Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

NAV = brak elementarnej kultury? - Norwegia

Czytali temat:
Marcinmar Mak (955 niezalogowanych)
11 Postów
Wojtek Kowalik
(kowal1)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu NAV = brak elementarnej kultury?
Miałem kilka razy do czynienia z NAV. Moge powiedzieć gdy jest konsultant norweski to wszyst przebiega sprawnie i nawet pomagaja wypełnic formulaże. Raz miałem taki przypadek żę załatwiałem z kolegą tą samą sprawe on był u Norwega a ja u kogoś innego on został załatwiony w ciągu 20 minut a ja prawie godzine i wyszedłem z nie wypełninym formulażem..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mariusz Maciążek
(norge0708)
Wiking
Mieszkałem w kilku miastach w Norwegi powiem tak na 10 urzedników --2 pomoże ,na 10 urzedników -7 musi się dopiero dowiadywac co i jak ..Znam taki urząd Nav gdzie ludzie biorą po kilka numerków byle by trafic tylko na 2 konsultantów nav bo u reszty konsultantów włącznie z kierowniczką nic nie załatwią
Pracują ale sami nie znają przepisów czasem. Więcej od znajomych człowiek się dowiedział co jak załatwic w Nav niż od pracowników tego urzędu.
Powiedzmy sobie szczerze że brak odpowiedzialności prawnej każdego urzędnika pokazuje to oni poprostu w większosci oddębniają dniówke i wolą wszystkie papierki przejrzyscie by nie musiec wysilac muzgu.Choc nie dotyczy to wszystkich bo kilku urzedników znam co pomagały coś załatwic w Nav.Ale 90 % nadal albo nie zna przepisów albo jest w pracy jakby z przymusu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
M. C.
(Carbonbased Lifeform)
Wiking
Brak kultury?Bzdura.Brak kompetencji!!!Ci ludzie nie mają o niczym pojęcia,więc jak mają pomagać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Joanna Rembecka
(Johanne)
Wiking
dokladny jak niemiec
skapy jak szkot
przebiegly jak zyd
pracowity jak mrowka
glupi jak norweg
polak - potrafi
Czy cos tu nie pasuje?

Sa jakies granice i od szympansow nie mozna wymagac kompetencji czy blyskotliwosci. To jest poza ich zasiegiem. Od nich wymaga sie 'bycia' w pracy. Ktos kto probowal zrozumiec tok myslenia normana wie ze to nie jest mozliwe. Sa tak zaskakujaco glupi ze az prawdziwi.

Bravo skalniakowo i zaROPIALE mozgi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marcin .
(gitmarcin)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jacek walicki
(Winczenzo)
Wiking
Musi być już naprawdę niedobrze jeśli ktoś taki z niekwestionowanym autorytetem wyraził swoje publiczne oburzenie na lekceważące i bezduszne zachowanie urzędników z NAVu.Wiele takich sytuacji wynika z braku kompetencji czy predyspozycji urzędników w tej instytucji ale czy aby nie jest to celowe zagranie ze strony wiodących ,mające na celu wywierania presji psychicznej na interesantów.W rezultacie przyzwolenie na takie zachowania urzędników, przez ich szefów z rządem włącznie ma na celu samoistne ograniczenie korzystających z finansów socjalnych. ---Tu mój apel do Polek zatrudnionych w NAV, aby przestały ograniczać się do informacji polskojęzycznych interesantów pytających ich o jakieś druki czy szczegóły związane z zasiłkiem ,aby Ci sami poszukali sobie tego na stronie internetowej NAvu -bo tam wszystko jest!!! A co do braku kultury ,jak w tytule to nie ma jej u ludzi u których nigdy jej nie było.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(norki)
Wiking
Zgadzam sie z tym artykulem , bezduszne traktowanie przez urzednikow w NAV-ie . W Sandvice pracuje pare polek , jedna z nich jest szczegolnie bez kultury i ignoroje polakow , nawet na pozdrowienie po polsku nie odpowiada . Mozna powiedziec ze utrudnia zalatwianie wielu spraw . Pare osob chce zlozyc na nia skarge , moze zacznie byc bardziej mila i przydatna . W koncu po to pracuje .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
To prawda co pisze i pastor i norki! Za złą pracę należy się zła ocena i powinniśmy napiętnować takich pracowników używając konkretnych imion i nazwisk!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
Nie chodzi o brak kultury tylko o to ze im sie nic nie chce

Najlepiej zeby plcili a nic nie trzeba bylo robic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jalu Bielizaki
(Jalu z Oslo)
Wiking
To nie kwestia kultury tak są szkoleni pracownicy NAV'u, chodzi o "zmęczenie przeciwnika": nie będzie miał siły, może nie zauważy, może nie zrozumie, pomyli się, spózni się jeden dzień. Większośc, wyższych rangą, urzędników ma "tytuł doktora medycyny" i wie lepiej od lekarza czy ktoś jest chory czy symuluje. Podejrzewam, że motywacyjny system płac w NAV zachęca ich do takich "OSZCZĘDNOŚCI", które zapewne są rozdzielane na premie dla najaktywniejszych gnębicieli. NAV ma 16 tygodni na odpowiedz a bywa,że odpowiedz zajnuje kilka lat i jest oczywiście negatywna. Stawiam tezę w oparciu o światowe standarty prawne, że to państwo BEZPRAWIA i KORUPCJI tak wielkiej, że dla nas małych mróweczek, niewidocznej z powodu właśnie rozmiaru.
Oczywiście wszystko co pastor pisze jest prawdą, można by jeszcze wiele na ten temat ... , ALE ... , mam pomysł: Żeby skończyc z urzędniczą anonimowością, tym samym, nieodpowiadaniem za swoje "niekompetencje"czy może celowe działania, uczęszczajmy do jednego, znanego z nazwiska, urzędnika, zbierajmy dowody jego "niekompetencji" i skarżmy w procesach cywilnych OSOBY a nie całą instytucję.
Nie będzie to łatwe bo adwokaci "nie lubią" tego adwersarza dokładnie z tego samego powodu: NIEKOMPETENCJI...udawanej i grania na zwłokę. Możliwośc wygranej jest, mniemam, znikoma ale będziemy obnażać ten nieludzki SYSTEM, który udaje taki dobroduszny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok