Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Import samochodu z LPG - Norwegia

Czytali temat:
Shaun Cassidy Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Tomasz Szymanski Arkadiusz Milewczyk ja ja krzn aniairafal (3421 niezalogowanych)
2 Posty
krzn
(krzn)
Wiking
Cześć!

Planuję przeprowadzkę do Norwegii, okolice Haugesund. Mam umowę fast i potrzebuję samochód w pracy. Nie chcę na szybko kupować nic w Norwegii, więc będę importował to co mam. Koszty importu są akceptowalne.

Samochód jest z 2007 roku, euro 4 i ma instalację LPG STAG. I tutaj jest kłopot. Jakie papiery muszę przedstawić żeby samochód przeszedł badanie techniczne? Czy w przypadku importu samochodu z gazem wbitym w polski dowód rejestracyjny też trzeba mieć kwity R115 na gaz? Jakie w ogóle papiery dot. gazu trzeba przetłumaczyć i zabrać?

Szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi.

Dziękuję za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Ja bym kombinowal, zeby przedstawic im, tzn. biurokratom norweskim, ze Twoj pobyt bedzie mial charakter tymczasowy. Za taki sie uwaza do 2 lat. Pierwszy rok mozesz jezdzic samochodem przy minimalnych formalnosciach, drugi rok trzeba zlozyc dodatkowy wniosek. A w obu przypadkach nalezy zglosic zamiar przeprowadzki wczesniej (14 dniowy okres rozpatrywania).
Rowniez, jesli to Cie nie urzadza, mozesz pomyslec, o 14 dniowym pozwoleniu na uzywanie zagranicznego samochodu w zwiazku z przeprowadzka (gdy zamierzasz przeprowadzic sie na stale i nie chcesz tego przed urzedem podatkowym czy celnikami ukrywac).
Zrodlo informacji:
www.skatteetaten.no/person/utenlandsk/ut...strertbil/?6920=8279
pozdr.
k.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
krzn
(krzn)
Wiking
Tak, mam taki pomysł jako rozwiązanie alternatywne. Z tego co wyczytałem to nawet nie muszę przez pierwszy rok nigdzie zgłaszać wjazdu samochodu tylko papiery muszą wskazywać pobyt do roku i trzeba je mieć zawsze ze sobą. "Dersom du kan dokumentere at du skal oppholde deg i Norge i inntil ett år, kan du bruke utenlandsregistrert kjøretøy uten å søke om kjøretillatelse." Pozwolenie na 14-dniową przeprowadzkę, to zbyt krótko dla mnie żeby przywieźć wszystko, ogarnąć, kupić nowy samochód, wywieźć stary, wrócić...

Jest też opcja demontażu LPG i importu jako samochód benzynowy.

Jedno i drugie rozwiązanie nie jest jednak optymalne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok