Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Bergen czy Trondheim? - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty

(dyna)
Wiking
Cześć!
Wybieram się na studia do Norwegii (informatyka, jeszcze nie zdecydowałam jaka specjalizacja), ale mam problem z wyborem miasta. Zastanawiam się nad UiB oraz NTNU. Co byście polecali jeśli chodzi o ilość ofert pracy, ceny (mieszkań/akademików, jedzenie, komunikacji miejskiej)?

Minusem Bergen jest to, że uczelnia nie oferuje kursu języka norweskiego, więc musiałabym zapisać się gdzieś indziej, a to - z tego co słyszałam - jest dużo droższe niż kursy na uniwersytetach.

Będę wdzięczna za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Ścisły umysł nie potrafi specjalizacji ani miasta sam wybrać. Niech w Polszy się kształci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(dyna)
Wiking
Nie proszę o pomoc w wyborze specjalizacji, tylko o opinię kogoś, kto orientuje się, jaka mniej więcej jest sytuacja w każdym z miast.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(krzyżowiec696)
Wiking
dyna napisał:
Nie proszę o pomoc w wyborze specjalizacji, tylko o opinię kogoś, kto orientuje się, jaka mniej więcej jest sytuacja w każdym z miast.Wątpię by o tej godzinie i na tym forum, przebywały młode osoby, które kształcą się w Norwegi na uczelniach, przecież tu są już Święta.
Nie to forum w twoim przypadku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
A Panienka to z tych chlonnych wiedzy co to najsampierw pyta o... prace i ceny jedzenia, tak? W takowej sytuacji pewnikiem trza wybrac Katolicki Poduniwersytet w Pcimiu, kuznie kadr i awangarde karier - miast mrzenie o byciu baletnica mopowa w Norwegii, ktorych szeregi rzedna wrsz z exodusem niespelnionych Januszow dofinansowywujacych loty powrotne linii CebulaAir.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok