Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

FOTO/VIDEO - Norwegia

Czytali temat:
Adam G. Wold (5029 niezalogowanych)
1564 Posty
Maniak

   Wątek poświęcony fotografii i filmowaniu. Coś o sprzęcie, technice wykonywania fotografii, obróbce cyfrowej. Pomocna dłoń - porady, triki itp.
   Pojechałem dzisiaj popstrykać trochę fotek dość wiekowym sprzętem, klasyczną lustrzanką CHINON CE-4. Mam prośbę, jeśli ktoś używał sprzętu tej firmy, niech opisze jak się sprawował, mam ją od niedawna i dzisiaj zrobiłem nią pierwsze zdjęcia, jestem ciekaw wartości technicznej, ewentualnych trików w używaniu itp.
   Dzisiejszą modelką miała być wyłącznie Høgfossen, ale przypętała się jeszcze jedna, więc miałem podwójną sesję .


      Modelki

   Z premedytacją używam rodzaju żeńskiego pisząc o wodospadzie, ponieważ Høgfossen jest jak piękna kobieta, czasem bywa ciepła i szemrząca, czasem jest lodowata i niedostępna, huczy tak, że własnych myśli nie słychać, ciche dni również miewa .


      Høgfossen

   Off topic: kawka dla Mad psycholog (zamiast herbaty) .

      Gorąca kawa w chłodny dzień, mmm...
PS:
   Fotki wykonane aparatem z telefonu komórkowego, więc jakość .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Miałem kiedyś ZENIT'a wypas, bo już miał diody w wizjerze, ale jak na moje potrzeby był zbyt opasany. Nie pstrykałem Chinon CE-4 fotek (nie posiadałem takiego) Myślę że ten link może Tobie troszkę pomoże. Pozdrawiam i miłego pstrykania.
www.foto-kurier.pl/wydania/29,759,art.html
I tu forum, może z niego coś wyłuskasz, potrzebnego do robienia dobrych zdjęć.
pentax.org.pl/viewtopic.php?t=64
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Dzięki, tych linków akurat nie przeglądałem. Czuję, że będzie z tej lustrzanki niezła zabawka, w komplecie mam trzy obiektywy - 28, 50 i 135mm oraz automat przesuwu z wygodnym chwytem, mający również funkcję zdjęć seryjnych.

   ZENITa z kilkoma obiektywami w komplecie, posiadam od wielu lat, dobra lustrzanka, choć ciężka .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Dino napisał:

   Dzięki, tych linków akurat nie przeglądałem. Czuję, że będzie z tej lustrzanki niezła zabawka, w komplecie mam trzy obiektywy - 28, 50 i 135mm oraz automat przesuwu z wygodnym chwytem, mający również funkcję zdjęć seryjnych.

   ZENITa z kilkoma obiektywami w komplecie, posiadam od wielu lat, dobra lustrzanka, choć ciężka .

Zainteresował mnie trochę ten aparat, chciałem wiedzieć coś więcej i znalazłem instrukcję obsługi. Co prawda po angielsku, ale przemieliłem przez translatora i taki wyszedł efekt, myślę że też się przyda.

translate.googleusercontent.com/translat...d-Lsbn5Ec22QZA-W_ppw
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

Dzięki serdeczne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Otrzymałem dzisiaj nowe zabawki, oczekiwana Smena, rozmnożyła się w cudowny sposób po drodze i dotarły do mnie dwa pokolenia tych aparatów.

      Smena 8M i Smena Symbol
   Kawałek historii współczesnej, na szczęście nie do końca zapomniany dzięki lomografii .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
dinoooo !!!!!!!! a ciebie to nikt wczesniej nie ope-er ? to ty sie aparatami i wszystkim co ma "foto" w nazwie tak bardzo interesujesz i ty pozwoliles takiemu jednemu amatorowi robic zdjecia na spotkaniu ?? normalnieeee.... ez ty, no !

bym wiedzial to od razu dalbym ci aparat do "ręców"

p.s. mnie kreci tez wszystko co "foto", tylko czasu nagminnie brak zawsze zeby sie bardziej poswiecic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
ulv72 napisał:
dinoooo !!!!!!!! a ciebie to nikt wczesniej nie ope-er ? to ty sie aparatami i wszystkim co ma "foto" w nazwie tak bardzo interesujesz i ty pozwoliles takiemu jednemu amatorowi robic zdjecia na spotkaniu ?? normalnieeee.... ez ty, no !

bym wiedzial to od razu dalbym ci aparat do "ręców"

p.s. mnie kreci tez wszystko co "foto", tylko czasu nagminnie brak zawsze zeby sie bardziej poswiecic


   Wątek jest już tydzień, a mnie lenistwo fotograficzne dopadło na spotkaniu i zrobiłem tylko dwa zdjęcia i dwa krótkie filmiki. Poza tym, zdjęcia wyszły dobrze, nie narzekaj .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
455 Postów
Wojtek B.
(DZIKI)
Wyjadacz
Długi czas miałem ósemkę, tani aparat, stosunkowo dobra jakość zdjęć. Chyba pół Polski miało swojego czasu Smenki. Zanim miałem Smenę, wcześniej posiadałem jeszcze tańszy w eksploatacji aparat Agat (nie pamiętam nr.Agat 18 chyba to był). Też był produkcji CCCP. Z jednej rolki filmu strzelało się nawet 74- 77 zdjęć. Co prawda jakość już nie ta (13/10 cm był formatem optymalnym) najlepiej też było nim pstrykać w cz/b. Kolor wychodził mglisto, ziarnisty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(alfred)
Wiking
Coś mało nas fanów fotografii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok