Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Jan Maryjan natalia MojaNorwegia (2494 niezalogowanych)
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
AleksandraSawicka napisał:
Wszystkich Panstwu, ktorzy mnie krytykuja, proponowalabym najpierw przeczytanie tekstu w oryginale, a nie tego, niestety dosc niestarannego, tlumaczenia. Zauwazyliby wtedy Panstwo, ze wcale nie gloryfikuje ludzi z wyzszym wyksztalceniem, a pytanie, dlaczego NRK nie pokazuje Polakow z wyzszym wyksztalceniem, nie jest pytaniem moim, a internautow dyskutujacych na Facebooku. Poza tym nie pisze wcale, ze w branzy budowlanej pracuja czesto osoby z wyzszym wyksztalceniem, tylko osoby z wyksztalceniem w innym zawodzie. Czyli mechanicy samochodowi, slusarze, fryzjerzy. To roznica. Czy slusznie sie oburzam na obraz w "Brakkefolket"? To pytanie bez odpowiedzi. Kazdy z nas ma prawo do wlasnej opinii. Mnie sie wizerunek Polakow z tego serialu nie podoba, bo uwazam, ze jest jednostronny i utrwala jedynie negatywne stereotypy o Polakach w Norwegii. I mam do tego prawo


Ja pozwolę sobie skrytykować po raz kolejny całe przedsięwzięcie nie mające jakiegokolwiek sensu, składu i ładu i dobrze ,że Pani napisała ,że NRK zajmuje się takim przekazem.
Pominęłabym nawet bohaterów i baraki-chcą to mieszkają .
Autorka bezczelnie wykorzystała ludzi,miernie zabawiła się czyimś kosztem,licząc na laury,mam nadzieje że wiekszość norwegów również to zauważy i nie poświęcą jej nigdy więcej czasu antenowego ,może być odwrotnie i ona ma doczynienia z ludźmi swego pokroju.

Jednym słowem bania u Cygana do rana . -taki ma sens ten reportaż.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
"ty to na pewno z tych co to myślą, że polskie ludzie to mądre ludzie
a biedne to oni są bo ich żydy, komuchy, Ruskie i cykliści okradli
a na dodatek trzęsienie ziemi w Pakistanie było
no i dowcipy o głupich Polaczkach w hameryce to siedzą jakieś reżysery i wymyślają
z zazdrości aby mądrym polskim ludziom dokuczyć"

Przejrzales mnie, jestem z Mlodziezy Wszechpolskiej i uwazam ze ten serial to sprawka Jaszczuroludzi i Masonow... ale w sumie Makaryna lepiej ujela o co mi chodzi, naturalnosc jaka bije z tych scen ( nawet tego nie ogladalem ale z doswiadczenia wiem jaki obraz w telewizorniach jest pokazywany ) No i komentarz Lena1, nie wiem gdzie tu sie klika "lubie to" a chce dac wyraz aprobaty. Rozczulaja mnie ludzie, ktorzy z rozzewnieniem komentuja seriale o takich standardach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Koch napisał:
( nawet tego nie ogladalem ale z doswiadczenia wiem jaki obraz w telewizorniach jest pokazywany )
polaczku
kiedyś pewnie twój przodek protestował przeciwko wojnie w Wietnamie, ale kto z kim tam
to on już nie wiedział
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Koch napisał:
"ty to na pewno z tych co to myślą, że polskie ludzie to mądre ludzie
a biedne to oni są bo ich żydy, komuchy, Ruskie i cykliści okradli
a na dodatek trzęsienie ziemi w Pakistanie było
no i dowcipy o głupich Polaczkach w hameryce to siedzą jakieś reżysery i wymyślają
z zazdrości aby mądrym polskim ludziom dokuczyć"

Przejrzales mnie, jestem z Mlodziezy Wszechpolskiej i uwazam ze ten serial to sprawka Jaszczuroludzi i Masonow... ale w sumie Makaryna lepiej ujela o co mi chodzi, naturalnosc jaka bije z tych scen ( nawet tego nie ogladalem ale z doswiadczenia wiem jaki obraz w telewizorniach jest pokazywany ) No i komentarz Lena1, nie wiem gdzie tu sie klika "lubie to" a chce dac wyraz aprobaty. Rozczulaja mnie ludzie, ktorzy z rozzewnieniem komentuja seriale o takich standardach.



do mnie mówisz ,to się mylisz i na pewno nie wiesz co ja myślę,za słaby jesteś
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
Koch napisał:
( nawet tego nie ogladalem ale z doswiadczenia wiem jaki obraz w telewizorniach jest pokazywany )
polaczku
kiedyś pewnie twój przodek protestował przeciwko wojnie w Wietnamie, ale kto z kim tam
to on już nie wiedział



gdzies mu coś szumi ale nie wie, ze to przeciąg
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
Makaryna napisał:
Ja tez uwazam, ze film nie pokazuje prawdy ! Jest straszliwie wyidealizowany: czy ktos slyszal tak rozmawiajacych polakow ?! zadnej k...y, zadnego ch..ja itp ? I co to za polska impreza, bez bluzgow, wrzaskow, "pawi", rozlanych napitkow ? Zaden z nich nie jest nawet pijany, ani nie lezy pod stolem, a wszyscy mowia wyraznie.
Nie pokazuje jak w 10-ciu mieszka w piwnicy, co jest standartem....
Albo jak handluja wodka i papierosami, jak pracuja na czarno, robia "przekrety".
Rozmawiaja tez jakos dziwnie, rozumnie. Zaden z nich przeciez nie mowi, ze dzieki nim Norwegia istnieje, bo te glupie norki nie sa w stanie przezyc jednego dnia bez polakow, ze oni to "pany", a "polak potrafi" !!! W Polsce 2 wille i 4 chavrolety, a tu przyjechali w celach charytatywnych, zeby Norwegie ocalic i dlatego robia 12-14 godzin ! No, niektorzy przyjechali tu, bo czyste powietrze i piekna natura



P.S.
Jedyny "naturszczyk" to Jan, ktory olewa wszystko, chodzi na rybki i ma gdzies, ze nie pracuje, w koncu jakas forse mu daja, z glodu nie umrze. On sobie poczeka, az praca go znajdzie...

czysta ironia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
jasta102 napisał:
Makaryna napisał:
Ja tez uwazam, ze film nie pokazuje prawdy ! Jest straszliwie wyidealizowany: czy ktos slyszal tak rozmawiajacych polakow ?! zadnej k...y, zadnego ch..ja itp ? I co to za polska impreza, bez bluzgow, wrzaskow, "pawi", rozlanych napitkow ? Zaden z nich nie jest nawet pijany, ani nie lezy pod stolem, a wszyscy mowia wyraznie.
Nie pokazuje jak w 10-ciu mieszka w piwnicy, co jest standartem....
Albo jak handluja wodka i papierosami, jak pracuja na czarno, robia "przekrety".
Rozmawiaja tez jakos dziwnie, rozumnie. Zaden z nich przeciez nie mowi, ze dzieki nim Norwegia istnieje, bo te glupie norki nie sa w stanie przezyc jednego dnia bez polakow, ze oni to "pany", a "polak potrafi" !!! W Polsce 2 wille i 4 chavrolety, a tu przyjechali w celach charytatywnych, zeby Norwegie ocalic i dlatego robia 12-14 godzin ! No, niektorzy przyjechali tu, bo czyste powietrze i piekna natura



P.S.
Jedyny "naturszczyk" to Jan, ktory olewa wszystko, chodzi na rybki i ma gdzies, ze nie pracuje, w koncu jakas forse mu daja, z glodu nie umrze. On sobie poczeka, az praca go znajdzie...

bo to było wszystko wyreżyserowane
taki cukierkowy obraz polactwa
nawet łyski od NRK dostali

zaluj ze sie nie zalapales
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
jasta102 napisał:
Janin napisał:
AleksandraSawicka napisał:
Mnie sie wizerunek Polakow z tego serialu nie podoba, bo uwazam, ze jest jednostronny i utrwala jedynie negatywne stereotypy o Polakach w Norwegii. I mam do tego prawo

Racja!

jaka racja
stereotyp Polaka w świecie to
dureń, pijak, złodziej, brudas, bałaganiarz,kombinator i rasista
a w USA powiedzenie " ty Polacku" to najgorsze wyzwisko jakie może spotkać białego
i gdzie w tym serialu macie to ukazane dobitnie

aty do ktorego stereotypu sie zaliczasz...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
EVIL w sumie nie do Ciebie piłem ale ok, co do moich przodków byli zorientowani w sytuacji politycznej lepiej niż... zresztą co ja tu robię? Wogóle nie znający się ludzie obrażają się na nawzajem personalnie, z powodu opinii o idiotycznym serialu. Polecam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
W ogole,to ty juz dales sie poznac,jako anal-fabeta!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok