Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Paweł Polakiewicz Anna Cyran (4752 niezalogowanych)
7 Postów

(milenka)
Wiking
Ja wiem o co Wam tu chodzi chcecie aby to ona sie poddala i wtedy bedzie wasze na wierzchu ! Dziecinada , 15 km ode mnie jest zaklad psychiatryczny moge tam pojechac i wam zarezerwowac wolne miejsce hahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Sethur napisał:
Nie do konca to mialem na mysli Obywatelu Jasta.. pisalem juz kiedys, ze ceny aut nowych w zasadzie wszedzie sa kalkulowane tak, aby przecietny Kowalski mogl sobie kupic nowe auto klasy C (od compact), za rownowartosc swojego rocznego wynagrodzenia (brutto).. Tak to dziala w niemal calej UE, w USA.. a takze w Skandynawii. W Niemczech srednia krajowa to ok 21.000EUR (brutto), i za to mozna w Niemczech kupic Golfa.. podobnie w Norwegii - srednia krajowa to jakies 254.000NOK, i za to takze da sie kupic Golfa... O polskiej sredniej nie wspominam..


Obywatelu Sethur nie PiSdijcie tu głupot. Popatrzcie sobie na ceny w USA
configurator.vw.com/ihdcc/configurator.html
18000$ to średnia krajowa dla pomywacza w Mac Donalds
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
jasta102 napisał:
Sethur napisał:
Nie do konca to mialem na mysli Obywatelu Jasta.. pisalem juz kiedys, ze ceny aut nowych w zasadzie wszedzie sa kalkulowane tak, aby przecietny Kowalski mogl sobie kupic nowe auto klasy C (od compact), za rownowartosc swojego rocznego wynagrodzenia (brutto).. Tak to dziala w niemal calej UE, w USA.. a takze w Skandynawii. W Niemczech srednia krajowa to ok 21.000EUR (brutto), i za to mozna w Niemczech kupic Golfa.. podobnie w Norwegii - srednia krajowa to jakies 254.000NOK, i za to takze da sie kupic Golfa... O polskiej sredniej nie wspominam..


Obywatelu Sethur nie PiSdijcie tu głupot. Popatrzcie sobie na ceny w USA
configurator.vw.com/ihdcc/configurator.html
18000$ to średnia krajowa dla pomywacza w Mac Donalds


1. Wez pod uwage, co jest klasa srednia w USA, co nie zmienia faktu ze Golfa da sie za tyle kupic..
2.Srednia krajowa.. nie srednia dla kogostam.., w hameryce przecietny mr.Smith nie zarabia kokosow.. tylko wlasnie 18- 22 tys dolcow rocznie

Taaki tip: Odpolitycznij sie.. zycie stanie sie duzo prostsze..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Przeciętny Kowalsky, albo Smith to sobie kupi przynajmniej 2,5 golfa, anie tak jak piszesz 1. ot i tyle bez POlityki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
251 Postów

(broom feie)
Stały Bywalec
pikol napisał:
Ja proponuje aby zostaly juz zablokowane odpowiedzi to tego pytania , bez sensu dziecinadaProponuję przenieść się na inne forum jak te jest be...
I będzie po kłopocie...
Naprawdę polecam , dostosować się lub nie udzielać głupich rad .
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
pikol napisał:
[quote]Zuzu napisał:
[quote]betty napisał:


tak skończyłem podstawówkę jak i zdecydowana większość Polaków i nie ma czym tu się chwalić, ot taka kolej rzeczy na drodze edukacji człowieka.


z czytaniem ze zrozumieniem jak narazie to TY masz problem bo autorka miala na mysli ze skonczyles TYLKO podstawowke, a teraz proba blysku i zamydlenia oczu i zeby ja zgnoic mydlisz jej oczy ! Mysle ze dala sobie spokoj i ma bo prozba z podwierdzeniem jej niepewnosci wynikla ublizaniem i docinkami jej !


Polecam przyswoić sobie takie pojęcia jak ((uwaga teraz padną dwa trudne słowa)) ironia i sarkazm, a potem silić się na to czy potrafię czytać ze zrozumieniem

Co do docinków to czy osoba która uważa się za wykształconą (pewnie skończyła "studia wyższe" ) i czytała informacje zawarte na oficjalnej stronie urzędu norweskiego (TOLL) po polsku w dodatku na nie sobie nie zasłużyła, jeśli nadal ma wątpliwości do tego czy można poruszać się pojazdem zarejestrowanym poza NO?

Ubliżać to autorka tematu z tego co widzę najlepiej potrafi bo ja nikogo tu od pół-mózgów nie wyzywam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(milenka)
Wiking
a ja Ci polecam zebys zaczal leczyc sie na glowe bo juz wymyslasz ironie i sarkazmy uzywasz slow a zapewne nawet nie znasz ich znaczenia , ale za chwile bedziesz chcial sie znowu mondralowac i przeczytasz znaczenie slow i bedziesz uswiadamial ludziom tempym na forum jaki to Ty mondry jestes a wszyscy inni dookola to tepaki: i debile laugh: !

TO ZE NIE UMIESZ CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM WLASNIE POTWIERDZILES JUZ 2 RAZ , apropo betty to niby z jakiej racji ona miala byc mila dla Ciebie po tym w jaki sposob sie do niej odnosiles !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
mikii napisał:
a ja Ci polecam zebys zaczal leczyc sie na glowe bo juz wymyslasz ironie i sarkazmy uzywasz slow a zapewne nawet nie znasz ich znaczenia , ale za chwile bedziesz chcial sie znowu mondralowac i przeczytasz znaczenie slow i bedziesz uswiadamial ludziom tempym na forum jaki to Ty mondry jestes a wszyscy inni dookola to tepaki: i debile laugh: !

TO ZE NIE UMIESZ CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM WLASNIE POTWIERDZILES JUZ 2 RAZ , apropo betty to niby z jakiej racji ona miala byc mila dla Ciebie po tym w jaki sposob sie do niej odnosiles !


Niestety nie jestem wstanie pojąć jaki przekaz zawiera twoja wypowiedź, pomimo tego, że posiadam wysoce rozwiniętą zdolność wyszukiwania trudnych i rzadkich słów(wyrażeń) w internecie.

Nie posiadam w swoim otoczeniu najinteligentniejszych istot na ziemi takich jak pantofelki czy ameby żeby ich zapytać o to co przelałeś na klawiaturę, ale zaraz może się uda i spróbuję zapytać roztoczy jak tylko jakieś spotkam?
Tylko jak w Norwegii spotkać jakieś roztocze które mówi po polsku?

Nie napisze że jestem "najmondżejszy" tylko z tego powodu że jestem najskromniejszą osobą na tym forum, ba może nawet w całej Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów

(dziewczyna szamana)
Początkujący
z tego co ja wiem to obecnie mozna jezdzic tylko 3 miesiace na polskich blachach...nie slyszalam zeby cos w tej sprawie sie zmienilo...
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
251 Postów

(broom feie)
Stały Bywalec
dziewczyna szamana napisał:
z tego co ja wiem to obecnie mozna jezdzic tylko 3 miesiace na polskich blachach...nie slyszalam zeby cos w tej sprawie sie zmienilo...
pozdrawiam

]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok