Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Yerba Mate - Norwegia

Czytali temat:
Bartłomiej Malesza Przewóz Osób, Paczki Polska-Norwegia-Polska sambuka A Agnieszka Kajka Kamil Wisniewski Agnieszka Korecka Familie Eiendom AS darek koska Anna B M@rek K@@@ Milus13 PREMIUM ENTREPRENØR AS Przyczyna (6847 niezalogowanych)
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Witam.
Czy są tutaj jacyś mateiści (miłośnicy picia Yerba Mate)?
Chciałbym się wymienić informacjami na temat: gdzie można w Oslo kupić osprzęt i samą Yerbę, czy w ogóle można tutaj pić Yerbę, i czy są chętni na wspólne siorbanie?
Ja piję Yerbę od 2 lat, ale teraz mi trochę sprzet się zużył i chętnie przyjmę info o dystrybutorach

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Ha, jestem, ale w Stavanger. Troche tu ciezko, ja kupuje w sklepie u turka, ale nie jest to najlepsza yerba jaka pilem. Jest jeden sklep internetowy: www.yerbamate.no/pages/butikker-som-selger-yerba-mate
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów

(szamanka)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
161 Postów
Stały Bywalec
To chyba cos dla zapasnikow:

- jeb na mate!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Ha !!! Dzięki dzięki dzięki
Może któregoś dnia umówimy się na jakieś siorbanie
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
ftw napisał:
To chyba cos dla zapasnikow:

- jeb na mate!


Niestety nasz slynny kolega z Japonii Ya Yami Omate wielbiciel mate i zapasow pojechal do domu na urlop.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Dawka Strachu , do tego tematu :
za Słynnym bratem gogle ...

W jednym z badań, którego wyniki opublikowano w 2008 r., wykazano, że w napoju yerba mate przyrządzanym w tradycyjny, południowoamerykański sposób i pitym w ilościach, które zwykle spożywa się w Ameryce Południowej,
... występuje dawka silnie rakotwórczych policyklicznych węglowodorów aromatycznych (PWA) porównywalna z dawką dostarczaną organizmowi przez osobę palącą paczkę papierosów dziennie. ...Należy zauważyć, iż tradycyjny sposób przyrządzania napoju wiąże się z zalewaniem wodą tej samej porcji liści kilkanaście razy i wypijaniem wszystkich otrzymanych porcji napoju.
...Badania wykazały powiązanie pomiędzy ilością spożytej yerba mate, a zawartością policyklicznych węglowodorów aromatycznych w ludzkim ciele[
....[b] Wiadomo jest, że PWA, w szczególności benzopireny, mają właściwości rakotwórcze; co najmniej 15 związków PWA zostało znalezionych w różnych odmianach yerba mate. [/b]
...Związki te zostały wyizolowane i zidentyfikowane za pomocą ekstrakcji sorpcyjnym mieszadełkiem magnetycznym (stir bar sorptive extraction – SBSE) oraz HPLC z detekcją fluorescencyjną (HPLC-FLD). ...Całkowita ilość PWA znalezionych w różnych próbkach brazylijskiej yerba mate wahała się między 600-2300 ng/l, przy czym najwięcej było naftalenu, acenaftenu i fenantrenu.....
---
I tak dalej ... bla ... bla, bla ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rena Wodecka
(Rena89)
Wiking
Ja zapraszam do mnie do Krs. Posiorbiemy razem ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Posiorbcie sobie tyskusia od przemyta
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok