Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
ewana01 (4741 niezalogowanych)
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Wlasnie chodzi mi o to po co ci madrzy Pl. po wspanialym pl. wyksztalceniu osiedlaja sie tu u glupich no. i wysylaja swoje zdolne pl. dzieci do kulejacych no. szkol - na zmarnowanie

Skoro jest tu tak zle pod wzgledem edukacji, efektywnosci w pracy, opieki lekarskiej, bezmozgowosci i wogole pod kazdym wzgledem to po co tu siedziec i narzekac.

?????????

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Barbaro, po prostu tęsknota przebija przez to, może poczucie, ze musimy się tułać po świecie, żeby żyć raptem normalnie, bo w naszym Państwie Ojczystym nam tej sznsy nie dano... Wszędzie jesteśmy obcy, często traktowani gorzej, wszystko musimy udowadniać dużo cięższą pracą i z tąd może to poczucie rozżalenia i potrzeba dowartościowania... A najłatwiej dowartościować się poniżając innych, niestety...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
ja tylko chcialam dodac po wczorajszym pobycie u lekarza w szpitalu ze niektorzy lekarze to duuupy w norwegii!!!
lekarz mial chyba z 95 lat, g...o wiedzial o nowoczesnej medycynie i g...o mowil, myslalam ze im starszy lekarz to bardziej doswiadczony ale sie mylilam bo jak ktos sie uczyl w latach 30tych i nie rozwijal sie w tej dziedzinie to tak jest ze g...o wie.
chcielismy isc do innego lekarza na konsultacje ale drugi to byl chyba jego kolesiem z tej samej szkoly
no to mi ulzylo.........................
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
.. ja sie zastanawiam, kiedy ten belkot przeczyta jakis Norweg, podnoszac przy tym glos
Fakt powszechnie znany... na *glupi jak Polak* reagujemy pospolitym ruszeniem.. uzurpujemy sobie przy tym prawo do nieomylnosci w wytykaniu, osadzaniu.. nie przebierajacy w slowach wielce wyksztalceni Polacy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Nie rozumiem po co zuzywac codziennie energie na nazekania, na tkwienie w niezadowoleniu i marazmie - pieniadze to nie wszystko - albo inaczej jest duzo sposobow na zarabianie pieniedzy nie zatracajac samego siebie i waznych dla siebie wartosci . Sa inne kraje, inne kultury, inni ludzie i po jakiego ... meczys sie TU.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
hmmm meczyc sie czy sie nie meczyc o to jest pytanie?
ja tylko jestem zawiedziona, bo myslalam ze... a wlasciwie niewiem co sobie myslalam. W sprawie lekarzy, moge sie usprawiedliwic, ze to mialo byc proste, po dwoch konsultacjach w polsce, wizyta tutaj miala byc tylko formalnoscia do zabiegu, ale wyszlo inaczej. Zamiast zabiegu w ramach ubezpieczenia trzeba bedzie zrobic to za kase w Polsce. No i w tym przypadku troche moge sie zgodzic ze z wiedza pana lekarza cosik chyba nie teges...
dobra dobra wiem, srutututu wyprowadz sie i nie marudz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Aurelia Szumczyk
(MałaZołza)
Wiking
A JA WAM POWIEM ze jak polak nie ma na co narzekać to jest chory
Norki niby głupiutkie społeczeństwo jak twierdzicie , a należą w europie do najbogatszych narodów zaraz po szwajcarach może i jesteśmy mądrym społeczeństwem za to mamy kraj z którego wkrótce uciekną wszyscy a ostatni zgasi światło mnie się tam podoba a frustratom życzę miłego powrotu na powitanie podwyższają wam podatki
a dla tych co twierdzą że pieniążki nie dają - może i nie ale jak wygodnie jest się nieszczęśliwym kiedy sie je ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Witaj Rela

Przypomnialo mi sie takie fajne przyslowie mojego meza :

Lepiej byc pieknym, madrym i bogatym niz brzydkim, glupim i biednym

wzgledem wytlumaczenia - moj maz to no. wiec trzeba go zrozumiec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty
Nowicjusz
barbara67 napisał:
Wlasnie chodzi mi o to po co ci madrzy Pl. po wspanialym pl. wyksztalceniu osiedlaja sie tu u glupich no. i wysylaja swoje zdolne pl. dzieci do kulejacych no. szkol - na zmarnowanie

Skoro jest tu tak zle pod wzgledem edukacji, efektywnosci w pracy, opieki lekarskiej, bezmozgowosci i wogole pod kazdym wzgledem to po co tu siedziec i narzekac.

?????????


Całkowicie się z tobą zgadzam. Odsetek Polaków narzekających na prawie wszystko jest bardzo wysoki. Zamiast wziąć swoje sprawy w swoje ręce tylko marudzą, zazdroszczą narzekają itp, a to że muszą pracować jak są na zasiłku, a to że nie ma pracy w wyuczonym zawodzie, a to że sąsiad lub kolega zarobił więcej. Narzekają na wszystko na co tylko można i co tylko można sobie wymyślić. Mógłbym pisać i wyliczać, żeby wyrzucić z siebie to co mi przychodzi do głowy po przeczytaniu tych wszystkich marudzeń. Ale skrócę to.

WSZYSCY NIEZADOWOLENI macie 2 wyjścia:
-czepić się jakiegokolwiek zajęcia nieważne za jakie wynagrodzenie byle mieć na chleb i zamknąć te swoje marudzące gęby,
-wyp......... wynocha stąd najlepiej tam gdzie pieprz rośnie bo w Polsce i tak z was już pożytku nie będzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kontemplacja)
Wiking
Dam napisał:
barbara67 napisał:
Wlasnie chodzi mi o to po co ci madrzy Pl. po wspanialym pl. wyksztalceniu osiedlaja sie tu u glupich no. i wysylaja swoje zdolne pl. dzieci do kulejacych no. szkol - na zmarnowanie

Skoro jest tu tak zle pod wzgledem edukacji, efektywnosci w pracy, opieki lekarskiej, bezmozgowosci i wogole pod kazdym wzgledem to po co tu siedziec i narzekac.

?????????


Całkowicie się z tobą zgadzam. Odsetek Polaków narzekających na prawie wszystko jest bardzo wysoki. Zamiast wziąć swoje sprawy w swoje ręce tylko marudzą, zazdroszczą narzekają itp, a to że muszą pracować jak są na zasiłku, a to że nie ma pracy w wyuczonym zawodzie, a to że sąsiad lub kolega zarobił więcej. Narzekają na wszystko na co tylko można i co tylko można sobie wymyślić. Mógłbym pisać i wyliczać, żeby wyrzucić z siebie to co mi przychodzi do głowy po przeczytaniu tych wszystkich marudzeń. Ale skrócę to.

WSZYSCY NIEZADOWOLENI macie 2 wyjścia:
-czepić się jakiegokolwiek zajęcia nieważne za jakie wynagrodzenie byle mieć na chleb i zamknąć te swoje marudzące gęby,
-wyp......... wynocha stąd najlepiej tam gdzie pieprz rośnie bo w Polsce i tak z was już pożytku nie będzie.


Troche sobie pomarudziles, Van Dam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok