Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Becikowe a poród - Norwegia

2 Posty

(ewelinka601)
Wiking
Cześć mam pytanie, jestem w 27 tygodniu ciąży. Więc zgodnie z zasadami mogę się już ubiegać o becikowe. I stąd moje pytanie, czy jeżeli teraz się będę ubiegać o becikowe i dostane je przed porodem to czy w dalszym ciągu muszę rodzić tutaj? Czy mogę rodzić w Polsce?
I jeszcze pytanie o tatusiowe, ja nie pracowałam w Norwegii w ogóle, jedynym żywicielem rodziny jest mój narzeczony, czy on może ubiegać się o tatusiowe również przez porodem? Od kiedy mu przysługuje? I na jaki okres czasu?
Dziękuję bardzo z góry za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 35  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
ewelinka601 napisał:
Cześć mam pytanie, jestem w 27 tygodniu ciąży. Więc zgodnie z zasadami mogę się już ubiegać o becikowe. I stąd moje pytanie, czy jeżeli teraz się będę ubiegać o becikowe i dostane je przed porodem to czy w dalszym ciągu muszę rodzić tutaj? Czy mogę rodzić w Polsce?
I jeszcze pytanie o tatusiowe, ja nie pracowałam w Norwegii w ogóle, jedynym żywicielem rodziny jest mój narzeczony, czy on może ubiegać się o tatusiowe również przez porodem? Od kiedy mu przysługuje? I na jaki okres czasu?
Dziękuję bardzo z góry za pomoc

--------------------
Ło Matko Boska (tego Boska) - co za czasy. Za moich to sie mialo najsampierw narzeczonego,potem męża a potem nabywało sie ciążę. Teraz jakowos tak inaczej : najpierw sie jest w ciąży,potem szuka się nazeczonego do kompletu a długo potem moze sie trafi i jaki mąż,często cudzy.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Pieniadze przed porodem - dobre ! Mysle ze moze przez twoj stan racjonalnie nie myslisz , no ale ciąża to nie choroba .....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
Oliwia Maćkowiak
(OliwiaMackowiak)
Nowicjusz
www.mojanorwegia.pl/zasilek-rodzinny/kontakt.html Spróbuj się skontaktować, na pewno beda wiedziec i pomoga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(ewelinka601)
Wiking
Prosiłam o odpowiedzi osoby które się orientują w temacie, i widzą troszeczkę więcej. Nie prosiłam o chamstwo i góro lotne odpowiedzi. To, że chamy i prostacy są wszędzie to wiedziałam, ale że zetknę się z tym i tutaj nie przypuszczałam. Na przyszłość, jeżeli prostaku nie wiesz nie wypowiadaj się, bo jesteś żałosny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 37  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
ewelinka601 napisał:
Prosiłam o odpowiedzi osoby które się orientują w temacie, i widzą troszeczkę więcej. Nie prosiłam o chamstwo i góro lotne odpowiedzi. To, że chamy i prostacy są wszędzie to wiedziałam, ale że zetknę się z tym i tutaj nie przypuszczałam. Na przyszłość, jeżeli prostaku nie wiesz nie wypowiadaj się, bo jesteś żałosny.

Ewelinko, a kto to taki prostacy? Jakem do szkol uczeszczal tosmy w mianowniku mieli "prostaki"
Pewnie ci sie przez ten "okres czasu" wszystko pomieszalo abo mysl o otrzymaniu z NAV takiej duzej "kwoty pieniedzy"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
oczywiscie ze musisz urodzic tutaj jak chcesz dostac te pianiedze.
te BECIKOWE dostaje sie PO urodzeniu dziecka. Nie przysluguje zaden urlop wychowawczy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Prezydent_elekt napisał:
ewelinka601 napisał:
Prosiłam o odpowiedzi osoby które się orientują w temacie, i widzą troszeczkę więcej. Nie prosiłam o chamstwo i góro lotne odpowiedzi. To, że chamy i prostacy są wszędzie to wiedziałam, ale że zetknę się z tym i tutaj nie przypuszczałam. Na przyszłość, jeżeli prostaku nie wiesz nie wypowiadaj się, bo jesteś żałosny.

Ewelinko, a kto to taki prostacy? Jakem do szkol uczeszczal tosmy w mianowniku mieli "prostaki"
Pewnie ci sie przez ten "okres czasu" wszystko pomieszalo abo mysl o otrzymaniu z NAV takiej duzej "kwoty pieniedzy"

---------------------
Kurde...mom dochtorat..i rzeby mie ktus od prostaków wyzwał to jurz naprawde > Co to ja ex-Prezydent jezdem czy co? Co te piniendze z ludzi nie robiom.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
ewelinka601 napisał:
Prosiłam o odpowiedzi osoby które się orientują w temacie, i widzą troszeczkę więcej. Nie prosiłam o chamstwo i góro lotne odpowiedzi. To, że chamy i prostacy są wszędzie to wiedziałam, ale że zetknę się z tym i tutaj nie przypuszczałam. Na przyszłość, jeżeli prostaku nie wiesz nie wypowiadaj się, bo jesteś żałosny.
----------------------------
Dziecino - Twój stan błogosławiony nie jest immunitetem przed delikatnymi zartami i uwagami natury etycznej z którymi mozesz sie zgadzac lub nie. Ale nie rzucaj od razu błotem..bo takie moze zawierac np. pierwotniaki powodujace toksoplasmozę (toksoplasma gonidii).
Oczekując głeboko merytorycznej odpowiedzi musisz - pytajac - wykazać odrobinę zdrowego rozsądku ,jesli już nie wiedzy.
Norweskie becikowe nie jest premia za zapłodnienie na terytorium Królestwa (mimo bardzo swobodnych tu obyczajów) lecz za urodzenie dziecka,ktore (w domysle) bedzie można w przyszłosci porwać przez Barnevernet.
Sprawca sporej ilosci ciąż Ci to mówi....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Barbara BP
(Barbara84)
Wiking
Ja rodzilam 4 lata temu i becikowe dostalam ponad miesiac przed porodem ale z tego co sie orientuje musisz rodzic tutaj. Chyba, ze chcesz wyjechac i juz tu nie wracac, to mozesz tak zrobic. Ale jesli wrocisz to pewnie bedziesz musiala im oddac...
Nie jestem pewna, musisz poszukac w necie informacji na ten temat.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok