Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
tomek manowski Radek Czech (1519 niezalogowanych)
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Żadne to odkrycie że jak cię stać to zatrudniasz gosposie, ogrodnika i stajennego. I Norw to żaden wyjątek, wszędzie tak jest. O ile się nie mylę w Pl polikwidowano szkoły zawodowe bo każdy chciał mieć magistra..zostać prezesem, chadzac w garniturze i zatrudniać ludzi. Jak mialam okazję to "wynajmowalam" pana Zenka za przysłowiową flaszkę żeby mi piwnicę ogarnął a sama jechalam na ryby z rodziną. A Zenek przeszczesliwy był! Robiłam tu wiele rzeczy dla różnych ludzi, zawsze placili mi mega dobrze i nigdy nie spotkałam się z pogardą, zawsze z szacunem. ZAWSZE. Czego często brakowało mi w moim kraju pracując na wyższych stanowiskach.


To dobrze, że nie musiałaś robić za "przysłowiową flaszke" a "przysłowiową flaszką" panu Zenkowi płaciłaś.

Nie wiem tylko czy masz sie czym przed ludźmi chwalić

Nie chwalę się, mówię uczciwie jak bylo raz po raz w moim kraju i to nie była żadna zbrodnia ani oszukiwanie ani robienie komuś źle, nie było też ani grama fałszu z żadnej ze stron.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Ronn napisał:
Asikhb napisał:
Żadne to odkrycie że jak cię stać to zatrudniasz gosposie, ogrodnika i stajennego. I Norw to żaden wyjątek, wszędzie tak jest. O ile się nie mylę w Pl polikwidowano szkoły zawodowe bo każdy chciał mieć magistra..zostać prezesem, chadzac w garniturze i zatrudniać ludzi. Jak mialam okazję to "wynajmowalam" pana Zenka za przysłowiową flaszkę żeby mi piwnicę ogarnął a sama jechalam na ryby z rodziną. A Zenek przeszczesliwy był! Robiłam tu wiele rzeczy dla różnych ludzi, zawsze placili mi mega dobrze i nigdy nie spotkałam się z pogardą, zawsze z szacunem. ZAWSZE. [b]b]Czego często brakowało mi w moim kraju pracując na wyższych stanowiskach.[/b][/b]

Joanno ja Cie bardzo szanuje , nie obraz sie ze sie czepiam ale zaczynam coraz wiecej detali wylapywac ktore mnie mierzwia...

brakowalo ci szacunku na wyzszych stanowiskach ? przeciez tutaj tez tak jest !!! na wyzszych stanowiskach...

tutaj czlowiek walczy z czlowiekiem kazdego dnia na kazdym kroku.... roznica jest taka ze robi to z usmiechem, podstepem podpierajac sie masa przepisow regul, zasad , praw!!! tylko zawsze nalezy byc usmiechnietym i milym !!!

szacunek dla parobkow jest zawsze.... zawze z usmiechem i wolnymi zartami norweg placi bo przeciez placi tylko 1/3 ceny


Ronn to dyskusja, a że szanujemy się nawzajem to obrażać się nie zamierzam.nie zgadzam się ze stwierdzeniam że szacunek do parobkow jest zawsze. Zdaje się że najczęściej go nie ma. Widzisz to wszystko może jest dla mnie abstrakcja bo się z tym nie spotkałam, ze mną nikt nie walczył ani ja z nikim. Mam nadzieję że tak zostanie, liczę też że ci którzy muszą sie uzerac zaznaja spokoju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Asikhb napisał:
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Żadne to odkrycie że jak cię stać to zatrudniasz gosposie, ogrodnika i stajennego. I Norw to żaden wyjątek, wszędzie tak jest. O ile się nie mylę w Pl polikwidowano szkoły zawodowe bo każdy chciał mieć magistra..zostać prezesem, chadzac w garniturze i zatrudniać ludzi. Jak mialam okazję to "wynajmowalam" pana Zenka za przysłowiową flaszkę żeby mi piwnicę ogarnął a sama jechalam na ryby z rodziną. A Zenek przeszczesliwy był! Robiłam tu wiele rzeczy dla różnych ludzi, zawsze placili mi mega dobrze i nigdy nie spotkałam się z pogardą, zawsze z szacunem. ZAWSZE. Czego często brakowało mi w moim kraju pracując na wyższych stanowiskach.


To dobrze, że nie musiałaś robić za "przysłowiową flaszke" a "przysłowiową flaszką" panu Zenkowi płaciłaś.

Nie wiem tylko czy masz sie czym przed ludźmi chwalić

Nie chwalę się, mówię uczciwie jak bylo raz po raz w moim kraju i to nie była żadna zbrodnia ani oszukiwanie ani robienie komuś źle, nie było też ani grama fałszu z żadnej ze stron.


Punkt widzenia zależny jest od punku siedzenia, mawiają.
Nie neguję pani racji i Waszych relacji, lubię czepiać się czasami, z czystej ciekawości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Żadne to odkrycie że jak cię stać to zatrudniasz gosposie, ogrodnika i stajennego. I Norw to żaden wyjątek, wszędzie tak jest. O ile się nie mylę w Pl polikwidowano szkoły zawodowe bo każdy chciał mieć magistra..zostać prezesem, chadzac w garniturze i zatrudniać ludzi. Jak mialam okazję to "wynajmowalam" pana Zenka za przysłowiową flaszkę żeby mi piwnicę ogarnął a sama jechalam na ryby z rodziną. A Zenek przeszczesliwy był! Robiłam tu wiele rzeczy dla różnych ludzi, zawsze placili mi mega dobrze i nigdy nie spotkałam się z pogardą, zawsze z szacunem. ZAWSZE. Czego często brakowało mi w moim kraju pracując na wyższych stanowiskach.


To dobrze, że nie musiałaś robić za "przysłowiową flaszke" a "przysłowiową flaszką" panu Zenkowi płaciłaś.

Nie wiem tylko czy masz sie czym przed ludźmi chwalić

Nie chwalę się, mówię uczciwie jak bylo raz po raz w moim kraju i to nie była żadna zbrodnia ani oszukiwanie ani robienie komuś źle, nie było też ani grama fałszu z żadnej ze stron.


Punkt widzenia zależny jest od punku siedzenia, mawiają.
Nie neguję pani racji i Waszych relacji, lubię czepiać się czasami, z czystej ciekawości.

Mógłbyś zwracać się do mnie na "ty" ? Rozumiem dlatego że ja też to lubię.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Asikhb napisał:
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Żadne to odkrycie że jak cię stać to zatrudniasz gosposie, ogrodnika i stajennego. I Norw to żaden wyjątek, wszędzie tak jest. O ile się nie mylę w Pl polikwidowano szkoły zawodowe bo każdy chciał mieć magistra..zostać prezesem, chadzac w garniturze i zatrudniać ludzi. Jak mialam okazję to "wynajmowalam" pana Zenka za przysłowiową flaszkę żeby mi piwnicę ogarnął a sama jechalam na ryby z rodziną. A Zenek przeszczesliwy był! Robiłam tu wiele rzeczy dla różnych ludzi, zawsze placili mi mega dobrze i nigdy nie spotkałam się z pogardą, zawsze z szacunem. ZAWSZE. Czego często brakowało mi w moim kraju pracując na wyższych stanowiskach.


To dobrze, że nie musiałaś robić za "przysłowiową flaszke" a "przysłowiową flaszką" panu Zenkowi płaciłaś.

Nie wiem tylko czy masz sie czym przed ludźmi chwalić

Nie chwalę się, mówię uczciwie jak bylo raz po raz w moim kraju i to nie była żadna zbrodnia ani oszukiwanie ani robienie komuś źle, nie było też ani grama fałszu z żadnej ze stron.


Punkt widzenia zależny jest od punku siedzenia, mawiają.
Nie neguję pani racji i Waszych relacji, lubię czepiać się czasami, z czystej ciekawości.

Mógłbyś zwracać się do mnie na "ty" ? Rozumiem dlatego że ja też to lubię.


Jasne, że mógłbym.
Zastanowię się tylko czy chce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
tylko ze w Polsce jak zgadasz pana Zenka za flaszke to mu ja dasz a w norwegi to chca zeby Zenek zrobil robote i jeszcze ta flaszke chca wypic bez Zenka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zaskar bygg
(zaskarbygg)
Wiking
Wlasnie wyszlo polactwo, zylka pod broda rosnie
Co was to obchodzi za ile pan Zenak pracuje i ile czasu, moze 15min poprzenoscil kartony
sam znam wielu polakow co w styczniu pracowali za 50 kr
tak za 50 kr aby miec na mieszkanie fajki browary zw 100 w miesiacu tzreba min wypic takich jest tysiace w norwe, a 60 piw na miesiac to normalka u czesci rodakow
tacy co pracuja za 60 kr na smestad i mieszkaja po 3 w garazu- za mieszkanie nie placa i pracuja dla Norwega 270-290h sa tez tacy. kilka lat temu bylo ich duzo wiecej

ale co komu do tego? ten co pracuje u Norwega ze Smestad za 60 kr i mieszka w jego garazu nie zaniza stawek jak by mogl ktos napisac bo jego szef bierze od klijentow 350+ MVA.
JAK KTOS CHE TAK PRACOWAC TO NIECH PRACUJE "JAK SOBIE POSCIELISZ TAK SIE WYSPISZ"
wiec nie oceniaj ludzi i sie z nich nie smiej sa dorosli i to ich zycie
PS. W Polsce w duzych miastach wielu ludzi ma sprzataczki i pomoce domowe bo to jest normalne a ci co tego nie rozumieja zatrzymali sie na latach 80, 90.
jakie auta stoja w centrach handlowych w Polsce? drogie i bardzo drogie- mnie na takie nie stac puki co. ale do czasu
PS2. Pracowalm tu w Drammen za 80 kr iles lat temu dla Polaka i bardzo mu dziekuje za prace dalej mamy kontakt telefoniczny
on mnie nie zmuszal do pracy ja sie na to zgodzilem sam dobrowolnie
Uwazam ze mozna placic kazdemu ile sie chce jesli on sie na to zgadza od samego poczatku- wolny rynek moje zdanie jest takie nie jest frajerem ten co placi 40kr tylko ten co za tyle pracuje, ale nie mi oceniac dlaczego to robi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
racja znam takich co robili za 200 na godzine tylko ze wyplaty nie widzieli wcale
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Zawisz napisał:
Asikhb napisał:
Żadne to odkrycie że jak cię stać to zatrudniasz gosposie, ogrodnika i stajennego. I Norw to żaden wyjątek, wszędzie tak jest. O ile się nie mylę w Pl polikwidowano szkoły zawodowe bo każdy chciał mieć magistra..zostać prezesem, chadzac w garniturze i zatrudniać ludzi. Jak mialam okazję to "wynajmowalam" pana Zenka za przysłowiową flaszkę żeby mi piwnicę ogarnął a sama jechalam na ryby z rodziną. A Zenek przeszczesliwy był! Robiłam tu wiele rzeczy dla różnych ludzi, zawsze placili mi mega dobrze i nigdy nie spotkałam się z pogardą, zawsze z szacunem. ZAWSZE. Czego często brakowało mi w moim kraju pracując na wyższych stanowiskach.


To dobrze, że nie musiałaś robić za "przysłowiową flaszke" a "przysłowiową flaszką" panu Zenkowi płaciłaś.

Nie wiem tylko czy masz sie czym przed ludźmi chwalić

Nie chwalę się, mówię uczciwie jak bylo raz po raz w moim kraju i to nie była żadna zbrodnia ani oszukiwanie ani robienie komuś źle, nie było też ani grama fałszu z żadnej ze stron.


Punkt widzenia zależny jest od punku siedzenia, mawiają.
Nie neguję pani racji i Waszych relacji, lubię czepiać się czasami, z czystej ciekawości.

Mógłbyś zwracać się do mnie na "ty" ? Rozumiem dlatego że ja też to lubię.


Jasne, że mógłbym.
Zastanowię się tylko czy chce.

Oczywiste. To była propozycja nie polecenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Obserwator11)
Wyjadacz
Szkoły zawodowe nie cieszą się w Norwegii popularnością, każdego roku podczas rekrutacji brakuje chętnych. Dzisiaj zostaną opublikowane wyniki rekrutacji do szkół średnich, dlatego temat wyboru ścieżki zawodowej jest znów na tapecie. Specjaliści z branży narzekają, że Norwegowie przyzwyczaili się do płatnego „wyręczania".

- Jeśli ojciec wynajmuje tanio Polaka, który pomaluje hytte, to nie jest zbyt motywujące dla jego dzieci, które obserwują proces. Nie wybiorą sobie takiego zawodu - powiedział Raymond Johansen, hydraulik z zawodu.


W wielu przypadkach jest może być chęć pomocy osobie która akurat potrzebuję kasy, ale problem powstaję kiedy człowiek się przyzwyczaja do takiej pracy, idzie za tym szereg konsekwencji, pozbawia się nie tylko pracy lecz zaniżanie stawek więc młodym się nie chcę, ja to nazywam *skundleniem społeczeństwa* Z Norwegami rozmawiałem to wiedzą o co mi chodziło. Dla mnie nie ma to różnicy czy mam sprzątać budowę , czy ją nadzorować, Ludzie mają być tak samo traktowani i wtedy będzie- vi jobbe sammen, Generalnie nie mają dobrej opini co niektórzy pracodawcy NORWESCY Oni wykorzystują a Polacy sobie też sobie bo pozwalają , bo w wielu przypadkach są w różnych sytułacjach, Nie jestem pewien ale pracodawcy powinni zachęcić młodzież do pracy z obcokrajowcami tymi co znają język i niech im tłumaczą co i jak a pracownicy i tak będą się starać nadrobić pracę i to jest integracja po przez doświadczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok