Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Świadczenie rodzinne - Norwegia

Czytali temat:
Krzysztof J Zbigniew Adamiec Daniel Rodak Dawid Dawidek Krzysztos (8867 niezalogowanych)
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
Witam wszystkich.
Znalazłam na stronie NAV takie stwierdzenie:
"Jeżeli drugie z rodziców dziecka nie pracuje w kraju rodzinnym i nie pobiera zasiłku dla bezrobotnych – jesteś uprawniony/a do świadczeń rodzinnych z Norwegii. "
Czy ktoś korzystał i wie jak to działa?
Znajomy pracuje w Norwegii z moim mężem a jego żona siedzi w Polsce na bezrobociu bez prawa do zasiłku. Czy coś im się należy?
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Może otrzymywac zasiłek rodzinny na dziecko(dzieci), a także rozliczać się z podatku ze statusem 'familie pendler', a także w 2 klasie podatkowej. To wszystko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Justyna Matujza
(stynka)
Wiking
cześć mam pytanie,urodzilam tu dziecko i teraz sie dowiedzialam ze musze je zglosic na policje,choc sama nie wiem dlaczego jesli synek odrazu dostal numer personalny po urodzeniu i mam takie pytanie czy ja mam go normalnie zapisac tak jak kiedys siebie jak staralam sie o numer personalny???moze ktos cos wie na ten temat bardzo prosze o podpowiedz bo szczerze jestem co do tego zielona...dziekuje i pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Zbigniew Kowalczyk
(cali4545)
Nowicjusz
na Policji nie dają numeru personalnego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Mój brat od połowy grudnia jest bez pracy.
Na początku stycznia zarejestrowany jest w NAV z prawem do dagpenger.
Przebywa w Norwegii i czynnie poszukuje pracy.
Z NAV dostał pismo z decyzją wstrzymania barnetrygd z powodu braku zatrudnienia. Dodam że dziecko przebywa na terenie Polski.
Czy taka decyzja jest zgodna z przepisami?
Czy od nowego przepisy uległy zmianie?
W NAV powiedzieli mu że jak podejmie pracę, będzie mógł złożyć dokumenty o wznowienie darnetrygd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
PACIFIC napisał:

Z NAV dostał pismo z decyzją wstrzymania barnetrygd z powodu braku zatrudnienia. Dodam że dziecko przebywa na terenie Polski.
Czy taka decyzja jest zgodna z przepisami?

Dosyc ciekawe. Pisz w kazdym razie skarge. I musisz ja napisac przed okreslonym terminem. Termin na pisanie skargi jest okreslony na koncu pisma.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Tak właśnie myślę że coś tu nie fri. Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją.
Pomyślałem że to może nowe przepisy.
Nowa partia nowe porządki.
A Polacy jak zwykle chłopiec do bicia, bo jak za innych się wezmą to uznają to za rasizm.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Sprawa rozwiązana.
Całe zamieszanie powstało oczywiście z niekompetencji urzędniczki NAV
Zresztą to standard. Kozy wypasać!!!
Przyznam że system teraz działa szybko.
Brat pracę stracił 13 grudnia wyjechał na trzy tygodnie i dopiero na początku stycznia zarejestrował cię w NAV jako osoba bezrobotna.
Decyzja o wstrzymaniu dagpenger została wysłana zanim brat zarejestrował się w NAV.
OK . w porządku tu można powiedzieć tylko o sprawnym szybkim systemie.
Ale u licha co za tępa urzędniczka powiedziała mu że jako osoba bezrobotna zarejestrowana nie ma prawa do dagpenger.
Złożyłem tą klage inna urzędniczka też nie bardzo była zorientowana zadzwoniła gdzieś wyżej i się okazało że jednak brat ma prawo do dagpenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
SENTI
Wybacz ale nie bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć.
Mój brat pracuje i pobiera barnetrygd w Norwegii od trzech lat a dziecko ma 8 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
SENTI
Obecnie jest na zasiłku ale czy pracuje czy jest na zasiłku dla bezrobotnych to barnetrygd się należy.
Jak na razie nic się nie zmieniło w tej kwestii.
Jak i brak kompetencji urzędników również pozostał bez zmian.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok