Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pierwszy dzien w szkole - Norwegia

Czytali temat:
Marcin R H-S SERVICE AS Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty Anna . Megip Janzaj Koozie Daga Salis m4rtii naleczowianka Mateusz G (4948 niezalogowanych)
5 Postów
MONIKA S
(Helioska)
Wiking
Witam,

Czy może ktoś z Was zechce opowiedzieć jak Wasze dzieci zostały przyjęte w norweskiej szkole, czy trafiły do klasy integracyjnej czy tez klasy z norweskim od samego początku?
Mam córkę, która ma 14 lat i synka 6 lat, oboje biegle posługują sie językiem angielski, niestey norweskiego nie znają, czy dadzą rade, ile czasu trzeba na oswojenie sie z językiem i jak Nasze dzieci sa postrzegane w norweskiej szkole?
Planujemy przeprowadzke do Oslo na kilka lat 3-4 lata, czy moze ktos z Was zna przypadki powrotu dzieci do Polskich szkół, jak sobie rardzą po powrocie do Polski, mam na myśli różnice programowe, dodam, ze zapisałam dzieci do Sobotniej szkoły w Oslo.

Dziekuje .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
92 Posty
Maja00 z
(maja00)
Początkujący
hej Moja córka teraz będzie szła do pierwszej klasy w norweskiej szkole i jednocześnie również zapisałam ją do polonijnej szkoły. Mimo iż córka słabo zna norweski (chodzila do przedszkola raptem pół roku ) I myślałam ze będzie uczęszczała do jakieś klasy integracyjnej ale okazało się że zapisali ja do normalnej klasy a na dodatek nie ma rzadnego polskiego dziecka Z opinii znajomych które wrócily do polski i dziecki chodziły kilka lat tutaj to mają zaległości w Polsce bo jak wiadomo tutaj nie ma takiego wysokiego poziomu nauczania niż w Polsce. Myśle ze polska szkola trosze podciągnie dzieci z gramatyki i ortografii ale nie liczyla bym ze po powrocie do polski dzieci będą na równym poziomie z rówieśnikami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Agata Praska
(Agatap125)
Wiking
Ja do norwegi przeprowadziłam sie jak miałam 14lat dzieci normalnie mnie przyjęły, co chwile zagadywaly, a jak do złej klasy poszła to sie klucili kto mnie ma zaprowadzić do właściwej klasy. Norweskiego to już po roku umialam zeby pogadać z innymi i koleżanki zapraszać do domu. Miałam bardzo dużo godzin norweskiego tylko ja i nauczyciel i to mi bardzo pomogło
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Nowa pl
(Nowa pl)
Wiking
Witam czy mogę prosić panią o jakieś inf na temat szkoły... Dziecko od 2 klasy by poszło jak to wszystko przebiega będę wdzięczna za podpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Nowa pl napisał:
Witam czy mogę prosić panią o jakieś inf na temat szkoły... Dziecko od 2 klasy by poszło jak to wszystko przebiega będę wdzięczna za podpowiedź

Tylko dzieci żal, o ile to nie fejk...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok