Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
DIMMU BORGIR m s Mily Xyz Kasia K Błażej Prasowski Robert Kolski W . tomass seredynski gruby1 Iwona Ogorzałek Hubert Michal (7747 niezalogowanych)
12 Posty
Siwa S.
(unge098)
Wiking
Współczucia dla rodziny [*] przykre!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Jacek Zabek
(Zabek57)
Początkujący
Oczywiscie składam głebokie wyrazy wspólczucia dla rodziny tegoż polaka. Wiem że norwedzy gdzie sami nie chcą iść tam polaka za grosze poślą. Niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Zbigniew Majchrzak
(zibi6120)
Wiking
Pozdrówka Kamilu. Masz po prostu rację. Zibi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(edytag42)
Wiking
Nie róbcie znowu jarmarku dodając tego typu komentarze. Zastanówmy się nad tragedią jaka spotkała rodzinę, bliskich i znajomych.

Szczere kondolencje i wyrazy współczucia.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Śpieszmy się

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dzwięk troche niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widziec naprawde zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzec
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a bedziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tomasz Koniecki
(KJTTOM)
Wiking
Wyrazy współczucia [*]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Zbigniew Majchrzak
(zibi6120)
Wiking
Edytko. Przepraszam nie miałem zamiaru urządzać jarmarku. Współczuję wszystkim Jego bliskim i to bardzo to wielka tragedia i smutek. Ja tylko nie znoszę tych co zawsze narzekają . Dzięki za poezję ks. Twardowskiego. Ja uwielbiam Asnyka i nie tylko. Jeszcze raz przepraszam że tak to odebrałaś . Pozdrawiam Zibi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
339 Postów
Krzysztof Adamek
(crazy chris)
Stały Bywalec
D@WID napisał:
avisenagder.no/index.php?page=vis_nyhet&NyhetID=13602mialem podobny wypadek ale zyje cale szczescie i dziekuje Bogu, w polowie pażdziernika pracowałem na Flekkefjord (jestem ze Stavanger) ,zawalil sie strop tzw.holdekke ,(bylismy na gorze i kladlismy te plyty) bo stalowa konstrukcja pod nimi nie wytrzymala...cale szczescie ze nikogo nie bylo pod spodem,kolega ma polamana reke a ja 12 tyg w gipsie bo zlamane srodstopie...malo brakowalo...WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY [*]
czegoś nie zrozumiałem ,
jak wyglądała ta konstrukcja ??
sztyce ,legary ja tak rozumuje konstrukcje pod płytami , z tego co ja myśle ,to było za mało sztyc ,legary zbyt szeroko rozstawione
ja mialem taką sytuacje ,gdy norek kazał rozstawiać pasy co 2 metry ,powiedziałem mu ze ja tego nie bede robił ,bo według mnie to jest niebezpieczne .
w niemczech jeden filigram nam pekl przy podnoszeniu , nisko nad samochodem ,więc nic złego się nie stało .
mam nadzieje że nie zrobią z ofiary :winnego
[*]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Slavo Slavo
(caro)
Nowicjusz
Panie Kamilu mało który Polak zarabia około 200nok/h..znam trzech a takich co mają 150-165 w budowlańce znam z dwudziestu nory Polakom za dużo nie chcą płacić..Chłopak ten wykonywał niebezpieczną robotę i miał 160...więc nie wlewaj że Polacy zarabiają po 200nok bo to śmiech..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a to gdzie są takie firmy, co inaczej płacą Norwegowi, a inaczej Polakowi, za pracę na tym samym stanowisku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
@Slavo80
ech.. juz znam polakow w NO w budownictwie... szope postawil w PL albo dostal sie tu jak jeszcze bylo prosperity i ciagnie dalej ten wozek... bez papierow ale z doswiadczeniem... no i najczesciej nadal - jezyk to polski, a angielski: litt.. a jak cos mowia do niego to on rece rozklada... w CV powinni sobie pisac polski i migowy k***... i rypia godziny zeby ich przypadkiem szef nie wywalil bo wiedza ze roboty nie znajda tak latwo ze wzgledu na swoje kwalaifkacje.... wiec te 160 to dla nich jest szczyt mozliwosci...

ale mam i innych "znajomych" - budowlancy - prawdziwi... nie kucharze albo zlote raczki z PL i tutaj narzekajacy na wszytsko ze zle im - tez maja okolice 200.. no i albo b.dobry angielski albo norweski - sredni, nie komunikatywny - taki ze moga rozmawiac przez telefon a nie na migi przy uzyciu norweskich rzeczownikow...

ps. ja mam ponad 200 i u mnie w firmie jeszcze jeden polak tez ma taka sama stawke jak ja, tak jak i pozostali z moim stazem w firmie...... jest dwoch zagranicznych ktorzy nie maja papierow - ale maja doswiadczenie i to prawie 20letnie ale ze wzgledu na te papierki - maja cos okolo 20 nok mniej... pracownik niewykwalifikowany z doswiadczeniem... ot i nikt sie nie burzy... no, ale oni znaja swoj ojczysty, angielski i norweski wiec moga miec 200.... wiec nie wiem skad to Twoje oburzenie ze polakom malo sie placi..........
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok