Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pytanie - Norwegia

3 Posty
Dla Punktow
(DlaPunktow)
Wiking
Część, powiedzcie mi jak zawierać tutaj (w Nor) normalne nowe znajomości??

Mam problem, ponieważ przeprowadziłem się do Norwegii prawie rok temu i przez ten czas nie poznałem nowych ludzi.. nie licząc oczywiście pracy, ale ze swoimi współpracownikami nie mogę się zbytnio spoufalać. Jak poznać tutaj nowe osoby? Jak to w waszym przypadku?

Czy trzeba chodzić na imprezy co weekend by zawrzeć znajomośći?
Nigdy nie miałem z tym problemu w Polsce, a po wyjezdzie niemogę sie odnaleźć.. jedynie tylko praca i dom.. a to kiepska perspektywa na zycie..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
Nie da sie, taki narod, on nie lubia sie przyjaznic z obcymi. Czasem zdarzaja sie przyjaznie ale sa bardzo plytkie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Tutaj to nikt znajomosci i przyjazni nie zawiera. Jak pojdziesz do np. restauracji to jest tam zupelnie cicho i nikt z nikim nie rozmawia. Na dyskotekach jest tak samo. Siedza tylko i patrza w sciane. Oni po prostu nie maja genu przyjazni, ktory jest bardzo silnie dominujacy i Polakow. Tak to juz jest.
Tak wiec chyba sobie nie poradzisz i bedziesz musial wyjechac zeby nie zwariowac.
Nie ma tutaj:
klubow sportowych,
klubow zainteresowan,
zadnych helsestudio,
plywalni,
kawiarni,
pubow,
kin,
koncertow,
itd, itd, itd............................
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
DlaPunktow napisał:
Część, powiedzcie mi jak zawierać tutaj (w Nor) normalne nowe znajomości??
. Jak poznać tutaj nowe osoby?
Czy trzeba chodzić na imprezy co weekend by zawrzeć znajomośći?
Nigdy nie miałem z tym problemu w Polsce


Rób to samo co w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Asikhb napisał:
DlaPunktow napisał:
Część, powiedzcie mi jak zawierać tutaj (w Nor) normalne nowe znajomości??
. Jak poznać tutaj nowe osoby?
Czy trzeba chodzić na imprezy co weekend by zawrzeć znajomośći?
Nigdy nie miałem z tym problemu w Polsce

Rób to samo co w Polsce.


Niestety zeby robic to samo co w Pl to w Norwegi sie nie sprawdza, Polak dla Polaka jest wilkiem za granicą, a w Norwegi Polak dla Polaka jest"potworem" ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
109 Postów
Jan Henryk Wachala
(JanHenryk)
Początkujący
Wielu z nas nie ma po prostu hobby.
Umiemy spedzac czaz tylko przy gorzale i piwie .
Chociaz sa wsrod nas ludzie ktorzy zwiedzają lodowce ,wspinają się .Poznalem osoby ktore remontuja auta tzw klasyki.Jest wiele osob ktore umieją spedzac czas wolny.
W tym wolnym wlasnie czasie mozesz sie "przykleic "do kogoś ,jezeli wasze zainteresiwania są podobne.
Nie czekaj az ktos do ciebie zagada. Widzisz cos ciekawego a znasz jezyk to zagadaj . Mozesz smialo zagadać do Norwega .Jezeli spodoba mu sie twoja pasja to przedstawi cie swoim znajomym. Rozmowa sie potoczy.Mozesz sam zaproponowac nastepne spotkanie . Nikt za to glowy tutaj nie urywa.
Zyczę ci zawarcia duzo znajomosci i milego towarzystwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

()
Wyjadacz
tak..poznasz zwłaszcza tu .....: ))))))
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dla Punktow
(DlaPunktow)
Wiking
Tak, są kawiarnie, puby lecz według mojego doświadczenia to dosć srednio się idzie w takie miejsca samotnie.
nie jestem sportowcem, lecz zacząłem od 2 miesięcy chodzić na siłownie, lecz jak na razie poznawanie ludzi tam się nie sprawdza. jedyny plus to ten zdrowotny.
Na polskie seanse chodzę regularnie, (zawsze troche polski tutaj) lecz tam chodzą pary na "randki" badź paczki znajomych i nie było okazji zagadać..
Nie jestem klubowiczem i na dyskotekach sie nie odnajduje i po prostu na nie niechodzę.

Panie Henryku, mam nadzieje ze uda mi sie w te wakacje spędzić właśnie na wycieczce, realizując jedno z marzeń. Lecz raźniej było by jak by to przeżycie dzielić jeszcze z innymi ludźmi.. a niżeli tylko z psem
dlatego było moje pytanie jak to było u was z poznawaniem ludzi. czy to Polaków czy Norwegów.
O odrestaurowaniu jakiegoś klasyka tez myslałem lecz sam zakup jakiegos "złomu" jest juz dosć kosztowny, i na tę chwile moja kieszeń tego nie udźwignie.
dziekuję za dobre słowo i wszystkie odpowiedźi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
109 Postów
Jan Henryk Wachala
(JanHenryk)
Początkujący
Nie chodzi o to abyś od razu kupowal klasyka i go remontował.Pytaj norwegow i nie tylko ich o doswiadczenie przy remoncie takiego pojazdu.
Skad brali czesci ,czy cieżko jest o tokarza ktory byc moze bedzie musial dorobić część .Ogolnie to jest przyklad jak rozpoczać.
Co do kawiarni ze jest cicho.No tak skoro kazdy patrzy na drugiego z obawami -jak tu zagadac ?
Smialo po prostu rozmawiaj .Sam zaproponuj nastepne spotkanie .Moze się uda.A jak nie to zawsze mozesz sobie powiedziec -przecież probowalem.
No i nie poddawac się probować.
Życzę duzo nowych znajomosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok