Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Liceum w Norwegii - innføringsklasse - Norwegia

Czytali temat:
M N z s K T Piotr Wiśniewski Karol Krystian Krzysztof Krystian Kozyra Marta S P. H. Ewa Adam Magdalena9105 Przemek Zgrzeba Monia . PioreQ Ewelina  Rewanż (1448 niezalogowanych)
2 Posty
Monia .
(Monis_98)
Wiking
Hej, mam taki mały problem. Moja mama jakiś miesiąc temu wyprowadziła się do Norwegii, dokładnie do Bergen, a teraz chce żebym i ja tam przyjechała. I w związku z tym mam parę pytań:
1. Na jakim poziomie i czy wgl mogę rozpocząć naukę w klasie wprowadzającej?
2. Ile trwa nauka w takiej klasie?
3. Czy po tej klasie kontynuuję naukę w "normalnej" szkole, czy mam po niej już jakiś zawód? Dodam, że mam 17 lat i rozpoczęłam już naukę w 2 klasie technikum
4.I jakieś ogólnie informacje, na temat tego jak wygląda tam nauka i ludzie
Bardzo proszę o jakiekolwiek odpowiedzi, będę wdzięczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Monis_98 napisał:
Hej, mam taki mały problem. Moja mama jakiś miesiąc temu wyprowadziła się do Norwegii, dokładnie do Bergen, a teraz chce żebym i ja tam przyjechała. I w związku z tym mam parę pytań:
1. Na jakim poziomie i czy wgl mogę rozpocząć naukę w klasie wprowadzającej?
2. Ile trwa nauka w takiej klasie?
3. Czy po tej klasie kontynuuję naukę w "normalnej" szkole, czy mam po niej już jakiś zawód? Dodam, że mam 17 lat i rozpoczęłam już naukę w 2 klasie technikum
4.I jakieś ogólnie informacje, na temat tego jak wygląda tam nauka i ludzie
Bardzo proszę o jakiekolwiek odpowiedzi, będę wdzięczna


Z tego co wiem, to jak ktos skonczyl gimnazjum, to mu nie przysluguje klasa wprowadzajaca, czyli darmowa nauka norweskiego. A to dlatego, ze nauka po gimnazjum nie jest w Norwegii obowiazkowa. Czyli norweskiego musisz nauczyc sie na wlasny koszt, we wlasnym zakresie.

A tu przepisy:
introbokmal.cappelendamm.no/c26363/artikkel/vis.html?tid=26440
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok