Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ustawa o ochronie dzieci (VI) - Norwegia

Czytali temat:
(1644 niezalogowanych)
1 Post
Dik Dik
(Dik)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Ustawa o ochronie dzieci (VI)
Czy tak szczegolowe tlumaczenie ustawy przez portal Moja Norwegia jest podyktowane tym, ze b.wielu naszych rodakow ma problemy z ta instytucja?? Mam nadzieje, ze to tak tylko profilaktycznie. Z czystej ciekawosci zapytam czytelnikow, o ilu sprawch wiedza bezposrednio, lub ich dotycza w zwiazku z dzialaniem tej instytucji??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
bibi kooooooooooooo
(bibibibi)
Wiking
wczoraj w sprawie dla reportera w tv 1 mówili o 100 pzrypadkach - -tyle rodzin sie zgłosiło do polskiego konsula o pomoc i wsparcie. ale jak powiedziała babcia józia - -rodzice boją się prosić o pomoc bo bv grozi że jak nie będą współpracowąc już nigdy nie odzyskają dziecka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
Dlatego też właśnie wiele rodzin nie tylko Polskich, a też z tych ponad 13 tys odebranych im dzieci...MILCZY z nadzieją, że tym odzyska dzieci...
Tylko 100 się ujawnio,, a ja znam kilka ktore milczą...
Więc nie jest to całkowita ilośc rodzin Polskich z w/w liczby odebranych dzieci...Rodziny te boją się i mają zakazane nagłaśnianie swoich sytuacji...dokładnie jak w poście poniżej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
nadzieja na odzyskanie dzieci jest...ale....to tylko nadzieja
wiele rodzin ma zabrane jedno dziecko a drugie normalnie wychowuje...paranoja....
ludzie którzy mają taka sytuację to normalne że nie będą nagłasniac sprawy z obawy ze stracą kolejne dziecko...a wyjechac stąd to serce nie pozwala wiedzac,że nasze dziecko jest tutaj w rodzinie zastępczej i wciąż mamy tę nadzieje,ze wróci...
Czytam nie raz ze BV ma prawo sie pomylić,nie dla mnie jak to pomylic,przeciez nie zabrano jakiejś ulubionej zabawki tylko dziecko,które matka nosiła 9 m-cy pod sercem,w takiej sytuacji nie może byc pomyłek to trzeba też spojrzeć na psychikę tego dzieciaczka który często i gęsto cierpi z powodu utraty rodziców...który z chwili na chwilę zostaje przeniesiony do ludzi których nie zna,inne obyczaje w naszym przypadku język itp...takie dzieci cierpia,płacza czy to też jest dobre dla dzieci?...jesli w domu jest przemoc seksualna to ok dla takich rodziców nie ma ratunku,ale tu dosc często słyszałam od norwegów że to własnie tacy rodzice dostaja pomoc i dzieci nadal sa u nich...wyroki w sądach śmieszne np 4 m-ce za pedofilstwo...smiech...ale jak w polskiej rodzinie dostają tylko donos,że dziecko było straszone klapsem to od razu po zamiatane...dyskryminacja...czy kiedykolwiek coś się zmieni? nie wiadomo...norweskie grupy rodziców próbują,walczą,piszą listy do ministrów opisuja nadużycia,organizują raz w roku bodajże kwiecień,maj manifestacje przeciwko nadużyciom BV...i nic...Jest nie wiele rodzin którym BV pomogło,jest dużo więcej którym nigdy nie pomogło stosując tylko zabranie dziecka...Dla tz dobra dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Waryńska
(AnnaWarynska)
Wiking
Witam
Jakiś czas temu mój mąż pracował w norwegi i zastanawiał się żeby nas zciągnąć do siebie.
Dzis dziękuje bogu że do tego nie doszło , mamy dwoje dzieci w tym jedno autystyczne . Oglądając ostatnio reportaż na temat BV i historie polskich rodzin , jedna bardzo przypominała nas , zabrano rodzinie dwóch chłopców w tym jedno było także autystyczne. Normalinie masakra
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
AnnaWarynska napisał:
Witam
Jakiś czas temu mój mąż pracował w norwegi i zastanawiał się żeby nas zciągnąć do siebie.
Dzis dziękuje bogu że do tego nie doszło , mamy dwoje dzieci w tym jedno autystyczne . Oglądając ostatnio reportaż na temat BV i historie polskich rodzin , jedna bardzo przypominała nas , zabrano rodzinie dwóch chłopców w tym jedno było także autystyczne. Normalinie masakra

Tylko widzisz , znasz pół prawdy ... W tamtej rodzinie przed zabraniem Dzieci była Polska lekka Popijawa ... i Pani domu Nie chciała pójść do "łóżka" z zaproszonym na tą okoliczność "rodakiem" ...
To właśnie on , poprzez znajomego Norwega , poinformował >BV< o tym Fakcie ...
URAŻONA AMBICJA odrzuconego KNURA , doprowadziła do "rodzinnej tragedii" ...
---

Taka jest niestety niezbyt przyjemna prawda ...!!!
---
100% Polskich Rodzin , Którym zabrano dzieci , miały niestety... "BRUD ZA PAZNOKCIAMI" ...
Przykładem niech będzie słynna na całą Polskę NIKOLA ... Której rodzice zwłaszcza matka do dzisiaj nie zmądrzała ...
---
OT I ZAGWOZDKA ...

---
Jeżeli rodzice są Mądrzy i umieją rozmawiać otwarcie ze swoimi Dziećmi to NIC SIĘ RODZINIE NIE DZIEJE ZE STRONY ...>BV< ...
---
Po prostu nie ma takiej opcji ...
Niemniej
Pozdrawiam
NOWO ROCZNIE
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(macieksz)
Wiking
ja by mi oni zabrali dziecko to pojde siedziec na100% za nie jedno morderstwo tych urzedasow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wlasnei bzdura ze za nic czesto i gesto zabieraja i nei odaja za glupoty gzde dzieciom nie dzieje sie krzywda pzrez zabraniem tylko po !!!!!!!!!!!!
to jest patologia w tym kraju!!!
ci urzedasy nie maja swoich dzieci????
nie dali dziecku nigdy klapsa? albo nie maja dziecka niejadka ktore nie lubi jesc w szkole i sie zawsze pobrudzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
macieksz napisał:
ja by mi oni zabrali dziecko to pojde siedziec na100% za nie jedno morderstwo tych urzedasow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wlasnei bzdura ze za nic czesto i gesto zabieraja i nei odaja za glupoty gzde dzieciom nie dzieje sie krzywda pzrez zabraniem tylko po !!!!!!!!!!!!
to jest patologia w tym kraju!!!
ci urzedasy nie maja swoich dzieci????
nie dali dziecku nigdy klapsa? albo nie maja dziecka niejadka ktore nie lubi jesc w szkole i sie zawsze pobrudzi?

I to jest właśnie typowy przykład polactwa ... w NORGE...!!!
---
Hura bura ... a jak przyjdzie co do czego , to płacze w rękaw i naciąga Polskich Pismaków i Rudkowskiego , że mu dziecko bezprawnie zabrali .
---
Nic to , coraz więcej was z Wysp tu ściąga , i coraz więcej popada w konflikt z Norweskim Prawem tak Rodzinnym jak i Karnym ...
---
Mnie to rybka ... nie mój cyrk i słonie ...
---
Jednak zawsze będę piętnował , polaczkowe wywijanie szabelkami ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Gabriel co twoim zdaniem musi sie wydarzyć żeby zabrali rodzicom dziecko? jeżeli dziecko jest bite, głodne(nie wspomne o molestowaniu) to rozumiem...

...innych powodów nie znam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
anders b. napisał:
Gabriel co twoim zdaniem musi sie wydarzyć żeby zabrali rodzicom dziecko? jeżeli dziecko jest bite, głodne(nie wspomne o molestowaniu) to rozumiem...

...innych powodów nie znam

CÓŻ Ja Tobie , na takie pytanie mam Poważnie odpowiedzieć ...
---
Może zacznij od Początku ...
Dowiedz się dlaczego i przeciw Komu , Powstało w Norge , Znienawidzone z czasem przez Obywateli Słynne >BV< .
---
Norwedzy przez kilkadziesiąt lat nauczyli się w końcu "GŁUPICH" zasad jakie narzuca ta instytucja , jednak nie do końca i nie wszyscy .
---
Pisałem już tu kiedyś , że na mojej dzielnicy zabrali dzieci Norgom i to nie biedakom , i do dzisiaj w tym domu tych dzieci nie ma , a sąsiedzi omijają wzrokiem przechodzącą i zapłakaną Matkę .
---
Nie ośmieszaj się z powodu ... "innych powodów"...
Nie ze Mną , takie Numery Bruner .
---
Takie są realia w Norge . Inne Niż w Naszym Rodzinnym Kraju .

---
Dobrze , że nie jesteśmy w Afganistanie , tam na porządku dziennym jest , że dorosły mężczyzna gwałci małoletnich chłopców , PRAWO ZWYCZAJOWE ... , Pewnie dlatego , że sam w swoim dzieciństwie też był gwałcony .


Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok