Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Różne smaki Skandynawii - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Różne smaki Skandynawii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Ta blogerka "poraza" znajomoscia Skandynawii. Najpopularniejsze "marki" modowe to H&M, Kapahl, Cubus..... Wyczucie stylu to cos calkowite obce Skandynawom. Kolejna turystka udajaca eksperta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Natalia S
(nat61)
Wiking
Opisywałam doświadczenia, które zaobserwowałam na przestrzeni kilkunastu lat przebywając w środowisku samych duńczyków więc raczej nie jestem turystką, nie twierdzę też, że jestem ekspertem - przekazuję jedynie moje obserwacje . Chyba mieszkamy w innej Skandynawii skoro twierdzi Pan, że wyczucie stylu jest obce skandynawom, życzę więcej optymizmu w życiu bo krytyka innych jest wyrazem niskiej samooceny i wielu kompleksów, pozdrawiam 'eksperta'.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
A czemu sie Blogerka od razu posuwa do inwektyw i oceny innych? Kompleksy, brak optymizmu i niska samoocena? Skad tak daleko siegajace wnioski? Czy nie mozna miec innych opinii i spostrzezen? Dania to nie cala Skandynawia i nie mozna generalizowac. Wystarczy popatrzec na ubior Norwezek (z reszt Dunek tez), zeby wyciagnac wnioski, co do stylu i gustu. Jakos wiekszosc zamozniejszych Norwegow ubiera sie w Londynie i innych europejskich miastach.
" Lokalne, zdrowe i świeże produkty", gdzie je mozna spotkac w Norwegii. Bo jak lokalne. to z pewnoscia niezdrowe bo predzone na chemii i pozbawione smaku - to jesli chodzi o warzywa.
Lokalne, zdrowe i swieze to sa tylko i wylacznie ryby i owoce morza kupione prosto od rybaka, a nie bron Boze z hodowli, bo to trucizna. W sezonie jeszcze mozna trafic na swieze truskawki. na prawde smaczne, ale z tym tez juz kombinuja.
"Masa świec w odpowiednich naczyniach oddaje niepowtarzalny klimat skandynawskich imprez, które są powszechnym sposobem spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Skandynawii. " Powszechnum sposobem czasu to jest wyjscie do baru i nazlopanie sie piwa.
O zwyczajach "rusow" tez chyba ma Blogerka nie wielke pojecie. Glownie polega to na szlajaniu sie w brudnym uniformie, chlaniu piwska, zachowywaniu sie jak debile i wielu jeszcze inncyh rzeczy, o ktorych tu chyba lepiej nie pisac.
Jedyne co jest prawda to skandynawskie szklo, ktore jest pieknie wyeksponwane w sklepach i swiece. Jesli chodzi o porcelane to ladniejsza i lepszej jakosci mona kupic o Villeroy Bosha niz z Royal Copenhage, ktora to firma bardzo podupadla jesli chodzi o jakosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Natalia S
(nat61)
Wiking
Oczywiście, że można mieć inne opinie i spostrzeżenia, tylko Pan całkowicie neguje moją ocenę. Generalizowanie zaczęło się od Pana nazywając mnie mianem 'ekspertki'. Nigdzie nie napisałam, że jestem ekspertem.
Największą furorę w świecie mody robią właśnie blogi skandynawskie- to dziwne skoro uważa Pan, że nie mają gustu.... Większość zamożnych ludzi robi zakupy za granicą to raczej normalne ( nie tylko w Skandynawii..)
Wracając do porcelany to Pana zdanie, że Villeroy jest lepszy- ja tak nie uważam, a pytanie dotyczyło moich ulubionych dodatków.
Kończę dyskusję, dziękuję za Pana spostrzeżenia i życzę więcej empatii w życiu a przy okazji zawsze może Pan założyć swojego bloga, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Teraz znowu o braku empatii?? Co ma empatia do wypisywania przez pania bzdur. Owszem moge pani wspolczuc, jesli to pania dowartosciuje, ale bez przesady. Niech pani wroci do realnego swiata z krainy uludy. Ten swiat jest tak nie realny i przeslodzony marcepanem, ze az sie niedobrze robi.
Nie czytam, zadnych blogow, ale widze to co kobiety zaklaldaja na siebie w pracy i na ulicy.
Teraz blogi moze pisac kazdy i udawac, ze jest prawie dziennikarzem. Papier i internet sa cierpliwe. To jakas potrzeba dowartosciowania?
Wiekszosc to lachy, czesto przyponiajace dresy plus odziez pseudo sportowa.
Czyli potwierdza Blogerka, ze Ci zamozni nie kupuja skandynawskiej odziezy tylko ubieraj sie zagranica?
Najpopularniejksze norweskie danie, ktore na codzien mozna zobaczyc na stole to najpodlejszego gatunku morozona pizza Grandioza, ewentualnie pølsery Gilde o znikomej zawartosci miesa.
Oczywiscie sa kobiety ktore potrafia sie gustownie ubrac i osoby, ktore potrafia urzadzic eleganckie przyjecie, ale jest margines spoleczenstwa.
Nizapomne nigdy widoku kobiety w futrze z norek, w dzinsach i adidasach.... To ta norweska elegancja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Dyskusja o gustach na tym forum jest podobna o dyskusji o zydach, ruskich, komuchach i cyklistach.

Jedni lubia prosty styl skandynawski, inni lubia styl krola cyganow - okapujacy zlotem i innymi ciekawymi dodatkami.

Styl skandynawski pasuje do tutejszej wspanialej natury. Jest prosty, czysty i surowy.
Styl cyganski pasuje dorobkiewiczom, ktory zarobione w pocie czola korony inwestuja w gustowne samochody, buty dla kobiety za 30 euro i wycieczke do Egiptu w srodku lata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Natalia S
(nat61)
Wiking
@DorHan święte słowa! zgadzam się z Panem całkowicie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ludzie, spokojnie...
Ona nie pisze o NORWEGII, tylko o SKANDYNAWII podkreslajac wyraznie, ze mieszka w DANII.

Dania do Norwegii ma sie niestety jak erekcja do elekcji... podobne z nazwy. Dania to kraj cywilizowany, europejski, o wielowiekowej historii, kulturze, sztuce, tradycji. Dania to Europa. Dania to CYWILIZACJA. Zas Norwegia to po prostu Norwegia... Kraj przymierajacych glodem rolnikow ktorzy 40 lat temu kupili kupon na Lotto, wygrali pole naftowe i teraz uwazaja sie za rownych Szwedom, a nawet jeszcze lepiej, Szwedzi to moga sie od nich wszystkiego uczyc... Tymczasem niesmialo przypomne, ze jesli widzimy jakis produkt norweski technologicznie choc ciut bardziej skomplikowany niz mlotek, szpadel czy tluczek do ziemniakow, to mozemy byc pewni, ze jest to szwedzka mysl techniczna... Czasem jednak norweska, ktora wyszla z umyslu rodowitego Norwega... ktory odebral staranna edukacje w Szwecji lub Danii...

Nie chodzi mi o to, aby jechac po Norwegii. Chodzi mi o to ze dziewczyna pisze o Skandynawii z wyraznym wskazaniem na Danie, a wy po niej jedziecie, gdyz w Norwegii jest inaczej.

To troche tak, jakby ktos pisal o obyczajach Europejskich, a ktos inny mu odpisal: Bzdury i glupoty, pojecia o europie nie masz, ja od 10 lat mieszkam w Moskwie i ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Portal sie nazyw "Moja Norwegia", tak wiec albo artykul nietrafiony, albo autorka niepotrzebnie generalizuje.
Z tym uczeniem sie to bym uwazal. Wedlug mnie najbardziej cywilizowany kraj w Skandynawii to jednak Szwecja. Dania w mojej opini jest koszmarna, gdybym tam mieszkal to bym wpadl w depresje. Jadac w weekend przez Jutalndie samochodem mam zawsze wrazenie, ze wybuchla bomba neutronowa i zabila wszystkie zywe stworzenia. Jade przez wioski i maisteczka, w ktorych nie widac zadnego ruchu, poza skrzydlami wiatrakow. Horror. Z ta cywilizacja to tez roznie bywa, nikomu nie polecam dunskich hoteli. Ceny wziete z kosmosu, a standard tragiczny. Korzystam z nich od lat i widze postepujaca degradacje. Nawet w 4 gwiazdkowym hotelu potrafi smierdziec z kanalizacji, odstac zszarzale reczniki i miec grzyb w lazience. Konkretnie mowie o tym hotelu montra-skaga-hirtshals.hotel-rn.com/index.htm?lbl=ggl. Plusem w porownaiu z Norwegi sa z pewnosci drogi, przy ktorych jednak w ostatnich latach niewiele srobiono, zeby utrzymac ich standard.
Po wielu probach znalezienia przyzwoitego hotelu na nocleg w trasie Polska - Norwegia w Danii, zdecydowalismy sie na noclegi w Niemczech. Duzio taniej, nieporownywalnie czysciej, milsza obsluga i lepsze jedzenie.
W pracy mam doczynienia z Dunczykami i Norwegami. Norwegowie sa duzo lepiej przygotowani do pracy, lepiej wyksztalceni (jesli chodzi o nauki techniczne) i bardziej pracowici od Dunczykow. Wiem, ze to brzmi zaskakujaca, ale tak to oceniam na podstawie wlasnego doswiadczenia i wspolnej z nimi pracy. Co nie oznacza wcale, ze Norwegowie w swej masie to tytani pracy i intelektu.
Norwegowie w branzy offshore maj sporo wynalazkow i osiagniec technicznych. Jest sporo firm naprawde inowacyjnych. To samo sie tyczy branzy IT - przegladarka Opera tez powstala w Norwegii. Mysle, ze jesli chodzi o mysl techniczna Norwegia zostawila zarowno Danie i Szwecje. Trzeba pamietac, ze z flagowych marek szwedzkich Ericsoon juz nie istnieje, Saab nieistnieje, a Volvo kupili Chinczycy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok