Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Język norweski zamiast ojczystego? - Norwegia

Czytali temat:
Luke Lucky (1236 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Język norweski zamiast ojczystego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
347 Postów

(sorlandet)
Stały Bywalec
hahahaha ABSURD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze trochę i będą zakładać podsłuchy w domach,aby mieć wgląd nawet w ludzkie usta....
chory system w chorym narodzie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Wielu rodzicom przydaloby sie, aby praktykowali norweski ze swoimi dziecmi. Dzieci ucza sie szybko, rodzice pozostaja w tyle.

Zenujace jest to, iz czesto spotyka sie doroslych ludzi, ktorym ich dzieci sluza za tlumaczy. Trzeba nie miec za grosz ambicji i szacunku dla siebie, aby na to pozwolic.

Takze rodzice: korzystajcie z darmowej pomocy w norweskim i rozmawiajcie ze swoimi dziecmi w tym jezyku. Bedziecie w stanie isc do szkoly i zainteresowac sie osobiscie ich postepami w nauce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Maja Seee
(Maja37)
Wiking
Ja jestem Polka i będe mówiła po Polsku w domu,czy to się komus podoba czy nie. Wystarczy,że w pracy i w klepach mowimy po Norwesku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Maja Seee
(Maja37)
Wiking
miało być w sklepach mówimy po Norwesku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Radosław Nowacki
(ramollo)
Wiking
Ciekawe czy wszyscy Norwedzy mieszkający zagranica mówią w języku danego kraju ?! To jest chore ! Nikt nie ma prawa narzucać mi w jakim języku będę zwracał sie do mojej zony czy dzieci !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marta Ry
(teatemae)
Wiking
"Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić swojemu dziecku, to odcięcie go od ojczystego języka." Abstrahując od artykułu, jest wiele gorszych rzeczy, jakie można zrobić swojemu dziecku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
należy także karać surowo obcokrajowców za brak norweskiego nazwiska
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Polityk Fremskrittpariet, Christian Tybring-Gjedde jest moim zdaniem osobą psychicznie rozchwianą, lub zatwardziałym przestępcą i działającym z rozmysłem i planowo bestialskim krzywdzicielem dzieci. Pan polityk uważa, iż: "Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić swojemu dziecku, to odcięcie go od ojczystego języka". Zaraz potem mówi: "Imigranci muszą mówić w domu po norwesku". To jest ewidentnie sprawa dla Barnevernet, która powinna skierować sprawę na policję. Christian Tybring-Gjedde wykorzystuje swoje stanowisko służbowe, aby nakłonić imigrantów do tego by krzywdzili swe dzieci w najbardziej bestialski z możliwych sposobów... W świetle jego wypowiedzi poza sporem pozostaje fakt, iż jest to działanie w pełni świadome, celowe i zaplanowane.

A teraz na poważnie: ludzie, spoko, każdy naród ma jakiegoś takiego jakby to nazwać... No inaczej. My mamy naszego niezapomnianego Kononowicza, który "złodziejstwo zlikwiduje, bandyctwo zlikwiduje, wszystko zlikwiduje"... Mamy (czy może bogu dzięki mieliśmy) posła Burdzińskiego... Mieliśmy nawet Rzecznika Praw Dziecka któremu nie podobały się teletubisie, a Żwirka i Muchomorka okrzyknął parą wiecznie naćpanych gejów. A Norwegowie mają Christiana Tybring-Gjedde. I tak należy go postrzegać, a w razie spotkania nie drażnić, nie dokarmiać, ani nie pokazywać lusterek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok