tej strony co trzeba a najgorsze jest to że ze swojego czarnogodzinnego funduszu przejedli już 150 mld dol. i krew ich zalewa że nie mają pomysłu co dalej robić żeby ożywić gospodarkę bo budowlanka i mieszkania to początek nowego kryzysu.Na mieszkanie za parę milionów to trzeba nie tylko się zadłużyć ale trzeba mieć z czego dług spłacić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Redaktor
Narzekający kolega może wrócić do polski i tam płacić podatki, powinni się też wziąć za status pendler , no aropo pendlera to w jakiej wysokość podatki on tu płaci. Nikt tu go na siłe nie trzyma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
635 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Na moj chlopski rozum to dobrze rzad mysli. Pendlery pracuja w Norwegii, maja duze ulgi podatkowe, dodatki na dzieci (kontantstøtte, barnetrygd) a zarobione pieniadze wydaja w Polsce.
Nie przyczyniaja sie do rozwoju gospodarki, ciulaja swoje koronki i boli ich serce, jak maja kupic najtanszy chleb w Rema 1000.
Moj chlopski rozum buntuje sie, ze pobiera sobie taki pendler kontantstøtte na dziecko w Polsce. Wysokosc kontantsøtte od 01.08.17 to 7.500 kr miesiecznie.
W Polsce to bardzo duze pieniadze, wiec zona/konkubina/narzeczona moze uchodzic za krolowa bloku, adziecko samopasem sobie biega - bo kto ma tam glowe do zajmowania sie bachorami.
Ponadto pandlerze - dlaczego sie martwisz? Twoj rzad placi przeciez 500 dukatow na dzieciaki. Do roboty, plodz dzieci w imie boga, rzadu i pieniedzy $$$$$
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
criters
(criters)
Redaktor
Gregor01 napisał:
Popaprańcy
Każdy medal ma dwie strony.
Skoro płacimy takie same podatki to należą śię te same świadczenia!!!Jeżeli nie to niech zabiorą sobie te zasiłki rodzinne ale niech obniżą podatek dla pendlerów!!! Ich prostackie myślenie ( koronki z kraju fiordów uciekają. Niech pomyślą w dwie strony,"myślenie nie boli"
Tyle w temacie
pendlerzy maja obnizone podatki wiec nie placa takich samych podatkow jak reszta, dostaja i tak kupe kasy na rodzinke wiec kasa na dziecko nie zrobi im roznicy !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
latacz chlapacz
(decumanus)
Redaktor
mnie nie robi, ale po dwóch latach mam już kumulację prawie jak w totka, więc zaczyna mi robić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Irek ..
(keriza)
Redaktor
Kochani, zastanawiałem się czy w ogóle zabrać głos w tej kwestii . Ale niestety nie mogę znieść nie których komentarzy naszych rodaków. Ludzie ogarnijmy się w końcu. Jeżeli Ty wyjechałeś do Norwegii do pracy i zabrałeś rodzinę ze sobą nie potępiaj innych , którzy z wielu względów nie mogli tego uczynić. Zaręczam, że wielu z nas, bardzo wielu nie przyjechało tu dla podwyższenia swojej stopy życiowej. Nie przyjechali tu bo byli zmuszeni opuścić Polskę, bo stracili pracę, nie potrafili utrzymać swojej rodziny. Co jakiś czas w mediach norweskich pojawiają się tego typu dyskryminujące informacje badające świadomość społeczeństwa. Wprowadzenie takiej dysproporcji różnicującej wysokość wypłaty zasiłków na dzieci w zależności od miejsca ich zamieszkania jest otwieraniem swego rodzaju „ puszki Pandory”. Następnym etapem może być argument, że z kolei jeżeli ich centrum życiowe jest w Polsce to nie muszą zarabiać w takich samych stawkach płacowych jak w Norwegii – już zaczyna się to słyszeć. Chociaż i tak większość z nas tu ma stawki minimalne i przerażająca większość nie ma płaconych nadgodzin. Rodacy nie dolewajmy oliwy do ognia. Tym ludziom chodzi w większości o skłócenie narodowości, wytworzenie atmosfery zmuszającej ludzi do przeprowadzki całymi rodzinami celem wymieszania społeczeństw a nie jakiejś sprawiedliwości. Bo jakaż ,może być sprawiedliwość, gdy ojciec opuszcza swoją rodzinę – dzieci, żonę nie ma długi czas kontaktu z nią, ogromna tęsknota między nimi niechże będzie wynagrodzona tą iluzoryczną różnicą wartości życia w Polsce. Ty jeżeli masz rodzinę tutaj jesteś z nią na co dzień. Wielu nie wyobraża sobie tu życia bo po prostu zbyt kochają i są przywiązani do swojego miejsca urodzenia, rodziny, znajomych maja domy, etc. nie chcą więc porzucić swoje Ojczyzny i wrócą , gdy tylko sytuacja się na tyle polepszy aby znaleźć pracę w swoim miejscu zamieszkania. Nie bądźmy kosmopolitami, nie potępiajmy się nawzajem a wspierajmy. Nie oceniam Ciebie jeżeli zdecydowałeś się zamieszkać tu z całą swą rodziną to był Twój wybór. Być może cenisz sobie bardziej inne wartości życiowe ale nie potępiaj kogoś jeżeli tego nie uczynił – nie może on więc być pokrzywdzony w różnicy świadczeń na swoje dzieci, gdy tu pracuje i płaci podatki bo myślenie takie jest daleko idącym uproszczeniem nie odpowiadającym rzeczywistości – jego wkład pracy wpływa przecież na wzrost zamożności tego kraju. Nie otrzymanie więc zasiłku dla jego dzieci w takiej wysokości jak otrzymują inne dzieci tutaj jest sponsorowaniem większego poziomu życia tychże dzieci kosztem jego a to już jest prawdziwa niesprawiedliwość.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Krowa)
Redaktor
Laski nie robia placac podatki. Pieniadze wydawane sa w Polsce wiec i powinny byc mniejsze. Proste, jak na moj prosty leb.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram