Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Studia farmaceutyczne w Polsce, a praca w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Marcin Koczorowski Justyna X Pawel Tynek Angelika P milena kopaniarz Ilona_Baczewska Ola. Bliza Lembkerson Małgosia81 michalsa natalia.kukuk@wp.pl Mpepe highscs (7253 niezalogowanych)
17 Postów
Dominika Zuszek
(Zuszek)
Wiking
Mam pytanie co do możliwości znalezienia pracy w Norwegii po studiach farmaceutycznych w Polsce Czy farmaceuci są pożądani? Orientacyjnie jakie mają wynagrodzenie? Będę wdzięczna za wszelkie informacje, ponieważ planuję wyjechać w przyszłości do tego kraju
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
1. Tak, masz szanse znalezc prace
2. Zarobki sa calkiem niezle
3.Musisz znac jezyk norweski biegle w mowie i pismie, zdany egzamin jezykowy.
4. Muszisz autoryzowac dyplom w SAK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Dominika Zuszek
(Zuszek)
Wiking
Dzięki wielkie to teraz nic nie pozostaje tylko wziąć się do roboty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Czesc

Farmaceuci sa bardzo porzadani , przynajmniej w Oslo tak jest. Jakie wynagrodzenie to zalezy sa dwa rodzaje farmaceutow :
- Provisorfarmasøyt ( 5 letnie studia)
- Reseptarfarmasøyt ( 3 letnie studia)

Pierwszy zarabia srednio 49 900 kr miesiecznie , drugi natomiast okolo 35 800 kr miesiecznie

A tak to jw. musisz znac jezyk norweski plynnie , jesli chcesz byc farmaceuta w Norwegii. Zalezy na jakiej uczelni robilas te studia ,bo czasami nie uznaja wszystkiego. Nie wiem czy nie bedziesz musiala dodatkowych przedmiotow zdawac jak matematyki czy chemii, fizyki. Masz 3 letnie czy 5 letnie studia ? Jesli masz 5 letnie to bedziesz uwazana jako Provisorfarmasøyt jesli ci to wszystko uznaja. A dalej to jw autoryzowac dyplom w SAK i czekac na pozytywna odpowiedz Powodzenia zycze .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
justa b.
(latifa)
Wiking
Pluto czy ty jesteś może farmaceutą skoro wiesz tyle na ten temat.? Jako technik farmacji po 2-letniej szkole farmaceutycznej jestem tutaj Reseptarfarmasoyt? Szukam więcej informacji na ten temat na forum-niestety nie znam nikogo z mojego profilu zawodowego, nie mam u kogo zasięgnąć informacji wiec może ty możesz troszkę mi pomóc? Dzieki i pozdrawiam.Justa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
latifa napisał:
Pluto czy ty jesteś może farmaceutą skoro wiesz tyle na ten temat.? Jako technik farmacji po 2-letniej szkole farmaceutycznej jestem tutaj Reseptarfarmasoyt? Szukam więcej informacji na ten temat na forum-niestety nie znam nikogo z mojego profilu zawodowego, nie mam u kogo zasięgnąć informacji wiec może ty możesz troszkę mi pomóc? Dzieki i pozdrawiam.Justa

www.sak.no/sites/SAK/yrkesgruppe/Sider/f...px#Reseptarfarmasoyt

Prosze, Reseptarfarmasøyt musi posiadac dyplom licencjacki z nauk farmaceutycznych.

Informacja nt. technika farmacji: utdanning.no/yrker/beskrivelse/apotektekniker
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Dominika Zuszek
(Zuszek)
Wiking
Spokojnie studia to dopiero plany. Zamierzam studiować w Lublinie i w przyszłości szukać pracy w okolicach Bergen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marta Bergiel
(minibb)
Wiking
Po ukonczeniu technikum farmaceutycznego w Polsce mozesz pracowac w Norwegii tylko jako technik farm. i to po uprzednim odbyciu praktyki.

Zeby pracowac jako magister musisz ukonczyc studia: albo 5-cio letnie, a w Polsce sa tylko takie i wtedy pracujesz jako provisorfarm. z prawem do prowadzenia apteki.

Albo konczysz studia 3-letnie - takich nie ma w Polsce - i pracujesz jako reseptarfarmasøyt. W tym wypadku masz takie same prawa i obowiazki jak provisorfarm. ale nie mozesz zostac kierownikiem apteki. Zarobki sa rowniez zroznicowane.

W Norwegi jest nadal duze zapotrzebowanie na farmaceutow. Istnieja rozne firmy w Polsce, ktore prowadza nabor do Norwegii i oferuja polroczne kursy jezykowe, po ktorych duzo latwiej podjac prace w aptece.

Po studiach dobrze jest odbyc staz w aptece zeby uzyskac polskie prawo wykonywania zawodu. To bardzo ulatwia uzyskanie autoryzacji dyplomu w Norwegii.

Pozdrawiam i zycze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Justyna Adrjan
(Dzastinka_)
Wiking
jest może ktoś na forum kto pracuje w firmie farmaceutyczne albo aptece w Norwegii ?? Ja jestem farmaceutka i aktualnie złożyłam wszystkie dokumenty po autoryzację do SAK, norweskiego uczę się od roku ale wiadomo jak to nauka na sucho w Polsce ... czy ktoś zna może aptekę lub firmę gdzie szukają takich jak ja ? POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok