Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Klucz do integracji kosztuje - Norwegia

Czytali temat:
r bodzio Mariusz Kucharski Justyna C.-F. OLKA aaaaaa anna klimczewska Simon L (1635 niezalogowanych)
1 Post
hasin ######
(noris48)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Klucz do integracji kosztuje
chciał bym chodzić na kurs norweskiego ale jest za drogo po prostu mnie nie stać Heniek z Bergen pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(userWydrus)
Wiking
no niestety n1 narzeczona zrobila mi sie zaczal permitering a n2 4800. niestety ;p fakt nie jest to oplata za miesiac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Hania S
(hania656)
Wiking
tak jak napisano - jakość i poziom nauczania na tych kursach jest beznadziejna - trafiłam do grupy gdzie było sporo azylantów a dla komuny są oni priorytetem gdyz płacą za ich edukacje właśnie komuny. W efekcie siedziałam i patrzałam jak nauczyciel uczy ich pisać ( dla nas litery norweskie nie stanowią problemu ) a ja płaciłam za przesiedziane godziny. Słabo komuna organizowała te kursy - zamiast podzielic ludzi na grupy wrzuciła wszystkich do jednego wora. Poza tym sporo było nauczycieli z przypadku z tzw. łapanki - nigdy nie mieli nic wspólnego z nauczaniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
userWydrus napisał:
no niestety n1 narzeczona zrobila mi sie zaczal permitering a n2 4800. niestety ;p fakt nie jest to oplata za miesiac.

Pomimo staran i juz 2 kawy przed monitorem, nie jestem w stanie zrozumiec takiego tekstu. Prawdopodobnie jest on napisany w jezyku polskim, ale nie wiem, co to za "narzecze"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Lindemans napisał:
userWydrus napisał:
no niestety n1 narzeczona zrobila mi sie zaczal permitering a n2 4800. niestety ;p fakt nie jest to oplata za miesiac.

Pomimo staran i juz 2 kawy przed monitorem, nie jestem w stanie zrozumiec takiego tekstu. Prawdopodobnie jest on napisany w jezyku polskim, ale nie wiem, co to za "narzecze"


"Bezinterpunkcyjne swobodne"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Karolina Arturssen
(dziewanna)
Wiking
chodziłam na dzienny kurs przez 5 miesięcy w Larvik- potraktowałam to jako niezbędną inwestycję. Opłaciło się, ale prawie połowa grupy to były norweskie "żony" chodzące na kurs za darmo, a drugie tyle azylantów, którym za uczestnictwo w kursie PŁACONO....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Drugi rząd Kjella Magnego Bondevika, z Erną Solberg [przewodniczącą partii Høyre] na czele, uchwalił w 2005 roku ustawowe prawo i obowiązek uczestnictwa w zajęciach z norweskiego i wiedzy o społeczeństwie.
i wszystko jasne ,juz wiemy kto ma prawo a kto obowiazek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Karol.Ky napisał:
Lindemans napisał:
userWydrus napisał:
no niestety n1 narzeczona zrobila mi sie zaczal permitering a n2 4800. niestety ;p fakt nie jest to oplata za miesiac.

Pomimo staran i juz 2 kawy przed monitorem, nie jestem w stanie zrozumiec takiego tekstu. Prawdopodobnie jest on napisany w jezyku polskim, ale nie wiem, co to za "narzecze"


"Bezinterpunkcyjne swobodne"


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
Karol.Ky napisał:
..."Bezinterpunkcyjne swobodne"...Co tam gramatyka!

Ale za to jakie TRESCI!!!

BTW
Niestety nauczyciele w Norwegii to rowniez
moga byc UPOSLEDZENI UMYSLOWO.

A organizacja "nauczania" w Norwegii
jest jak "rzadzenie w brzozowni"!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kate Kate
(Katarinka)
Wiking
Witam,

tez chciała bym zacząć chodzić na kurs norweskiego - postanowienie noworoczne. jestem już w Norwegii 2 lata i jeszcze nie zaczęłam się uczyć języka. Proszę o info gdzie mogę się udać na kurs tanio. Może ktoś się wybierze razem ze mana??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok