Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karol S Jan Maryjan Tomasz Paleń Krzysztof Pietrzak Adam G. Oliwia11 (2431 niezalogowanych)
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
- Władze nie robią niczego w celu zintegrowania Polaków. Wielu z nich nie mówi po norwesku mimo spędzenia w Norwegii ośmiu lat. Osoby te wpadają w błędne koło i mają problemy psychospołeczne - dodaje Stylo.


Jednoczesnie sa ludzie, ktorzy jezyka nauczyli sie przed uplywem roku - czyli jak ktos chce, to moze.
Uczenie kogos na sile nigdy nie da rezultatow. Zeby nauczyc sie jezyka trzeba chciec, a nie zwalac wine na kommune, panstwo, brak czasu, koszta, itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
Lindemans napisał:
broda napisał:
wystarczy ze bedzie darmowa nauka jezyka norweskiego dla Polakow to by bylo bardzo mile i zarazem potrzebne. ale zamiast tego slyszalem na wlasne uszy ze Polacy to polaczenie trola z niewolnikiem w norwegi xD wiec nie ma o czym mowic .

Tiaa , a slyszales jak Polacy wypowiadaja sie o Norwegach (wystarczy poczytac na forum MN) ?
Zaiste, to jest prawdziwy "jezyk milosci"


zastanawiam sie lindemans kim ty byłas w Polsce ,zakładam że byłas bardzo bedna i bardzo głodna i teraz czcisz swego Pana Norwega ponad wszystko i wszystkich ,całujesz go w rece omijając pierścienie wszystko co polskie jest dla ciebie do bani popierasz BV ,qur...nic tylko więcej mu takich
PODDANYCH trzeba


i nie pieprz bredni ,że ktoś źle wypowiada sie o norwegach bezpodstawnie bo wszyscy jesteśmy ludźmi, ja tego nie zauważyłam a wrecz przeciwnie ....no ale ty jesteś tą najlepszą ,ciekawe co jestes w stanie zrobić swemu panu jeśli reszta polaków jest be dla norwegów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a co to ten Klub Polski
adres, numer konta
bo chcę im zapomogę przesłać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malgorzata Kopiczko
(margareth91)
Wiking
1200 koron za kwartal.? no to byly dobre czasy. ja zaczelam chodzic teraz.za miesiac wychodzi 2 500 koron plus bilet ponad 500 wiec drozyzna straszna.! to sa na prawde ciazko zarobione pieniadze przez narzeczonego, niestety nie moje. bo kobieta w przeciwienstwie do mezczyzny z samym jezykiem angielskim pracuy tu nie znajdzie. nie mozna nic znalesc nawet na internecie. na magazynach, czy sprzatanie czy opieka nad osobami starszymi. jednym slowem nie jest tak kolorowo.. i rzeczywiscie nikogo to nie obchodzi. to troche nie fajnie kiedy w szkole dookola pelno ludzi z Tajlandii, Vietnamu , ciemnoskoorych, itp ktoorzy chodza tam nie dosc ze za darmo wiec nawet nie przykladaja wagi zeby sie nauczyc. po rozmowie z nimi wydaje mi sie ze ja moglabym powiedziec wiecej po miesiacu niz oni po 2 latach. a podobno jeszcze za te chodzenie dostaja pieniazki z NAVu. szok..nie rozumiem tego. to ja przyjechalam do 'sasiadoow' wiec powinnam byc traktowana podobnie jak ludzie ktoorzy przyjechali gdzies z konca swieta. mieszkaja za darmo.ucza sie za darmo.. ahh..no tak Polska kraj miodem plynacy. po co nam pomagac.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
71 Postów
fistaszek0524 Puke
(fistaszek0524)
Początkujący
2500 NOK to dużo?? Przecież to są 2-3 dni pracy. W Krakowie u Norwega kurs 2h/tydz kosztuje 1200 zł a gdzie zarobki w Polsce a w Norwegii. Czasem was słucham i sie zastanawiam czy przypadkiem zapomogi do was nie trzeba wysyłać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
NEXT napisał:
Lindemans napisał:
broda napisał:
wystarczy ze bedzie darmowa nauka jezyka norweskiego dla Polakow to by bylo bardzo mile i zarazem potrzebne. ale zamiast tego slyszalem na wlasne uszy ze Polacy to polaczenie trola z niewolnikiem w norwegi xD wiec nie ma o czym mowic .

Tiaa , a slyszales jak Polacy wypowiadaja sie o Norwegach (wystarczy poczytac na forum MN) ?
Zaiste, to jest prawdziwy "jezyk milosci"


zastanawiam sie lindemans kim ty byłas w Polsce ,zakładam że byłas bardzo bedna i bardzo głodna i teraz czcisz swego Pana Norwega ponad wszystko i wszystkich ,całujesz go w rece omijając pierścienie wszystko co polskie jest dla ciebie do bani popierasz BV ,qur...nic tylko więcej mu takich
PODDANYCH trzeba


i nie pieprz bredni ,że ktoś źle wypowiada sie o norwegach bezpodstawnie bo wszyscy jesteśmy ludźmi, ja tego nie zauważyłam a wrecz przeciwnie ....no ale ty jesteś tą najlepszą ,ciekawe co jestes w stanie zrobić swemu panu jeśli reszta polaków jest be dla norwegów




Powrot tepej strzaly....5 ? , czy juz moze 6 ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
to w Norwegii jest jakis polski klub???? oooooo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
margareth91 napisał:
to sa na prawde ciazko zarobione pieniadze przez narzeczonego, niestety nie moje. bo kobieta w przeciwienstwie do mezczyzny z samym jezykiem angielskim pracuy tu nie znajdzie. nie mozna nic znalesc nawet na internecie. na magazynach, czy sprzatanie czy opieka nad osobami starszymi. jednym slowem nie jest tak kolorowo.. i rzeczywiscie nikogo to nie obchodzi.
piekne slowa..... zeby inni nowoprzybyli potrafili w to tylko uwierzyc....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
piotr z
(piotrsan)
Wiking
oj tam biadolicie - jak się ktoś nie postara to sami mu nie dadzą - ja sam wiem że można się na różne kursy dostać i można się nauczyć i wogóle - tylko trzeba się troche spiąć i samemu zadziałać - i są polacy na kursach - tyle że jest ich bardzo mało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Slawomir Biskup
(kasiunia1)
Wiking
oni nie musza sie starac dostaja na wszystko , po co Norwegom Polacy lepiej niechzaprosza wiecej ciapatych IRAK IRAN SOMALIA I TE INNE NIEROBY , Polak robi za szybko a Muszlimszlimskie wcale i im sie należy ,idac do NAV CO WIDZIMY ,,,, CZARNO ........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok