Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Engangsstønad czyli "becikowe" - Norwegia

Czytali temat:
lukasz fus Łukasz xxxxxxxx Elwira Musiał krzysztof kowal boj fra oszlo Marek Marko Jury 77 Pol kmilewska Adam Mar Mayor (1543 niezalogowanych)
14 Posty
Kasia Marakara
(stavangerwork)
Wiking
Jak dlugo czekalyscie na pieniadze od zlozenia podania w nav ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magda Po tacie
(megii2)
Wiking
pieniądze dostaniesz po urodzeniu dziecka. czeka się jakieś 3 tyg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
bu bubu
(DrGreve)
Nowicjusz
Głupoty gadasz ja i większość znajomych dostaliśmy te pieniądze przed porodem...
nie pamiętam już kiedy dokładnie to było ale około 4 tygodni po złożeniu kompletnych dokumentów w NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Magda K
(megii2_90)
Wiking
DrGreve napisał:
Głupoty gadasz ja i większość znajomych dostaliśmy te pieniądze przed porodem...
nie pamiętam już kiedy dokładnie to było ale około 4 tygodni po złożeniu kompletnych dokumentów w NAV.


Chyba Ty głupoty piszesz. Ja rodziłam w 2013 i owszem dostałam pieniądze przed porodem, około 2 miesiące przed terminem. Ale od 2014 roku wszystko się zmieniło. Składasz wniosek, dziecko się rodzi, szpital wysyła papier do navu, następnie nav Tobie pieniądze ;]
Wiem jak jest, bo koleżanka 1 kwietnia rodziła od 2014 zwiększyła się kwota becikowego jak i zasady wypłacania ;]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
bu bubu
(DrGreve)
Nowicjusz
W takim razie zwracam honor ja rodziłam 1 kwietnia 2012 roku...moje informacje się przedawniły he he
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Magda K
(megii2_90)
Wiking
DrGreve napisał:
W takim razie zwracam honor ja rodziłam 1 kwietnia 2012 roku...moje informacje się przedawniły he he

a no właśnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(ula28)
Wiking
Hej , jak to jest moja sie urodzila w luty i nadal czekamy na pieniadze ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Wiking
Wg. mnie to zależy od urzędu czy urzędnika(na kogo się trafi) bo ja mam termin na 23 maja a becikowe dostałam 1,2 miesiąca temu. O ile mi wiadomo przepisy w 2014 się nie zmieniły oprócz wysokości becikowego.
Do Ula28: może powinnaś napisac do navu bo nam robili problemy do momentu oficjalnego emaila. A gdy napisaliśmy to pieniądze były na koncie do tygodnia .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(ula28)
Wiking
to trzeba podac maila ? my wszystko wypelnilismy tak jak chcieli ostatni list byl o podanie konta czyli wypelnienie " blanket 95 - cos tam " i to zrobilismy . poszlam do navu oddac . Powiedziala er riktig og vente. I czekamy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Atre)
Maniak
Lepiej się do nich udać osobiście albo zadzwonić bo możesz vente bardzo długo ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok