Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8 Postów
Wiking
a moze ktokolwiek inny udzieli mi tej odpowiedzi? Moze Bozenka510 napisze cos wiecej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Nowicjusz
Bede jechal po przyczepe 6 marca wtedy moge napisac cos wiecej jak mi poszlo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
TED WesOLY
(werygut)
Wiking
zrobilem sobie przyczepke w Norwegii, czy ktos mi moze podpowiedziec, jak moge ja zarejstrowac i czy jest taka obcia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Jaki podatek zapłacę gdy przyczepa bedzie mnie kosztowała w polsce 30 tys zł???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
Du må betale 25 prosent merverdiavgift for kjøretøy du importerer til Norge. Avgiften blir regnet på grunnlag av tollverdi.

Tollverdi = innkjøpspris + frakt kostnader + forsikringskostnader fram til norsk grense.
toll.no/no/bil-og-bat/kjoretoytyper/tilhenger/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Czesc. może cos się zmieniło z przyprowadzeniem przyczepy kempingowej do Norwegii?
Ale ja też zamierzam przyjechać tak przyczepa do Norwgii.
Ktos mi podpowie na co zwrócić uwage?
Jakie moge miec ewent problemy?
Marek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze rozumiem...
1. Kupuję przyczepę kępingową w polsce za 30 tyz zł.
2. Nie płacę w Polsce VAT-u gdyż zabieram przyczepę do Norwegii.
3. Na granicy płacę cło/podatek 25 % do wartości przyczepy. (30 tys +25%= 37500tys zł)???
4. Przerejestrowuje przyczepę w Vegevesen w Norwegii. (ktoś wie ile to kosztuje?)

Jakto jest z tym cłem/podatniem...czy jak mam fakturę to z tego mi wyliczają 25 % czy celnicy na norweskie ceny sami wyceniają przyczepę?

1000-czne dzięki za jakie kolwiek informację.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
enternks napisał:
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze rozumiem...
1. Kupuję przyczepę kępingową w polsce za 30 tyz zł.
2. Nie płacę w Polsce VAT-u gdyż zabieram przyczepę do Norwegii.
3. Na granicy płacę cło/podatek 25 % do wartości przyczepy. (30 tys +25%= 37500tys zł)???
4. Przerejestrowuje przyczepę w Vegevesen w Norwegii. (ktoś wie ile to kosztuje?)

Jakto jest z tym cłem/podatniem...czy jak mam fakturę to z tego mi wyliczają 25 % czy celnicy na norweskie ceny sami wyceniają przyczepę?

1000-czne dzięki za jakie kolwiek informację.

Z tego co przeszukałem na >finn.no< oraz na polskich stronach przyczep używanych.
To w Polsce, ceny są horrendalnie wysokie w zestawieniu do norweskich, pomijając fakt dodatkowych opłat już w norwegi.
Propozycja jest taka, daj sobie spokój z "polską" przyczepą, a znajdź sobie podobną tu na miejscu.
Np. na Finn.no.
Pomijam sam fakt, że masz już np. własną i pytasz się jedynie o koszta, oraz procedury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Kamil nks
(enternks)
Wiking
To fakt. Ale potrzebna mi specjalna przyczepa którą dostanę tylko w Polsce. Jednak dalej poszukuje odpowiedzi na moja zapytanie..ktoś?? cos???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Remigrant napisał:
enternks napisał:
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze rozumiem...
1. Kupuję przyczepę kępingową w polsce za 30 tyz zł.
2. Nie płacę w Polsce VAT-u gdyż zabieram przyczepę do Norwegii.
3. Na granicy płacę cło/podatek 25 % do wartości przyczepy. (30 tys +25%= 37500tys zł)???
4. Przerejestrowuje przyczepę w Vegevesen w Norwegii. (ktoś wie ile to kosztuje?)

Jakto jest z tym cłem/podatniem...czy jak mam fakturę to z tego mi wyliczają 25 % czy celnicy na norweskie ceny sami wyceniają przyczepę?

1000-czne dzięki za jakie kolwiek informację.

Z tego co przeszukałem na >finn.no< oraz na polskich stronach przyczep używanych.
To w Polsce, ceny są horrendalnie wysokie w zestawieniu do norweskich, pomijając fakt dodatkowych opłat już w norwegi.
Propozycja jest taka, daj sobie spokój z "polską" przyczepą, a znajdź sobie podobną tu na miejscu.
Np. na Finn.no.
Pomijam sam fakt, że masz już np. własną i pytasz się jedynie o koszta, oraz procedury.


a kto cie slucha pijaku dopiero wytrzezwiales zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok