Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Powrot do polski...POMOCY! - Norwegia

Czytali temat:
8 Postów
Aneta Wałaszczyk
(Anetka W.)
Wiking
Witam. Mam prosbe i pytanie-kto wie co musze zrobić co zalatwic jakie sprawy pozamykać żeby moc spokojnie wrocic do kraju??? w następnym roku będę musiala się rozliczyć z podatku ale gdzie przyjdą papiery do tego potrzebne? czy musze zamykac od razu konto bankowe? czy żeby to zalatwic musze być w Oslo na miejscu bo w sumie ja już jestem w Polsce? Proszę odpiszcie mi cos, pomóżcie bo stresuje się troche, nie chce miec jakiś nieprzyjemności
Pozdrawiam Aneta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Aneta Wałaszczyk
(Anetka W.)
Wiking
tylko tyle? czy musze zalatwic cos więcej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Aneta Wałaszczyk
(Anetka W.)
Wiking
Altinn? mi to nic nie mowi. nie znam się na tym wiec jak można proszę o konkrety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tomasz --------------
(_Whatever_)
Wiking
Jeśli masz numer personalny w Norwegii i jakiś adres zameldowania to zamiast iść do skatu i zmienić tam adres zameldowania na polski możesz to zrobić on line na stronie altinn.no tak jak pisze czesio2009. Potrzebujesz do tego kodów jednorazowych lub bankID( ja korzystam z tego drugiego) są jeszcze inne metody ale te dwie są chyba najbardziej powszechne. Oczywiście możesz też udać się do skatu i powiedzieć że wracasz do pl i chcesz zmienić adres na który będziesz otrzymywać pocztę. Jeśli chodzi o bank to w moim przypadku (pracowałem od 2008 do 2009) oddałem tylko karty do bankomatu bo one kosztowały,natomiast samego konta nie zamykałem bo jego prowadzenie mnie nic nie kosztuje( przydaję się w następnym roku do zwrotu z podatku i ew. innych wypłat a także jeśli jednak wrócisz za jakiś czas tak jak ja). No ale to zalezy od banku. Kiedy zapytałem czy można zamknąć konto listownie z Polski( kolega chciał żebym zapytał) miła pani powiedziała że owszem można trzeba tylko napisać prośbę o zamknięcie i jeśli się ma kartę to przeciąć na pół i też wysłać. No ale jak w przypadku prowadzenia konta co bank to może być inaczej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Aneta Wałaszczyk
(Anetka W.)
Wiking
Dziekuje bardzo mam jeszcze takie pytanie skad wziasc te kody? i czy jeśli na razie nie zamkne konta jest to w banku DNB i nie oddam karty bo będę jej uzywala w Polsce to będę musiala placic? w sumie to pewnie musze dowiedzieć się w banku... nie znam dobrze jezyka dlatego tutaj pytam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Tomasz --------------
(_Whatever_)
Wiking
jeśli nie ogarniasz języka to lepiej idź osobiście do skatu. Bo na stronie altinn będzie wsio po norwesku ew po angielsku. Aby dostać kody musisz wejść tu brukerprofil.difi.no/orderpincode/?epslanguage=nb-NO wpisać swój numer personalny i kody przyjdą na adres zameldowania w Norwegii. Nie wiem jak jest w DnB bo ja mam konto w innym banku. Nie kumam po co chcesz używać norweskiej karty w pl to dość drogie. Lepiej przelać wsio na polskie konto z norweskiego i używać polskiej karty. Każda operacja norweską kartą w pl kosztuje i wypłaty z bankomatu w pl tez kosztują.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Aneta Wałaszczyk
(Anetka W.)
Wiking
Poprosze o numer
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Doradca MultiNOR
(doradcamultinor)
Nowicjusz
Anetka W. napisał:
Poprosze o numer

Na pewno należy przesłać do urzędu skarbowego druk odnośnie wymeldowania z Norwegii. Wówczas korespondencja norweska będzie przychodziła na adres w Polsce. Tak jak wspomniano, najlepiej zachować konto norweskie, o ile jest ono bezpłatne, jedynie zaś zrezygnować z karty bankomatowej.

Druk wymeldowania to RF-1402B.

W razie potrzeby pomocy zapraszam do kontaktu: www.multinor.no/kontakt.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok