Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Polityka alkoholowa w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Maciej Hofmanski (943 niezalogowanych)
2 Posty
Łukasz Styczyński
(chinol27)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Polityka alkoholowa w Norwegii
gdyby alkohol n ie był tak drogi to zmiejszyło by to prace celników .Było by mniej przemytu całej Norwegi na 100/% pasowałyby ceny takie jakie są w Szwecji .a to że polityka alkoholowa jest taka w Norwegi napewno nie pasuje wszystkim mieszkańcom norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Obecnie w całej Norwegii jest 288 sklepów sieci Vinmonopolet, w których kupimy trunki takie jak wino, wódka czy whisky.

W Krakowie działają aż 2653 punkty, w których można kupić wódkę . To ponad trzy razy więcej niż w Gdańsku i o 1000 więcej niż we Wrocławiu - wylicza "Dziennik Polski".

Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krakow-st...p;utm_campaign=other
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
1 sklep na 300 osob
rozpijanie narodu ,jak Walesa powiedzial najlepiej sie rzadzi glupimi


za komuny nie do pomyslenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
483 Posty
Vivid :)
(Vivid)
Wyjadacz
rozpitym narodem latwiej rzadzic- wersja rosyjsko/komunistyczna
głupim narodem latwiej rzadzic- wersja amerykansko-europejska
....alkoholizm zastapiono dysleksja matematyczną, jezykową.....za komuny nie do pomyslenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(witajslonce)
Wiking
w kazdym miescie mozna zalatwic alkochol wieczorem ,ja nie mam z tym problemow,tak tak szara strefa ,wali mnie to
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejpa)
Maniak
i bardzo dobrze że nie mozna kupic wina/wodki po godzinach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Ja tam jestem bardzo zadowolona. Nie wiem jak z innymi produktami, ale wina markowe kupuje w Norwegii za nizsza cene niz te same w Polsce. Poza tym jezeli z winem jest cos ni tak , to moge zwrocic i nie musze sie tlumaczyc. W Polsce kupilam wino, ktore po otwarciu zaczelo sie pienic, pomimo ze szampanem nie bylo. Na drugi dzien poszlam do sklepu zeby zareklamowac i pani potraktowala mnie jakbym spadla z ksiezyca
Ogolnie zarowno jakosc jak i informacja o produktach jest nieporownywalna. Moge zawsze poradzic sie sprzedawcy i otrzymam fachowa informacje na temat rodzajow win odpowiednich do dan jakie mam serwowac, jezeli mam jakies watpliwosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Keri H
(keri103)
Wiking
Z tymi godzinami otwarcia, to cos nie tak. Nie spotkalem sie zeby Vinmonopolet byl otwarty przed 10.00.
To jest temat rzeka. Zwolennicy, przeciwnicy, pijacki narod norweski, ktory trzeba trzymac w ryzach, brak kultury picia itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Polityka alkoholowa w Norwegii jest efektem dzialan partii sekciarzy KrF oraz cichego na to przyzwolenia socjalistow. Gdyby FrP i Høyre mieli wiekszosc w Stortinget bez sekciarzy to vinmonopolet istnialoby conajwyzej jeszcze tylko chwile dla samej sprzedazy wodki a avgifty spadalyby powoli do Szwedzkich poziomow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jalu Bielizaki
(Jalu z Oslo)
Wiking
Na mnie to ma BARDZO dobry wpływ, czasami jestem w monopolowym kilka razy, chyba nawet podejrzanie wyglądam ale tylko OGLĄDAM )-taki sknera jestem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok