Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Norweski z przymrużeniem języka. Szarlotka po męsku - Norwegia

Czytali temat:
Ewa Mirko Agata Dymna K MN Kasia K Bogdan Tracz Ewa Adam boj fra oszlo Josef Satan ja ja natalia MojaNorwegia Ole_Nordmann Łukasz Ch (818 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Norweski z przymrużeniem języka. Szarlotka po męsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Nie mam dzisiaj czasu na analize, ale znow musze skarcic kierowce autobusu udajacego nauczyciela. Kolego, jak juz przepisujesz czyjs tekst, to rob to uwaznie. var mer oppmerksom to przyklad. Vær så snil, vær så god. Var to czas przeszly. Sprzedawaj bilety i pozostan kierowca autobusu. Nauczycielem jestes kiepskim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Poprawiony blad. Kierowca czy moderator? Komentarza brak. Przepraszam za wprowadzanie w blad brak. Typowe Ale i tak jest niezle. Moze nastepnym razem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jacek Janowicz
(Widelec13)
Wiking
Panie Bogdanie, dziękuję za konstruktywną krytykę, proszę dalej tropić moje błędy. Do Pana postów ustosunkuję sie szerzej po publikacji następnego odcinka, pozdrawiam - Jacek Janowicz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Widelec13 napisał:
Panie Bogdanie, dziękuję za konstruktywną krytykę, proszę dalej tropić moje błędy. Do Pana postów ustosunkuję sie szerzej po publikacji następnego odcinka, pozdrawiam - Jacek Janowicz.

"Pan Bogdan" ma racje i ja mu przyklaskuje. Na osobie uczacej innych spoczywa duza odpowiedzialnosc. Uczenie jezyka z bledami czyni wiecej szkody, niz pozytku.

Wiekszosc rodakow duka cos w lamanym norweskim i jest calkowicie niereformowalna jak ktos chce ich poprawiac. U mnie na wiosce to jeden bez przerwy chce pytac sie ubikacji o droge ( dla niekumatych: w jezyku norweskim "do" og "du" wymawia sie inaczej i znaczy rowniez cos zupelnie innego)

Taka to moja mala dygresja, bo lubiem sobie popisac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(Karlik)
Początkujący
Tak tylko, gwoli scislosci.
Oczywiscie ze w "lekcjach" Jacka jest troche bledow. Istota sprawy jest. Tja, kto ich nie robi?
Tylko ze te bledy to nie jest takie istotne. Kazdy blad mozna poprawic.
Lekcje Jacka Maja inna zalete. I ta zaleta jest.....hm.....powiedzial bym "uvurderlig", dajac cenne wskazowki na uzywanie slow, idiomow, i sposob poslugiwania sie jezykiem. Wyjasnia troche sposob myslenia w rozumieniu i poslugiwaniu sie norweskim. Nauczyc sie slowka to zaden problem, natomiast zastosowac je to juz jest troszke inaczej. I tu "lekcje" Jacka sa bardzo cenne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Karlik napisał:
Tak tylko, gwoli scislosci.
Oczywiscie ze w \"lekcjach\" Jacka jest troche bledow. Istota sprawy jest. Tja, kto ich nie robi?
Tylko ze te bledy to nie jest takie istotne. Kazdy blad mozna poprawic.
Lekcje Jacka Maja inna zalete. I ta zaleta jest.....hm.....powiedzial bym \"uvurderlig\", dajac cenne wskazowki na uzywanie slow, idiomow, i sposob poslugiwania sie jezykiem. Wyjasnia troche sposob myslenia w rozumieniu i poslugiwaniu sie norweskim. Nauczyc sie slowka to zaden problem, natomiast zastosowac je to juz jest troszke inaczej. I tu \"lekcje\" Jacka sa bardzo cenne.


Ejtam, ejtam Krowa, z calym szacunkiem dla gratisowego czasu pana objasniajacego i jego checi do krzewienia jezyka ( brawo mu bije za same chocby checi ):

Czy uwazasz, ze wiekszosc fachowcow jest w stanie odroznic idiote od idiomu?

U mnie na wiosce mowia, ze jak sie chce, to mozna wiele. Problem polega na tym, ze wiekszosc i nie chce i nie potrafi. A wtedy to i szatan nie pomoze
Z dygresyjnym pozdrowieniem

Josef S. znany jako Satan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
81 Postów

(Karlik)
Początkujący
Nie, nie sa w stanie Nawet Satana od satyny nie odroznia, ani tez Krowy od k.rwy.
Wiekszosc z nich tez zatrzymuje sie na poziomie komunikatywnym.(poziom komunikatywny = jeg ikke fortå). Tym niemniej uwazam, ze jak sie nawet tylko 2% z tych o ktorych mowisz nauczy porzadnie to jest to lepiej niz 0% Niech wiec to bedzie oppslagsverk dla tych co chca.
z optymistycznym, krowim pozdrowieniem,
Eg
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok