Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Michal Cichorek (1537 niezalogowanych)
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Ty mi powiedz robisz jako zwykły pracownik?
Jeżeli tak to nic nie masz pojęcia.
Natomiast jeżeli masz własna firmę to powiedz ile wystawiasz fakturę za h pracy?
Bo jak 1000kr to juz powinieneś byc milionerem odliczywszy koszta +- 40%
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
kamil 75 najtaniej bedzie jak sam pozapierdalasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dariusz Cybulski
(kociak11)
Wiking
Boze jak to wszystko czytam to smiech mnie ogarnia wszyscy wiedza wszystko.A moze by tylko wystarczylo. przejsc sie do NAV. Oczwiscie ze znajomoscia jezyka norweskiego lub agielskiego.sprawa zalatwiona
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Boze jak to wszystko czytam to smiech mnie ogarnia wszyscy wiedza wszystko.A moze by tylko wystarczylo. przejsc sie do NAV
to w navie robia kosztorysy inwestorskie czy tylko wykonawcze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
kamil75 napisał:
tez sam czasem pracuje ale tu siedze od 15 lat i znam jezyk wiec wiec nie musze samemu pracowac tyle a dzieki mnie 8 ludzi takich jak ty ma za co wyzywic rodziny w pl
mam pracownikow co pracuja juz 8 lat wiec..... powiedz im ze sa debilami dawno by odeszli jak by im nie pasowalo proste

a jak twoja firma sie zwie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
Robert Niemiec
(robertoslo2)
Stały Bywalec
PJo to że twoja firma sprzatajca kasuje 300 na godzine i ma tylko 36 % +mop ikoszulka kosztów to nie znaczy ze wszystkie firmy tak maja, nie masz pojecia o kosztach firm które zatrudniaja pomiędzy 25- 50 osób
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
A ty dalej swoje, chodzi cały czas o stawkę godzinowa.
Materiały itd liczymy osobno. Zadałem pytanie skąd bierze sie twoja wiedza, czy
Masz firmę i sa to twoje własne dane czy poprostu słyszałeś od Mietka którego
Kolega ma firmę? Dzis sprawdziłem swoje info i żadna firma za godzine nie powiedziała wiecej jak 700 plus mva a w dobie kryzysu spokojnie moge załatwić firmę elektryczna lub hydrauliczna ktora powie ok 500kr za godzine pracy podkreślam Godzina pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
robertoslo2 napisał:
PJo to że twoja firma sprzatajca kasuje 300 na godzine i ma tylko 36 % +mop ikoszulka kosztów to nie znaczy ze wszystkie firmy tak maja, nie masz pojecia o kosztach firm które zatrudniaja pomiędzy 25- 50 osób

Rynek weryfikuje i tyle, a jak ktoś chce to znajdzie firmę gdzie nie mają nadmuchanej stawki..

W sąsiedztwie firmy w której pracuje jest/była firma gdzie wszyscy prawie mile do dyspozycji auta firmowe, a ceny za swoje usługi bardzo wygórowane z tego co szef wspominał narzekając że są drodzy bo czasami korzystamy z ich usług....

co z tego wyszło... konkurs, połowa ludzi na bruk, a reszta jakoś usiłuje się pozbierać i nie wiadomo czy coś z tego będzie........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
Robert Niemiec
(robertoslo2)
Stały Bywalec
PJo w końcu sam napisales 700 + mva czyli prawie 900 setek za godzine,czy tak ciężko ci zrozumieć ze poważne firmy hydrauliczne i elektryczne maja takie stawki lub wyzsze, jesli chcesz sie licytowac to znam albanska firme co biora 380 za h ,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Był to max a ty pisales ze min to 800kr
I nie jest mi cieżko zrozumieć ponieważ wiem ze takie stawki to strzały raz na ileś razy nie codzienność.
Tak samo moge powiedzieć ze zarabiam ba godzine 600kr bo trafi sie projekt z akordu, ale tego nie zrobię bo to nie codzienność i nie da sie tak na dłuższa metę.
W mojej mieścinie oddział skanskiej jest na skraju bankructwa ponieważ ich koszty własne
To min 450kr na pracownika i każda oferta jest o 15-20 procent wyższa niz konkurencji
I od roku czasu nie wygrali żadnego znaczącego przetargu a 60% ludzi siedzi na permiteringu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok