Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

pytanie o ubezpieczenie zdrowotne. - Norwegia

Czytali temat:
Iwona Bun loko1407 (1964 niezalogowanych)
23 Posty
Michał Zyborowicz
(MichalZyborowicz)
Wiking
Hej.
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego. Dostałem taką informację że kiedy dostanę numer person to mogę pójść do lekarza w polsce i nie będę musiał za to płacić. Czy to prawda? Czy nie jest przypadkiem tak że NFZ wystawi fakturę norwegi a potem dostanę ją ja? Od razu mówię że mimo wszystko będę musiał latać do polski do lekarza bo jestem po chorobie nowotworowej, i chce chodzić na kontrole do swojego hematologa bo mu ufam no i zna historie mojej choroby wiec tak jest najlogiczniej. Jakie rozwiązanie w takiej sytuacji będzie najrozsądniejsze?

Pozdrawiam
Michał
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
463 Posty
Przemysław xxx
(Przemko)
Wyjadacz
Kurcze nie wiem co mam ci napisac moze ktos inny bedzie mial wiecej informacji ja mam karte ubezpieczeniowa Helfo,i w Polsce zachorowalem bylem u dermatologa i musialem placic w szpitalu tez placilem Odpowiedz dostalem taka ze katra ta jest wazna z tym ze wtedy kiedy masz jakis wypadek a nie wykorzystasz tego w chorobie przewlaklej......moze jest teraz inacczej chodz watpie

Mozesz sobie zalatwic rechabilitacje w Polsce ale musisz miec skierowanie od lekarza tu w Norge
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
jesli pracujesz i placisz skladki dostaniesz karte z HELFO (wyglada jak z Polski tzw EKUZ), ona upowaznia Cie do leczenia TYLKO w naglych przypadkach, wiec jesli masz grype, zlamiesz noge, dostaniesz nagle jakiejs wysypki to nie placisz ale jesli chcesz jechac na regularna wizyte do jakiegos specjalisty to niestety lepiej isc prywatnie bo naliczona kasa bedzie duzo wieksza od gabinetu porzadnego specjalisty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
druk e 106
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Magda N
(magda358)
Wiking
Nie wiem dokładnie jak to działa, ale ja po zarejestrowaniu się w HELFO wypełniłam wniosek o Europejską Kartę Zdrowia (Europeisk Helsetrygdkort), która uprawnia do korzystania z opieki medycznej w Europie (na koszt Norwegii) - ale tylko w nagłych wypadkach. Jeśli - mając tą kartę - jedziesz do Polski na badania, operację, jakikolwiek "medical treatment", który był zaplanowany/był celem tej podroży, a chcesz żeby Norwegia płaciła to musisz wypełnić wniosek o planowanym leczeniu zagranicą - Søknad om planlagt behandling innenfor EØS-land/Sveits - E112 (strona z wnioskami oraz ten konkretny wniosek). Możesz oczywiście tez dołączyć swoje pismo wyjaśniające co i jak, wraz z tym wnioskiem. Ogólnie to trzeba ich przekonać dlaczego leczenie w Polsce jest lepsze niz to co mogliby Ci zaoferować w Norwegii.
Tyle z mojego doświadczenia/informacji. Nie wiem niestety jak to działa jak ktoś nie ma tej karty. Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
ludzie !! ...czy wy dalej nie rozumiecie i piszecie te głupoty . karta ekuz dotyczy nagłych przypadków a homoroidy , wszy czy zęby leczy się na np na druk e 106 ....i tę chemię pewnie też


zielonalinia.gov.pl/Europejska-Karta-Ube...nia-Zdrowotnego-5388
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Michał Zyborowicz
(MichalZyborowicz)
Wiking
dziękuje wszystkim za informację (niezależnie od jej przydatności) Generalnie w sytuacji którą opisałem, najbezpieczniej jest dobrowolnie opłaca ubezpieczenie zdrowotne w zusie (około 260zł miesięcznie) gwarantuje to leczenie i diagnostyke. Oczywiście w polsce

Pozdrawiam
Michał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Dobre!
Homoroidy - zylaki pedalskich odbytow!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
a ja nie wiem po cy ty chcesz płacić jeszcze dodatkowo 260 zł jeżeli wszystko masz za darmo po wypełnieniu druków . ale ja ci nie wróg płać w końcu pracujesz w norge
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok