Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(3154 niezalogowanych)
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
zenekbury napisał:
To moze kolezanka Hilton poda link gdzie mozna znalezc takowe informacje na stronie UDI, skoro taka biegla w temacie

www.udi.no/Sentrale-tema/Arbeid-og-oppho...ing-for-EOS-borgere/

Hvordan registrerer du deg

Du registrerer deg på nettet elektronisk. Deretter møter du opp hos n ærmeste politikontor eller ved et Servicesenter for utenlandske arbeidstakere. na czerwono masz linki do miejsc gdzie możesz sie zarejestrować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   W czerwcu ubiegłego roku złożyłem dokumenty o przedłużenie kończącego się w lipcu pozwolenia. W październiku otrzymałem pismo informujące o tym, że z powodu zmiany przepisów mam złożyć w ciągu trzech miesięcy taki sam formularz jak składałem i kopię umowy o pracę. W styczniu zaniosłem dokumenty i otrzymałem po dwóch tygodniach potwierdzenie bezterminowej rejestracji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Dino napisał:

   W czerwcu ubiegłego roku złożyłem dokumenty o przedłużenie kończącego się w lipcu pozwolenia. W październiku otrzymałem pismo informujące o tym, że z powodu zmiany przepisów mam złożyć w ciągu trzech miesięcy taki sam formularz jak składałem i kopię umowy o pracę. W styczniu zaniosłem dokumenty i otrzymałem po dwóch tygodniach potwierdzenie bezterminowej rejestracji.


Ja miałem pozwolenie(opholdtilatelse) od1.10.2008 do 31.09.2009 i złożyłem nowy wniosek 7.09.2009 to mi przyznali od 07.05.2009 do 07.05.2010?!? hvorvor?

I weź tu zrozum norwegów!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Zuzu, prawdopodobnie urzędnik rozpatrywał twoje dokumenty w poniedziałek .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
zuzu zuzu
(zuze)
Nowicjusz
Nie musimy miec pozwolenia na pobyt w Norwegii.
ta przyjade i z amieszkam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
zuze napisał:
Nie musimy miec pozwolenia na pobyt w Norwegii.
ta przyjade i z amieszkam


Nie wyśmiewaj sie z prawdziwych informacji. Nikt ci nie zabrania przyjechac do Norwegii i tu zamieszkac. Nie potrzebujesz juz pozwolenia na pobyt , chyba ze jestes obywatelem Rumunii lub Bułgarii. Jednyne co powinienies zrobic aby miec wszystkie prawa i swiadczenia to zarejestrowac sie w UDI. Do rejestracji potrzebujesz dokument tozsamosci i umowe o prace lub kopie dokumentu z bronnoysund - jesli masz swoj wlasny biznes.
Problem moze stanowic znalezienie mieszkania, ale z oppholdstillatelse to nie ma nic wspolnego na dobra sprawe.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
PANCER .
(PANCER)
Wiking
POZDRO dla WSZYSTKICH.

WIELKIE DZIEKI ZA ODPOWIEDZI.
WASZA WIEDZA JEST PRZYDATNA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok