Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8929 Postów
Maniak
Andre ved mark napisał:
mam znajomych w kilku firmach i na te układy z szefem to ciężko liczyć u mnie jako w szanującej się firmie możemy kupować materiały na prywatne konto a z firmowym upustem ale jest zapowiedziane .....firma nigdy nie będzie dawać godkjentu na fuchy !
Jednak
Można przecież , zgłosić w firmie daną "FUCHĘ" jako normalne zlecenie .
Fakt , że firma naliczy wtedy swoje narzuty , jednak zawsze coś za coś .
Jak ktoś chce mieć legalne poświadczenie ... co zawsze wiąże się z gwarancją to MUSI ZA TAKĄ czynność zapłacić .
---
Przecież dlatego właśnie , Powołano parę lat temu tą Instytucję , by ukrócić trochę Szarą strefę .
---
Ech
Poszukuję pracy , ponieważ się nudzę .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
Artur Gardynecki
(voyager7)
Początkujący
Ja też potrzebuje takiego polskiego elektryka który na pewno pracuje w norweskiej firmie i wystawią odpowiednie dokumenty na robotę. Oczywiście za wszystko zapłacę normalne stawki norweskie.
Z polakiem prędzej dogadam się żeby robota była dobrze i sprawnie wykonana. Widziałem jak norwescy elektrycy robią to tylko współczułem inwestorowi. Sam, ten norweski inwestor, mnie poprosił abym przeciągnął siedem żył w cienkiej rurce bo dwóch norweskich elektryków bawiło się z tym przez dwa dni po dwie godziny dziennie i nie dali rady przeciągnąć przewodów. A dla mnie to była śmieszna sprawa i w niecałe pół godziny i po robocie. Tamci nie pomyśleli wcześniej położyć grubszej rurki i oczywiście za swoje błędy i niepotrzebnie nadrobione godziny skasowali, każdy po 600 plus mva, plus poniszczony materiał i poniszczone ściany. Kładłem też sam niektóre przewody i zakładałem puszki oczywiście za pozwoleniem i pod kontrolą elektryka. Tylko pomagając elektrykowi może czasami trochę zaoszczędzić na robociźnie. Za resztę trzeba ostro bulić.
Podobnie z hydraulikiem.
Może ujawni się tutaj jakiś konkretny elektryk.
Znam takiego jednego mieszka u mnie ale jego norweska firma elektryczna prawie już bankrutuje i nie bawią się drobną elektryką.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
Fakt!

Norwescy fachoffcy to profesjonalisci,ale - z wygladu!
Wystrojeni od stop do glow,w firmowe,markowe ciuszki,poobwieszani sprzetem,dowozeni wymalowanym,firmowym autem...

Zeby tak sie znali na robocie,jak wygladaj,to moze cos by z nich bylo!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Rafal Koziol
(blastoz)
Wiking
luj napisał:
Gdzie jest to Godkjent,bo nie moge znalezc?!
Widzę Mr Funnyman znalazł mój wątek.

A tak do tematu.
Znam ludzi, którzy tak właśnie ogarniali elektrykę. Wiadomo: po znajomości, ale mają pełną dokumentacje tyle, że bez gwarancji. Mi to wystarczy.
Nawet jeśli nikt nie zna nikogo takiego, to może macie jakieś doświadczenia o których chętnie poczytam. Znajomy np. polecił mi Nygard Elektro bo jest najtańszy w mieście i nie opierdala się tylko robi. Po oględzinach faktycznie wycenił na 50-55 tyś kr czyli o 25 mniej niż Otera, którą gościłem kilka dni wcześniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
ja mam doświadczenia o których możesz poczytać
dzwonił mi kilka razy klient polak ale nie miałem ochoty jechać oglądać tej roboty bo ponad 20 km . remontował piwnicę pod wynajem do zamieszkania a do zrobienia było przeniesienia zasilania z parteru do tej piwniczki , zamontowanie podlicznika , ogrzewanie podłogowe w łazience , instalacja w mieszkaniu około 40 m kwadrat , zamontowanie całego osprzętu .
z doświadczenia ( bez oglądania ) to jest około 100 ... 120 roboczogodzin
zadzwonił już chyba trzeci raz i mówi że bym przyjechał w końcu oglądnąć bo on już ma dwóch gości z adecco co mu to zrobią za 8 000 nok !!! no to bez uniesienia podziękowałem mu i że nie będę się już fatygował oglądać bo ja mu tego taniej nie jestem w stanie zrobić
jak będę miał do wyboru zbieranie puszek a taką fuchę to się zastanowie
zajebiści są ci przesiedleńcy na dorobku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Mi tam elektryk powiedział za przeniesienie części bezpieczników na inne piętro (12 po 6 na skrzynkę i jego materiał) 20+ tyś z gokjent. po za tym wykonanie całej instalacji po mojej stronie za ile i jak, nie ważne ma być zgodnie ze wszystkimi normami...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
dlatego że od takiej skrzynki jak to nazywasz nie bierze się na godzinę .....taryfa wzrasta kilkakrotnie ....robota zajęłaby od 10 do 16 godzin , materiał różnie ....zależy co tam masz ale średnio 4000 ...6000 . reszta to zarobek elektryka za fachową robotę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Andre ved mark napisał:
dlatego że od takiej skrzynki jak to nazywasz nie bierze się na godzinę .....taryfa wzrasta kilkakrotnie ....robota zajęłaby od 10 do 16 godzin , materiał różnie ....zależy co tam masz ale średnio 4000 ...6000 . reszta to zarobek elektryka za fachową robotę

Ja nie twierdze że to źle, jeden bezpiecznik liczony jest ca 1 tyś kr plus godziny na firmę do zafakturowania, bo przecież w jedną godzinę tego nie da rady zrobić.. chodzi głownie o dwie sprawy. po pierwsze to to że będzie zrobione w tych pieniądzach i dobrze, bo jak słyszę w pracy od norków za co płacą grube pieniądze. za byle pierdołę którą elektryk potrafi robić trzy razy to przy takiej instalacji by mnie pewnie 100k brakło
Po drugie całą instalację za bezpiecznikami mogę zrobić "sam" tylko ma być dobrze np. bez gniazdek z bolcem..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów
marionetka O
(marionetkaevli)
Początkujący
Mi firma za wymiane el. Zaspiewala 110 000 kr na 68 metrach. A polak na czarno 50 000 z uprawnieniami ale bez faktury czyli odpada. Smieszne kwoty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Nati ...
(wioletka35)
Wiking
Jak zwykle żadnych istotnych informacji na temat tylko same głupie komentarze...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok