Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

kolka u noworodka - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Joanna S Magdalena Lukaszewicz ANNA PUCUŁEK Marcin J Oliwia Maćkowiak Norge 30 Norge 30 Renata Kuptel Emila En Małgorzata Sienkiewicz (12253 niezalogowanych)
74 Posty
kasia f.
(kasiula77)
Początkujący
czy wie ktos czy mozna dostac tu w NO cos na kolke dla noworodka w aptece?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Nie mialam problemow z noworodkiem w Norwegi, ale wyczytalam woda z cukrem pomaga. Zalaczam ci link z informacja o tym
www.apotek1.no/raadogtjenester/raad/mage.../kolikk-hos-spedbarn
I tu jeszcze jeden. Wymieniaja oprocz wody z cukrem inne rzeczy
www.vitusapotek.no/Baby-og-barn/Sykdom-o...Kolikk-hos-spedbarn/
A tu jeszcze taki link. Na dole strony sa wymienione produkty dostepne w Apotek1
forum.nybaktmamma.com/showthread.php?t=529431
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Ewa Kasprzyk
(ebkas)
Nowicjusz
Są na pewno. Gdzieś już czytałam o tym na forum. Zapytaj w aptece.
Mój sposób na kolkę do kapiel w cieplej wodzie. A inny sposób (od połoznej) Rób przysiady z maluszkiem. Sprawdzony sposób. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(an1971)
Wiking
jesli moge dodac to najlepszym, sprawdzonym ze tak powiem lekiem na kolke to herbatka z kopru włoskiego, oraz masażyk brzuszka w kierunku zegara oraz delikatne ruchy nozkami malenstwa po kapieli w taki sposob aby kolankami dotykało swojego brzuszka czyli wez umiesc swoje rece na łydkach swojego maleństwa i rób takie jakby cwieczenia, zegnij w kolankach i rób kółeczka w kierunku brzuszka i na zewnatrz czyli jedno kolanko na prawo a drugie na lewo i tak kilka razy aby nie zmeczyc maluszka. Dziecko powinno ze tak powiem, puszczac bączki, mysle ze cos chociaz troszeczke pomoglam piszac to
Powodzenia i wszystkiego najlepszego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Ja mam zakupiony w PL Infacol, moja mala nie miala dolegliwosci kolkowych i chyba juz nie dostanie, skoro skonczyla 2miesiace....niby lapie kolka do trzeciego miesiaca, poki co to odpukac...ale starsza jej nie miala to moze i tym razem nam sie uda.

Skad jestes Kafar?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
S B
(mała 25)
Nowicjusz
Witaj my naszemu maleństwu na kolkę dawaliśmy kroplę Miniform dostępne w każdej aptece bez recepty,po tym nasz mały usypiał.Dawaliśmy 10 kropelek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Anna Laz
(Ania78)
Wiking
hej. Moja mal ma kolke od 4 tygodnia, teraz ma juz prawie 3 miesiace i mam nadzieje ze w koncu to sie skonczy, bo juz mam dosyc=). probowalismy wszystko co mozliwe. podam ci pare sposobow ktore moze wam pomoga=)
woda z cukrem( 1dl przegotowanej wody, rozpuscic jedna duza lyzke cukru) podawac co 2 godziny jedna lyzeczke
herbatka z kopru wloskiego(1 lyzeczke kopru wloskiego parzyc w 1 dl wody) podawac lyzeczke pare razy dziennie. po norwesku ta herbatka nazywa sie fenikel te, moznna kupic w sklepach ze zdrowa zywnoscia
no i sa te kropelki minifom, ktore mozna kupic w aptece bez recepty, podaje sie 10 kropli przed kazdym karmieniem
kapiel tez pomaga i masaz
U nas tak na prawde nic specjalnie nie dzialalo oprocz noszenia =) ale kazde dziecko jest inne i warto sprobowac te sposoby co opisalam
Powodzenia=)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
kasia f.
(kasiula77)
Początkujący
dzieki za rady , Promyczek a czy te krople miniform mozna podawac tygodniowemu malenstwu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Wiking
Kilka porad odnośnie kolki - kolka u niemowląt. Warto spróbować niektóre
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
S B
(mała 25)
Nowicjusz
Przepraszam,że tak pózno ale nie było mnie w Norwegii.Tak mozna podawac tygodniowemu maleństwu.Jeszcze raz Przepraszam "kafar",że tak póżno,mam nadzieje,że juz jest lepiej!Pozdrawiam!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok