Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dziecko bilanse, szczepienia nadzór medyczny - Norwegia

Czytali temat:
marcin bedkowski agata laskowska lilithshia N_ata_n (894 niezalogowanych)
8 Postów
Sylwia Górska
(SylwiazGor)
Wiking
Wiem że was męczę i męczę drogie mamy i tatusiowie, ale mam jeszcze jedno pytanie. W Polsce jest coś takiego jak obowiązkowe szczepienie,kontrolne bilanse, ogólnie mówiąc taki nadzór medyczny. Czy w Norwegi też jest coś takiego, czy dziecko powinno być przypisane do jakiejś placówki opieki zdrowotnej. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tez jest cos takiego. Ja zawsze dostawalam powiadomienie poczta, kiedy mam sie zglosic z dzieckiem i gdzie. Nigdzie tez nie musialam zglaszac, ze mam male dziecko.
Jezeli jednak nie jestes pewna, czy jestes gdzies zarejstrowana, to zawsze mozesz podejsc do lekarza rodzinnego i dowiedziec sie wszysko w okienku.
Ogolnie, to pewnie najlepiej od razu znalesc lekarza rodzinnego dla siebie i dziecka.
tjenester.nav.no/minfastlege/innbygger/f...gesokikkepalogget.do
Prawdopodobniej est do tego potrzebny personnummer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
ada 80
(adriana80)
Wiking
W szpitalu podajesz do jakiej placówki należysz i szpital sam wysyła dokumenty do Twojego ośrodka zdrowie, na pierwszą wizytę dostaniesz zaproszenie listowne a kolejne zazwyczaj ustala się na obecnym spotkaniu (tak jest w moim przypadku). Szczepienia są stosowane tak jak w Polsce, oprócz pierwszego-na gruźlicę (nie ma ryzyka), chyba że bardzo będziesz chciała. A bilanse na początku miałam co 3-4 tygodnie, teraz mieliśmy po 2 dwóch miesiącach i kolejne tak samo.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok