Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8 Postów

(LenaGutkowska)
Wiking
Zamiast tu się wytrzasac to poszukaj sam. Troche intelektualnego wysiłku dobrze Ci zrobi, no i zapanuj nad jezykiem i niezdrowymi emocjami niedowiarku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
LenaGutkowska napisał:
Zamiast tu się wytrzasac to poszukaj sam. Troche intelektualnego wysiłku dobrze Ci zrobi, no i zapanuj nad jezykiem i niezdrowymi emocjami niedowiarku.

Ale żeś mu pojechała z tym niedowiarkiem... wow!!! A ile znam życie, to facet się teraz załamie... Jak nic pół roku na kozetce u psychoanalityka... minimum.

Mogłaś jeszcze dodać, że jak nie całuje księdza w miejsce gdzie plecy swa szlachetną nazwę kończą, to nie jest prawdziwym Polakiem. Wtedy to już by na pewno podciął sobie żyły czerstwą bułką, zastrzelił się z łuku, a na koniec wyskoczył oknem z piwnicy...

A i coś o smole czy innych masach bitumicznych mogłaś dorzucić...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Asikhb napisał:
Ronn napisał:


prosze mi to udowodnic albo nie robic plotek bo mi sasiadka powiedziala np.



pozdrawiam respect peace


Teraz odwrócę kota ogonem. A możesz mi udowodnić że nie idą? Udowodnij mi że moje nie idą. Moje bo tylko te mnie interesują


Ja tego nie jestem pewien, ale racjonalnie myslac to nie ida !!

Przyczepilem sie do rozmowcow o dowod na to ze pieniadze ida na norweski kosciol automatycznie, wielu o tym mowi ale NIKT nie potrafi tego wyjasnic !!! Sama to powiedzialas i sama nie potrafisz tego udowodnic tzn. czyli uslyszane ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
LenaGutkowska napisał:
Zamiast tu się wytrzasac to poszukaj sam. Troche intelektualnego wysiłku dobrze Ci zrobi, no i zapanuj nad jezykiem i niezdrowymi emocjami niedowiarku.

Zarowno pani zapytam czy moze pani jakos udowodnic teze iz pieniadze ida automatycznie na norweski kosciol ? Tak pani powiedziala...

Moze na muzulmanow ida ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ronn napisał:
LenaGutkowska napisał:
Zamiast tu się wytrzasac to poszukaj sam. Troche intelektualnego wysiłku dobrze Ci zrobi, no i zapanuj nad jezykiem i niezdrowymi emocjami niedowiarku.

Zarowno pani zapytam czy moze pani jakos udowodnic teze iz pieniadze ida automatycznie na norweski kosciol ? Tak pani powiedziala...

Moze na muzulmanow ida ??


Ronn, już daj spokój, na tym forum a już zwłaszcza w tym watku jak nigdzie indziej obowiązuje zasada Marszałka Piłsudskiego:

Prawda jest jak du...a: każdy ma własną.


I nie dojdziesz. A jak będziesz za mocno naciskał, to usłyszysz to, co zawsze na końcu się w takich sytuacjach słyszy: że wierzyć, to znaczy ufać bez dowodów. Niedowiarkiem już zostałeś, więc to już tylko jeden malutki kroczek...

Odpuść, na prawdę nie warto...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Ilu z tych zbulwersowanych o tym że kościół zapisał ich na swoją listę, jest faktycznie ateistami czy tam nawet w durszlaku chodzi?
Ochrzczony, u komunii, bierzmowania był, pogrzebu też pewnie od księdza będzie chciał, to powinien trzymać mordę na kłódkę i się cieszyć że ktoś go wyręczył, hipokrytę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Ronn napisał:
LenaGutkowska napisał:
Zamiast tu się wytrzasac to poszukaj sam. Troche intelektualnego wysiłku dobrze Ci zrobi, no i zapanuj nad jezykiem i niezdrowymi emocjami niedowiarku.

Zarowno pani zapytam czy moze pani jakos udowodnic teze iz pieniadze ida automatycznie na norweski kosciol ? Tak pani powiedziala...

Moze na muzulmanow ida ??


Ronn, już daj spokój, na tym forum a już zwłaszcza w tym watku jak nigdzie indziej obowiązuje zasada Marszałka Piłsudskiego:

Prawda jest jak du...a: każdy ma własną.


I nie dojdziesz. A jak będziesz za mocno naciskał, to usłyszysz to, co zawsze na końcu się w takich sytuacjach słyszy: że wierzyć, to znaczy ufać bez dowodów. Niedowiarkiem już zostałeś, więc to już tylko jeden malutki kroczek...

Odpuść, na prawdę nie warto...



Tak zrobie odpuszcze bo mi rowniez nie jest przyjemnie czytac to co czytam... generalnie ten temat dal mi na prawde wiele do zrozumienia jesli chodzi o polonie w Norge... zycze sobie i innym powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
Ronn napisał:
LenaGutkowska napisał:
Zamiast tu się wytrzasac to poszukaj sam. Troche intelektualnego wysiłku dobrze Ci zrobi, no i zapanuj nad jezykiem i niezdrowymi emocjami niedowiarku.

Zarowno pani zapytam czy moze pani jakos udowodnic teze iz pieniadze ida automatycznie na norweski kosciol ? Tak pani powiedziala...

Moze na muzulmanow ida ??


- Går det an at ingen tros- eller livssynssamfunn mottar min økonomiske støtte?
Ja, dersom man melder seg ut og ikke er registrert som medlem i noe tros- eller livssynssamfunn, er det ingen tros- eller livssynssamfunn som mottar tilskudd fra stat og kommune for deg.

- Har vi kirkeskatt i Norge?
Nei, vi har ikke kirkeskatt. Du kan ikke velge å trekke fra på skatten hvis du ikke er medlem av et tros- eller livssynssamfunn.

- Må jeg melde meg ut av Den norske kirken for å bli medlem i Human-Etisk Forbund?
Nei, det er mulig å være medlem av mer enn ett tros- eller livssynssamfunn. Hvis du er medlem i et annet tros- eller livssynssamfunn når du melder deg inn i Human-Etisk Forbund vil du motta en høyere kontingent fra oss. Det skyldes at vi ikke mottar offentlig støtte fra medlemmer som ikke har meldt fra om at de ikke er medlem i et annet tros- eller livssynssamfunn. Hvis det er Den norske kirke du også er medlem av, så vil de få din økonomiske støtte. Hvis det er et annet tros- eller livssynssamfunn (utenfor Den norske kirke) du er medlem av i tillegg til Human-Etisk Forbund, så vil din offentlige støtte gå til det tros- eller livssynssamfunnet du meldte deg inn i først.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Kościół katolicki rejestrował wiernych bez uprzedniego zapytania ich o zgodę. Diecezja kościoła katolickiego w Oslo została oskarżona za przestępstwo finansowe sięgające kwoty 50 milionów koron.

Problem polega na tym jak nie np sami nie rejestrowaliście się to jak w szedł w posiadanie np ksiądz, Ktoś je musiał udostępnić a wcześniej wystawić.

W Norwegii na tapecie znajduje się obecnie głośna sprawa niezgodnego z prawem rejestrowania przez kościół katolicki imigrantów, zwłaszcza z państw Europy Wschodniej (zgodnie z „zasadą", że każdy Polak to katolik). Do procederu przyznał się nawet biskup kościoła katolickiego w Norwegii.

Jestem ciekawy jak oni sprawdzą każdy numer tz każdą osobę, telefon ? to jakiś żart.
Myślę że biskup się tylko przysłużył księstwu.



- Traktujemy kościół jak wszystkie inne instytucje, czy osoby, na które ktoś do nas doniósł w związku z możliwością popełnienia przestępstwa. Jedynym szczegółem, który odróżnia tę akcję od innych jest fakt, że w diecezji, tak jak w biurach adwokackich, przechowywane są dokumenty podlegające ochronie danych, a tych nie możemy skonfiskować bez podania odpowiedniej podstawy prawnej. Nie chodzi nam o zdobycie informacji, które wierni zdradzili księdzu w zamian za obietnicę milczenia - dodaje Rusdal.


Żeby nie okazało się że sprawdzają nie tą instytucję co trzeba i nie chodzi tu o 50 mil tylko o 1500kr 2 podstawione osoby np


tyle na temat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(BiziVery)
Wiking
preply.com/pl/krakow/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-polskiego bank pracy dla nauczycieli języka polskiego w Krakówie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok