Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Agnieszka M.
(AgnieszkaMo)
Wiking
Mam podobną sytuację. też niedawno sprowadziliśmy się do Norwegii. Syn chodzi tutaj do szkoły, ale mam bardziej przyjaznych pedagogów. poradzili, żebysmy poczekali kilka miesięcy z kursami i dodatkowymi zajęciami. Jeśli nauczyciel zauważy taką potrzebę sam się z nami skontaktuje. Dbają o to by syn nie bawil się sam, nie siedział sam, wiadomo, ze nie od razu zacznie rozmawiać z kolegami. Na to potrzeba czasu. Jeśli bardzo upierasz się przy dodatkowej pomocy napisz pismo (nie mail, nie rozmowa) najlepiej po norwesku z porośbą o odpowiedź. prośby pisemne traktują bardziej poważnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
na pewno pisze sie oddzielnie
a ja sie naprawde pytam
czy po to ruskie soldaty was w 1944 Polakami zrobili, abyscie teraz z dziecmi z Polszy uciekali?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Nie podoba sie Norwegia i norwedzy,to zaden problem wsiasc w samolot i znalezc sie w Polsce,a jak ktos szuka szczescia to jest tyle krajow do zamieszkania i na pewno w nich wszyscy z otwartymi rekoma beda calowac polakow na sam widok.Norwegia jaka by nie byla nie jest idealna,ale nikt nam nie podpala domow za to ze jestesmy polakami,nie napadaja nas w 10 w nocy i bija do nieprzytomnosci,nie pluja na nas,wiec nie wiem gdzie tutaj narzekac na nich...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jolanta denst
(jola12)
Wiking
Mój mąż pracuje w Norwegii i chcemy się tam wyprowadzić ale się boję czy damy radę szczególnie że nie znamy języka mam dzieci w wieku 2,5,12,17 lat i jeszcze tyle się nasłuchałam o zabieraniu dzieci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
A głowa rodziny co ma w tym temacie do powiedzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów

(Juziokrowa)
Nowicjusz
jola12 napisał:
Mój mąż pracuje w Norwegii i chcemy się tam wyprowadzić ale się boję czy damy radę szczególnie że nie znamy języka mam dzieci w wieku 2,5,12,17 lat i jeszcze tyle się nasłuchałam o zabieraniu dzieci
Pod zadnym pozorem sie tu nie przeprowadzajcie bo wam od razu zabiora dzieci. Macie ich za duzo !!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Midi1
(Midi1)
Wiking
Ja bym z małymi dziećmi do Norwegii nie pojechała. Bałabym się ryzykować, gdyż Norwegowie mają inne standardy i nie rozumieją naszej kultury. Wtedy łatwo stracić dziecko - wystarczy, że straci mleczaka; nawet jeśli ząbek sam wypadnie, to zostało popełnione przestępstwo i dziecko może iść do rodziny zastępczej (autentyczny przykład). Czasami wystarczy za małe mieszkanie, żeby mieć problemy lub anonimowe zgłoszenie zawistnego sąsiada, który naopowiada bzdur (było głośno o takich przypadkach). Nie bez przyczyny jest tam największy w Europie odsetek odebranych rodzicom dzieci, a przecież to zaledwie 5 mln kraj, w krórym panuje powszechny dostatek i śmiesznie małe bezrobocie. Czytałam też ostatnio, że nie jest dziwnym widokiem norweski dwulatek z wiertarką pomagający ojcu, bo Norwegowie chcą uczyć samodzielności. No chyba ich pogięło zupełnie. Dwulatek. Z wiertarką. To, co jest tu napisane, traktowałabym z rezerwą. Na papierze wszystko ładnie i pięknie, ale rzeczywistość potrafi pokazać co innego. Dla mnie Norwegia to kraj absurdów, które za bardzo ingeruje i kontroluje życie jego mieszkańców.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -22  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Midi1 napisał:
Ja bym z małymi dziećmi do Norwegii nie pojechała. Bałabym się ryzykować, gdyż Norwegowie mają inne standardy i nie rozumieją naszej kultury. Wtedy łatwo stracić dziecko - wystarczy, że straci mleczaka; nawet jeśli ząbek sam wypadnie, to zostało popełnione przestępstwo i dziecko może iść do rodziny zastępczej (autentyczny przykład). Czasami wystarczy za małe mieszkanie, żeby mieć problemy lub anonimowe zgłoszenie zawistnego sąsiada, który naopowiada bzdur (było głośno o takich przypadkach). Nie bez przyczyny jest tam największy w Europie odsetek odebranych rodzicom dzieci, a przecież to zaledwie 5 mln kraj, w krórym panuje powszechny dostatek i śmiesznie małe bezrobocie. Czytałam też ostatnio, że nie jest dziwnym widokiem norweski dwulatek z wiertarką pomagający ojcu, bo Norwegowie chcą uczyć samodzielności. No chyba ich pogięło zupełnie. Dwulatek. Z wiertarką. To, co jest tu napisane, traktowałabym z rezerwą. Na papierze wszystko ładnie i pięknie, ale rzeczywistość potrafi pokazać co innego. Dla mnie Norwegia to kraj absurdów, które za bardzo ingeruje i kontroluje życie jego mieszkańców.


ale glupot tutaj naplotlas
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Bet5
(Bet5)
Wiking
Hej kobitki mam pytanie chcę wyjechać z dzieckiem do Norwegia dziecko ma 16 lat jak tam wygląda szkoła dla takiego dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Lord_Wader Wader
(Lord_Wader)
Nowicjusz
Nie słuchaj innych 70 procent to koloryzowane opowieści Jana Brzechwy. Jedno jest pewne Norwegia to kraj gdzie panuje inna kultura specyficzna oraz inne obyczaje dlatego wielu naszym rodakom jest ciężko się w tym odnaleźć, a życie jest okrutne i zdarzają się później takie przykre historie, o których słyszałaś. Jak chcesz wyemigrować do Norwegii z całą rodziną najpierw to bardzo dobrze przemyśl bo Norwegia to nie raj miodem i mlekiem płynący. Rozpoczęcie nowego życia w nowym miejscu nie jest łatwe z daleka od znajomych i dalszej rodziny, bardzo często bez wsparcia i pomocy od innych ludzi, inna kultura i obyczaje, brak języka, problemy dzieci w nowym środowisku, brak pracy oraz innego zajęcia, inna pogoda, depresje na tym tle to najczęstsze powody, które powodują że nie dajemy rady żyć w Norwegii i wracamy do Polski. Norwegii to specyficzny kraj i jeśli jesteś elastyczna oraz silna psychicznie to dasz radę się odnaleźć w nowym środowisku. Ucz się języka to ważne i pomaga !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok