Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Urodzeni w Norwegii - nie znają norweskiego - Norwegia

Czytali temat:
(1662 niezalogowanych)
1 Post
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Urodzeni w Norwegii - nie znają norweskiego
Zgadzam sie z tym ze dzieci maja problemy z norweskim mimo, ze urodzily sie w Norwegii i chodza do przedszkola .Moja corka chodzila 3 lata do przedszkola i niestety miala problemy z norweskim w 1 .klasie.Uwazam ze dzieci w norweskich przedszkolach maja stanowczo za malo zabaw edukacyjnych .Wiekszosc dnia przebywaja na dworze pozostawieni samym sobie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów

(Sykepleier84)
Początkujący
moim zdaniem problem jeszcze lezy w srodowisku domowym bo jezeli sie rozmawia w domu w ojczystym jezyku to automatycznie dziecko dostaje mniejsza dawke norweskiego, dziecko jest wieksza czesc czasu w domu a nie w przedszkolu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...eee

tam,cos sie tu nie zgadza

przeciez do tej pory panowala opinia,ze kazde polskie dziecko

(po rownie genialnych polskich rodzicach) juz po kilku wizytach w przedszkolu

mowi,czyta i spiewa po norwesku,przy okazji udzielajac korepetycji domownikom...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
to chodzi pewnie tylko o ciapate dzieci
to one ani bee, ani mee po norwesku po 6 latach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(bruvik)
Wiking
a ja po osmiu latach wiem jedno ,ze dorosli norwegowie mieszkajacy na dwoch sasiadujacych wyspach maja problem ze wzajemnym zrozumieniem,chcieliby uczyc obcokrajowcow ,ale na poczatek musza zrobic porzadek z dialektami ,a najbardzie poprawnie mowia imigranci ,bo nie maja nalecialosci wynoszonych z domu ,gdzie tatus i mamusia mowia w ruznych jezykach i dialektach mialem w szkole troje nauczycieli kazdy mowil inaczej i kazdy znich uwazal ,ze jego jezyk jest prawidlowy zwalajac wszystko na dialekt ,a co tu mowic o dzieciach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(bruvik)
Wiking
5 mln ludnosci i tyle samo zasad jezykowych ,bo kazdy ma swoje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(bruvik)
Wiking
mama z Tromsø, tata z Bergen i nastepny dialekt gotowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
zgadzam sie w zupelnosci z kasia00071 dzieci w przedszkolach norweskich niestety nie ucza sie niczego jak tego jak biegac po dworzu i radzioc sobie samemu bo pani np musi wypic kawe , tak jest np w przedszkolu mojej corki niestety dzieci w tym przedszkolu bawia sie tylko same z soba czyli w skrocie moge powiedziec ze w wiekszoci przypadkow przedszkla norweskie to raczek przechowalnie dla dzieci a nie miejsce gdzie dziecko moze sie czegos nauczyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
aaaaaaaaaaaaa ja mysłałem, ze kamil jest kretynem, a tu prosze, kamil jest spox kolo : )
pozdro!
ps: skoro tu masz wszystko, to sprzedaj i kup wszystko w polandii : )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
gepardzie
przecież on nie jest kretynem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok