Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Slaby sygnał internetu,co mam z tym zrobic - Norwegia

Czytali temat:
dawid.kostka daniel9887 (3780 niezalogowanych)
6 Postów
Mario Kruken
(kruk)
Wiking
Witam.Mam taki banalny pewnie problem dla znawców tematu.Niestety jestem słabo zorientowany w technologiach komputerowych i nawet proste rzeczy sprawiają mi kłopot.Chodzi o to że w mieszkaniu które wynajmuję jest internet zamontowany na poddaszu a ja zamieszkuję na parterze i sygnał jest bardzo slaby.Czy można go jakoś wzmocnic np.podpinając do laptopa jakąs antene
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1019 Postów
Maniak
w glasolsen dostaniesz taka albo w jakims innym sklepie ze sprzetem poprostu powiedz w sklepie ze masz taki problem i cos znajda kumpel kupywal i pomoglo

juz mnie oblukales
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Tomasz Lech
(all4u)
Wiking
Jeśli korzystasz z karty wifi wbudowanej w laptop to raczej anteny nie podepniesz, chyba, że masz kartę na USB z odkręcaną antenką - to tak. Natomiast sprawdź na poddaszu jaka jest możliwość wymiany anteny w routerze na większą (o większym zysku) - powinno rozwiązać problem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Kwestia tego jak słaby? (najczęściej masz zasięg od jednej do pięciu kresek przy połączeniu sieciowym. prawy dolny róg monitora) jeżeli nie zrywa połączenia i jest jedna kreska zasięgu to porostu masz kiepski internet i wzmocnienie zasięgu nic nie da.

Napisz jaki masz ten internet na poddaszu to znaczy co za urządzenie tam się znajduje nazwa plus model (może się da podpiąć silniejszą antenę zamiast standardowej , jeśli jest wykręcana to można ją zmienić na silniejszą)
Jeśli jest to router standardowo dawany przez operatora(przeważnie badziew) to najkorzystniej było wymienić na coś markowego z silniejszym WIFI. jest to najwygodniejsze rozwiązanie choć nie najtańsze.

Najtańszym rozwiązaniem będzie kupno karty adaptera wifi pod USB.
tu masz link do karty, tania i z mocna anteną 2dBi która jest wykręcana gdyby trzeba było założyć coś mocniejszego.
Jednak taka karta powinna już wystarczyć do połączenia z SIECIĄ WIFI bez zrywania połączenia.

www.amentio.no/WebPages/Produkt/ProduktI...iteMapNodeID=1000005

jakieś 200nok już z przesyłką.

powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Miałbym dwa pytania.
1.nie wiem czemu nie mam głosu na wstawianych przez was linkach
2.chodzi mi o sygnał z rutera czy jak to tam się nazywa.Mieszkając w oslo , przy 3-ch kreskach laptop chodził,choć wolno.Teraz przy 4-ch rozłącza,gdzie szukać problemu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
ad1. chodzi pewnie o linki z YouTube? czy jakieś inne sprawdzałeś? kliknij prawym przyciskiem myszy na ono z filmem (linkiem )i wybierz opcję watch on youtube, może zadziała tam fonia? (trzeba ją włączyć czasem)
Sprawdź na innej przeglądarce (opera, chrome, IE, FF).
Uruchom kompa jeszcze raz. Sprawdzałeś czy jest dźwięk z innych źródeł mp3 ,filmy itp?
ad2.
zasięg routera jeżeli jest jedna kreska i więcej nie ma nic do "wolnego chodzenia komputera" masz wony net i (lub) zamulony system (vista pewnie?)
tu masz link do sprawdzenia prędkości łącza
www.speedtest.net/
na jednej kresce zasięgu sieci i pięciu powinieneś mieć taki sam wynik testu, połączenie z siecią wifi i z internetem to dwie różne sprawy.
Rozłącza ci tylko z internetem czy z siecią wifi?
przy 4 kreskach, trudno o zakłócenia zewnętrzne tak silne żeby ci gubiło sieć. (chyba że kilkanaście nadaje na tym samym kanale, nazwa kilku sieci jest tak sama),
Odinstaluj kartę wifi i zainstaluj ponownie, może nowy soft dla routera rozwiąże problem (trzeba się zalogować na router i sprawdzić wersje oprogramowania).
można by sprawdzić podpinając pod sieć drugi komputer bezprzewodowo czy jak rozłącza u ciebie na laptopie to na tym też. wtedy będziesz miał pewność gdzie szukać problemu (laptop/router).
albo podpiąć inny router jw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Zuzu napisał:
ad1. chodzi pewnie o linki z YouTube? czy jakieś inne sprawdzałeś? kliknij prawym przyciskiem myszy na ono z filmem (linkiem )i wybierz opcję watch on youtube, może zadziała tam fonia? (trzeba ją włączyć czasem)
Sprawdź na innej przeglądarce (opera, chrome, IE, FF).
Uruchom kompa jeszcze raz. Sprawdzałeś czy jest dźwięk z innych źródeł mp3 ,filmy itp?
ad2.
zasięg routera jeżeli jest jedna kreska i więcej nie ma nic do "wolnego chodzenia komputera" masz wony net i (lub) zamulony system (vista pewnie?)
tu masz link do sprawdzenia prędkości łącza
www.speedtest.net/
na jednej kresce zasięgu sieci i pięciu powinieneś mieć taki sam wynik testu, połączenie z siecią wifi i z internetem to dwie różne sprawy.
Rozłącza ci tylko z internetem czy z siecią wifi?
przy 4 kreskach, trudno o zakłócenia zewnętrzne tak silne żeby ci gubiło sieć. (chyba że kilkanaście nadaje na tym samym kanale, nazwa kilku sieci jest tak sama),
Odinstaluj kartę wifi i zainstaluj ponownie, może nowy soft dla routera rozwiąże problem (trzeba się zalogować na router i sprawdzić wersje oprogramowania).
można by sprawdzić podpinając pod sieć drugi komputer bezprzewodowo czy jak rozłącza u ciebie na laptopie to na tym też. wtedy będziesz miał pewność gdzie szukać problemu (laptop/router).
albo podpiąć inny router jw.




...........no to teraz i mnie zamuliłeś
Zuzu,ja jestem tylko zjadaczem chleba Na ruterze chodzi parę kompów i mam viste,rozłącza z internetem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Rozłącza z internetem tylko u ciebie?
Może być tak że jak ktoś podłącza sie do sieci to dostaje taki sam adres IP (to tak jakby wkładać w pojedyncze gniazdko elektryczne dwie wtyczki naraz) i wywala twoją kartę wifi.
Jak dzieje się tak też u innych użytkowników sieci to pewnie router masz z biedronki albo innego lidla
(jeśli tylko u ciebie tak się dzieje to masz coś nie tak kartą lub systemem)
Odinstaluj i zainstaluj kartę wifi w panelu sterowania/programy/wyświetl sprzęt i urządzenia(lewy dolny róg okna)
wybierz "kontynuuj"
W menadżerze urządzeń karty sieciowe (wifi to ta gdzie masz w opisie 802.11g np) jak klikniesz prawy przyciskiem myszy to możesz zaktualizować sterowniki, odinstalować urządzenie.
sporadycznie może pomóc.
Troche to skomplikowane i najlepiej jak zobaczy to ktoś kto jest bardziej obcykany.
Może być ewentualnie potrzeba "wyczyszczenia systemu" lub postawienia systemu od nowa (czasami to jedyna rada)
(Odradzam postawienie XP bo ci może nie wszystko działać wtedy)
lub też jakiś inny powód przez który ci wywala net.

Ciężko coś wywnioskować jak się nie widzi problemu na żywo.

"INFORMATYK TO TAKI CZŁOWIEK KTÓRY ROZWIĄŻE PROBLEM O KTÓRYM NIE WIEDZIAŁEŚ W SPOSÓB O JAKIM NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA"-ktoś tam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Zuzu napisał:
Rozłącza z internetem tylko u ciebie?
Może być tak że jak ktoś podłącza sie do sieci to dostaje taki sam adres IP (to tak jakby wkładać w pojedyncze gniazdko elektryczne dwie wtyczki naraz) i wywala twoją kartę wifi.
Jak dzieje się tak też u innych użytkowników sieci to pewnie router masz z biedronki albo innego lidla
(jeśli tylko u ciebie tak się dzieje to masz coś nie tak kartą lub systemem)
Odinstaluj i zainstaluj kartę wifi w panelu sterowania/programy/wyświetl sprzęt i urządzenia(lewy dolny róg okna)
wybierz "kontynuuj"
W menadżerze urządzeń karty sieciowe (wifi to ta gdzie masz w opisie 802.11g np) jak klikniesz prawy przyciskiem myszy to możesz zaktualizować sterowniki, odinstalować urządzenie.
sporadycznie może pomóc.
Troche to skomplikowane i najlepiej jak zobaczy to ktoś kto jest bardziej obcykany.
Może być ewentualnie potrzeba "wyczyszczenia systemu" lub postawienia systemu od nowa (czasami to jedyna rada)
(Odradzam postawienie XP bo ci może nie wszystko działać wtedy)
lub też jakiś inny powód przez który ci wywala net.

Ciężko coś wywnioskować jak się nie widzi problemu na żywo.

"INFORMATYK TO TAKI CZŁOWIEK KTÓRY ROZWIĄŻE PROBLEM O KTÓRYM NIE WIEDZIAŁEŚ W SPOSÓB O JAKIM NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA"-ktoś tam



Dzisiaj chodzi już normalnie. Myślę że problem będzie z nadawcą sygnału. Gdzieś od miesiąca zaczęli montować światłowody i od tego czasu datują się te problemy,poczekam jeszcze do urlopu. Dzięki za rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
retier1 napisał:

Dzisiaj chodzi już normalnie. Myślę że problem będzie z nadawcą sygnału. Gdzieś od miesiąca zaczęli montować światłowody i od tego czasu datują się te problemy,poczekam jeszcze do urlopu. Dzięki za rady[/quote]

Całkiem prawdopodobne że tak jest.
Możesz ewentualnie dzwonić do dostawcy netu i powiedzieć że ci net nie chodzi jak powinien i chciałbyś jakieś zadośćuczynienie z tego tytułu (miesiąc za free np.) jak to z ich winy to ci na pewno powiedzą jak długo to jeszcze potrwa i może coś wywalczysz w zamian.

Jeszcze pozostaje kwestia tego jakie masz łącze tzn. szybkość bo może któryś z użytkowników twojej sieci domowej nauczył się obsługiwać torrenta albo redtube i ssie dane zapychając łącze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok