Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Adam G. Wold (5040 niezalogowanych)
239 Postów

(FOTOGRAFIK)
Stały Bywalec
Moje moje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(marcoo)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
rhplus napisał:
Dino napisał:

   Otrzymałem dzisiaj nowe zabawki, oczekiwana Smena, rozmnożyła się w cudowny sposób po drodze i dotarły do mnie dwa pokolenia tych aparatów.

      Smena 8M i Smena Symbol
   Kawałek historii współczesnej, na szczęście nie do końca zapomniany dzięki lomografii .



Uuuuuuuuuu.... Mialem to cacko... niezle smigalo... nawet gdzies w polsce mam do niego lampe na 10m kabelku ... Teraz raczej Nikon D700 ale mam tez kolekcje innych sprzetow... ale nie wiem czy sa jeszcze sprawne bo nie mialem czasu ich testowac...
Jak nie zapomne to pstrykne fotke... a narazie Olipusik



   Przywiozłem sobie niedawno Zenita 21XS z dwoma obiektywami i konwerterem x2. Lampę prod. ZSRR zasilaną z sieci również mam do sowieckich cacek.



A to wspomnienie zimy, wykonane kolejną zabawką: Pentax P30.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
Coś się pop... "Serwerynowi".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak

   Ciężkie czasy nastały dla miłośników fotografii analogowej. Pomimo koszmarnie taniego sprzętu, zarówno aparatów, jak i wyposażenia ciemni, istnieje poważny problem z cyfryzacją wykonanych obrazów. Na firmy nie ma co liczyć, dno totalne. Przetestowałem dwie firmy wykonujące skany, jedną w PL, drugą w NO. Oba testy zakończyły się porażką i zniszczeniem powierzonych negatywów. Norweska firma była o tyle lepsza, że zniszczyła tylko 3% negatywów (w PL ok. 20%), oraz zaśmieciła 30% skanów (75% w PL).

Oto przykładowy skan z zaznaczonymi niektórymi wadami:



   W związku z tym moja prośba do ludzi mających praktyczne doświadczenie ze skanowaniem. Jaki model skanera wybrać, aby uzyskać skany zbliżone jakością do profesjonalnych i nie przepłacić (rozsądny stosunek cena/jakość)?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Wojtek Koltuniuk
(WOJO73)
Nowicjusz
Witajcież
A lubicie się włóczyć? Łazić gdzie popadnie z aparatem? podrzućcie jakieć linki pliss
ja moge ten www.mielizna.cdx.pl
kurde fajne te aparaty z minionego wieku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
206 Postów

(20cm)
Stały Bywalec
Dobrze jest z dystansu na wszystko popatrzeć od czasu do czasu.
Dwadzieścia centymetrów to dla jednych dużo dla innych mało...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
239 Postów

(FOTOGRAFIK)
Stały Bywalec
Dodalem to juz gdzies na forum... ale latwo sie tu pogubic... wiec i tu podrzuce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1381 Postów

(wilk stepowy)
Maniak
Jest śliczne...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Kuba Jakub
(Kubaa)
Wiking
Dino napisał:
[quote]rhplus napisał:
[quote]Dino napisał:

   Otrzymałem dzisiaj nowe zabawki, oczekiwana Smena, rozmnożyła się w cudowny sposób po drodze i dotarły do mnie dwa pokolenia tych aparatów.

      Smena 8M i Smena Symbol
   Kawałek historii współczesnej, na szczęście nie do końca zapomniany dzięki lomografii .


prod. ZSRR zasilaną z sieci również mam do sowieckich cacek.



Zaczynałem od takiej 8M
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok