Witam, mam na imię Wojtek i jestem 19-letnim ślązakiem z okolic Żor. Dopiero co znalazłem to forum, więc jeżeli coś napiszę nie tak to proszę się nie denerwowac
Troszke Wam tutaj poopowiadam. W skrócie chodzi o to, że wybieram się z kolegą (19l) do Norwegii na czas nieokreślony w celach zarobkowych. Jeszcze nie wiadomo do końca kiedy wyruszamy i jak (prawdopodobnie będzie to autostop). Planujemy wyjechac na jesień ale może to się skrócic w czasie na Lipiec. W sumie to czekam na znak od kumpla czy się dostanie na studia (architektura). Jeżeli nie to jedziemy do Norwegii, a jeżeli się dostanie to albo pojadę sam, czego się troche obawiam albo lecę do siostry do Anglii na pewną robote.
Uczyłem się w dobrym Technikum Budowlanym w Żorach ale z powodów osobistych byłem zmuszony zaprzestac edukacje w 3 kl . Norwegie wybrałem z 3 powodów. Po pierwsze jest to piękny kraj, w którym mógłbym spędzic reszte życia, natura i widoki są poprostu niesamowite, w sumie to dożycie tam starości w jakimś cichym ciekawym miejscu to takie moje małe marzenie Po 2 można tam spotkac wielu polaków a Norwegowie są podobno mili i otwarci. Po 3 oczywiscie pieniądze, bo to niestety główny powód moich problemów.
Chciałbym na tym forum zapoczątkowac jakieś znajomości, poznac ciekawe osoby, z którymi będę mógł pogawędzic a może nawet zagrac w kosza czy poskakac w pogo
Prosiłbym również o pomoc w odnalezieniu się tam. Planowaliśmy jechac w ciemno, oboje znamy dobrze angielski i myślę, że mamy łeb na karku ale nie ma co się zbyt nakręcac. Jeżeli ktoś mógłby w jakikolwiek sposób pomóc nam już teraz coś organizowac (praca - jakakolwiek, nie boimy się ciężkich czy brudnych robót; jakieś tanie lokum na początek - tutaj również może byc 'prawie' cokolwiek, spaliśmy już w naprawde różnych i dziwnych warunkach), to bylibyśmy super wdzięczni.
Pozdrawiam