Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Z norweskim możesz więcej! - Norwegia

Czytali temat:
Hubert Sarnacki Mateusz Walkowiak JasJasnieweski Kowalczyk (2731 niezalogowanych)
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Z norweskim możesz więcej!
...po

kolejnych 6sciu miesiacach,maciej mowil juz biegle w jezykach:

dunskim,szwedzkim,finskim oraz w kalaallisut

pomogl mu w tym program,o ktorym przeczytal w instrukcji pralki do prania - program skrocony!

od tamtej pory,jego celem stalo sie stanowisko

krola norwegii,a docelowo krola skandynawii (na poczatek 'na zastepstwo' )

znajac upor i poswiecenie macieja,na tym jednak nie koniec...

maciej wawrzyszko - bohater emigracji zarobkowej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(Sabuniek)
Wiking
...po

kolejnych 6sciu miesiacach,maciej mowil juz biegle w jezykach:

dunskim,szwedzkim,finskim oraz w kalaallisut

pomogl mu w tym program,o ktorym przeczytal w instrukcji pralki do prania - program skrocony!

od tamtej pory,jego celem stalo sie stanowisko

krola norwegii,a docelowo krola skandynawii (na poczatek 'na zastepstwo' )

znajac upor i poswiecenie macieja,na tym jednak nie koniec...

maciej wawrzyszko - bohater emigracji zarobkowej



Pomyślałem to samo, cud nad fiordem normalnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
brawo Maciek!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Michał Hindera
(MiTaL324)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
k w
(xyz7)
Wiking
Tumi, dzieki K&M
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jacek walicki
(Winczenzo)
Wiking
Choć z banalnym stwierdzeniem (Z norweskim możesz więcej!) to wreszcie pozytywny przykład Polaka opisany w Dagsavisen,mający trochę coś wspólnego z maratonem,tyle że w maratonie przy kilku tysiącach uczestników to już za samo w nim uczestnictwo zasługuje się na uwagę bo miejsc punktowanych jest niewiele.W stwierdzeniu że Maciej na naukę norweskiego w połączeniu z praktyką poświęcił "własne pieniądze" jest zawarta aluzja i przesłanie do tych którym przyszło by do głowy uczyć się tego języka na koszt Państwa norweskiego.Szkoda tylko że w przypadku Macieja i jemu podobnym choć z pewnością w przyszłości na to zasłużą ,przepowiednia brzydala raczej nie spełni się.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
D K
(aniol_z_agh)
Wiking
ciekawe bo , od inzynierow z Polski i nie tylko wymagaja tylko angielskiego . A w ostatnim miesiacu tylko w mojej firmie przybylo ich okolo 10 i dalej szukaja..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jacek walicki
(Winczenzo)
Wiking
ciekawe bo , od inzynierow z Polski i nie tylko wymagaja tylko angielskiego . A w ostatnim miesiacu tylko w mojej firmie przybylo ich okolo 10 i dalej szukaja..
Zgadza się aniol z agh -to właśnie dla tego ten artykuł ma raczej upokarzający i pogardliwy stosunek dla największego społeczeństwa obcojęzycznego w Norwegi w której Polacy są już od dawna na eksponowanych etatach a Norwegia często im wiele zawdzięcza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów

(ankadoro)
Początkujący
Boze, co za banda malkontentow! Jak media pokazuja Polakow jako bande zapijaczonych wasiakow, to zle. Jak pokazuja przyklad kogos, kto dzieki samozaparciu, dal sobie rade, to jest to "upokarzajace"...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(EWA3007)
Wiking
Brawo Maciek ja jestem od kilku miesięcy w Norwegii i priorytet jest inwestycja w naukę norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok