Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

antena satelitarna - Norwegia

Czytali temat:
mart enty wojtek1234567 Marcin Buras (2350 niezalogowanych)
7 Postów
wojtek1234567
(wojtek1234567)
Wiking
WITAM!
CZY JEST KTOS MOZE KTO ZNA SIE NA USTAWIENIU ANTENY I KONWEKTORA .SYGNAL ZANIKL I BEZ MIERNIKA NIE JESTEM W STANIE ZLAPAC .MOZLIWE ZE JEST JAKAS INNA AWARIA..ANTENA JEST NA TARASIE.MOSS
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
wojtek1234567 napisał:
WITAM!
CZY JEST KTOS MOZE KTO ZNA SIE NA USTAWIENIU ANTENY I KONWEKTORA .SYGNAL ZANIKL I BEZ MIERNIKA NIE JESTEM W STANIE ZLAPAC .MOZLIWE ZE JEST JAKAS INNA AWARIA..ANTENA JEST NA TARASIE.MOSS

Eech...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
wojtek1234567 napisał:
WITAM!
CZY JEST KTOS MOZE KTO ZNA SIE NA USTAWIENIU ANTENY I KONWEKTORA .SYGNAL ZANIKL I BEZ MIERNIKA NIE JESTEM W STANIE ZLAPAC .MOZLIWE ZE JEST JAKAS INNA AWARIA..ANTENA JEST NA TARASIE.MOSS

Konwektor, to się pod zewnętrzną ścianą domu ustawia, żeby efektywnie grzał
Tam masz konwerter.
Przewód antenowy sprawdź, czy nie przerwany, sprawdź, czy woda pod złączki się nie dostała i nie robi zwarcia, a jak potrzebujesz miernika, to taki zastępczy masz na dekoderze. A jak chcesz mniej więcej znaleźć satelitę hotbird 13E to sobie ściągnij apkę na telefon. Satellite finder, włącz apkę i gps (lokalizację) na tel i skieruj telefon na południowy niebskłon, a na ekranie zobaczysz ustawienie na niebie wszystkich dostępnych satelitów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
wojtek1234567
(wojtek1234567)
Wiking
CZESC!
DZIEKI ZA POPRAWIENIE MNIE W NAZWIE TEGO USTROJSTWA ALE JESTEM ZEREM W TEJ SPRAWIE.SUPER OPIS CO ZROBIC JAK KTOS MA POJECIE O TYM.
CZY MOZE ZNASZ JAKIES NAMIARY NA FIRME NORWESKA LUB KOGOS KTO ZAJMUJE SIE TYM
PROFESJONALNIE!
WISIALEM NA TEJ ANTENIE Z 5 GODZ I MAM DOSYC.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
wojtek1234567 napisał:
CZESC!
DZIEKI ZA POPRAWIENIE MNIE W NAZWIE TEGO USTROJSTWA ALE JESTEM ZEREM W TEJ SPRAWIE.SUPER OPIS CO ZROBIC JAK KTOS MA POJECIE O TYM.
CZY MOZE ZNASZ JAKIES NAMIARY NA FIRME NORWESKA LUB KOGOS KTO ZAJMUJE SIE TYM
PROFESJONALNIE!
WISIALEM NA TEJ ANTENIE Z 5 GODZ I MAM DOSYC.

To naprawdę nie umiesz sobie ściągnąć aplikacji satellite finder z google play? Masz też tyle wskazówek na necie, jak to zrobić. Nie znam firm. Wrzuć ogłoszenie na polskich grupach na fb i znajdzie się jakiś koleś, co Ci to ogarnie, skoro Ciebie to przerasta. Ja mam za daleko do Ciebie.
Na dekoderze też nie umiesz wejść w ustawienia anteny sat? Tam masz wskaźniki mocy sygnału. Ogólny i precyzyjny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
wojtek1234567
(wojtek1234567)
Wiking
FAJNIE ZE SPROBOWALES POMOC.DZEKUJE ZA RADE I BEDE PROBOWAL WEDLUG TWOICH WSKAZOWEK ALE SADZE ZE JEDNAK NIE DAM RADY BO TEN KONWEKTER NA ANTENIE MA BYC PRZESUNIETY ILES STOPNI W LEWO CZY W PRAWO.NO I DO TEGO JESTEM SLABY W TE KLOCKI./ZERO NIE WYMIENIE SAM ZAROWKI W SAMOCHODZIE A CO DOPIERO JAKIES AZYMUTY,KATY FASADY,KONWENTERY,SYGNALY/
DZIEKI .BEDE PROBOWAL NA F.B
A I SCIAGNALEM TA APKE I NIE MA TAM HOTBIRTA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
napisał:
FAJNIE ZE SPROBOWALES POMOC.DZEKUJE ZA RADE I BEDE PROBOWAL WEDLUG TWOICH WSKAZOWEK ALE SADZE ZE JEDNAK NIE DAM RADY BO TEN KONWEKTER NA ANTENIE MA BYC PRZESUNIETY ILES STOPNI W LEWO CZY W PRAWO.NO I DO TEGO JESTEM SLABY W TE KLOCKI./ZERO NIE WYMIENIE SAM ZAROWKI W SAMOCHODZIE A CO DOPIERO JAKIES AZYMUTY,KATY FASADY,KONWENTERY,SYGNALY/
DZIEKI .BEDE PROBOWAL NA F.B
A I SCIAGNALEM TA APKE I NIE MA TAM HOTBIRTA.

Z pisaniem też masz problem. Tym razem znowu piszesz raz konwekter, potem konwenter, zamiast konweRter
A wiesz chociaż, gdzie jest południe na nieboskłonie? Tam, gdzie jest w tej chwili słońce mniej więcej. Skieruj tam tel. z włączoną aplikacją, trochę powyżej słońca tak, jakbyś chciał zdjęcie zrobić i Ci wtedy pokaże dziesiątki satelitów na niebie. Hotbird 13E jest jak w nazwie, o 13° na wschód od południa. Czyli odrobinkę w lewo. Czaszę anteny masz mieć odrobinę pochyloną w dół, 15° bodajże. Jak masz talerz z pl to trzeba przestawić w dół, bo w Pl ustawia się go trochę do góry od pionu. Jak masz nabyty w Norge, to powinien być ustawiony poprawnie. A fasada, to ściana domu po prostu, która jest w pionie
A konwerter ustaw pionowo na początek, bo on służy tylko do precyzyjnego ustawiania sygnału. Najpierw musisz złapać ogólny. Na youtube masz setki filmików, jak ustawić antenę. I nie trzeba do tego miernika wbrew pozorom. Sam sobie ustawiałem anteny w różnych mieszkaniach bez tego ustrojstwa. Jaki masz model dekodera?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
wojtek1234567
(wojtek1234567)
Wiking
SUPER IDE WALCZYC I TERAZ BEDE WIEDZIAL DO KONCA ZYCIA ZE TEN PIZDNIK NA ANTENIE TO KONWERTER.DEKODER STARY POLSATU
POZDROWIENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
wojtek1234567 napisał:
SUPER IDE WALCZYC I TERAZ BEDE WIEDZIAL DO KONCA ZYCIA ZE TEN PIZDNIK NA ANTENIE TO KONWERTER.
POZDROWIENIA

Jeszcze doedytowałem poprzedni post, więc przeczytaj jeszcze raz.
I sprawdź kabel, tzn odkręć od konwertera i zobacz, czy nie mokry i czy aluminiowy ekran, czyli ta folia nie dotyka drucika, bo zwarcia być nie może. To samo zrób przy złączce do dekodera
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
wojtek1234567
(wojtek1234567)
Wiking
SUPER IDE WALCZYC I TERAZ BEDE WIEDZIAL DO KONCA ZYCIA ZE TEN PIZDNIK NA ANTENIE TO KONWERTER.
POZDROWIENIA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok