Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Bushcraft - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Zbigniew Karpinski mart enty Kasia K aris999 Łukasz Ch Maciej Jacek Nawrocki Jaqbson mario6 Przemyslaw Rybkowski (2348 niezalogowanych)
2 Posty
Jaqbson
(Jaqbson)
Wiking
Witajcie drodzy forumowicze
Wybieram się niedługo do znajomych do Oslo i chciałbym sie Was spytać, jak to jest z rozbijaniem namiotów w lasach i w górach? Chodzi mi tu stricte o bushcraft/survival, czyli rozbicie obozowiska na jedną noc(w tym rozpalenie ogniska) i pójście dalej. Jak to wygląda od strony prawnej? Wiem że pogoda nie zachęca do spacerów ale właśnie takie warunki dla mnie są najlepsze no i oczywiście czy może znacie jakieś dobre miejsca na taki wypad (do 50km od Oslo). Dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów

(Diktig og justiceforall)
Początkujący
Rozpalanie ognisk w dzikich miejsach jest zazwyczaj dozwolone od 15 wrzesnia do 15 kwietnia. Podobnie biwakowanie na dziko bez wzgledu na forme wlasnosci danego miejsca, mozna przez 48 godzin, z zachowaniem odleglosci min. 150 m od najblizszych zabudowan.
To prawo nazywa sie tu allemansretten.
W okolicy Oslo jest duzo lasow i w miare pustych terenow, na tyle, ze w lasach Østmarka zyja wilki. Inne tereny latwo dostepne publicznym transportem to Lillomarka (na polnoc od Oslo, stacje kolejowe Nittedal, Movatn); lasy Finnermarka na zachodzie od Oslo (okolice Lier), czy tez wspomniane lasy Østmarka.
Powodzenia, bardzo ciekawy sposob spedzania czasu.

Jaqbson napisał:
Witajcie drodzy forumowicze
Wybieram się niedługo do znajomych do Oslo i chciałbym sie Was spytać, jak to jest z rozbijaniem namiotów w lasach i w górach? Chodzi mi tu stricte o bushcraft/survival, czyli rozbicie obozowiska na jedną noc(w tym rozpalenie ogniska) i pójście dalej. Jak to wygląda od strony prawnej? Wiem że pogoda nie zachęca do spacerów ale właśnie takie warunki dla mnie są najlepsze no i oczywiście czy może znacie jakieś dobre miejsca na taki wypad (do 50km od Oslo). Dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jaqbson
(Jaqbson)
Wiking
Wielkie dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok