Aktualności

Przed nami słoneczny weekend. W prawie całym kraju około 20 stopni na plusie

Natalia Szitenhelm

27 maja 2020 11:44

Udostępnij
na Facebooku

W weekend słońce zaświeci w całym kraju./ Na zdjęciu: Åndalsnes Jon Anders Dalan on unsplash.com

Meteorolodzy z Norweskiego Instytutu Meteorologicznego na zbliżający się długi weekend zapowiadają nadejście lata. Do kraju fiordów napłynie ciepłe powietrze, przez co termometry w praktycznie całym kraju pokażą około 20 kresek powyżej zera. Nawet w słynnej norweskiej stolicy deszczu, czyli Bergen, weekend zapowiada się ciepło i bez opadów.
Reklama
Przed mieszkańcami Norwegii kolejny długi weekend - 31 maja wypadają Zielone Świątki (Første pinsedag), zaś 1 czerwca to tzw. Poniedziałek po Zielonych Świątkach (Andre Pinsedag), który w kraju fiordów jest dniem wolnym od pracy. Dla wszystkich, którzy planują wypoczynek, meteorolodzy z Instytutu Meteorologicznego mają dobrą wiadomość - pogoda w długi weekend z pewnością dopisze.

Poniżej: na poniższej infografice widać, że w praktycznie w całym kraju z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej.

Nawet 27 stopni na plusie

W piątek temperatura w praktycznie całej Norwegii oscylować będzie wokół 20 stopni Celsjusza. 

Zdecydowanie najcieplej będzie w ten weekend w Oslo, gdzie od piątku temperatura zacznie wzrastać. W Zielone Świątki pogoda będzie idealna, by spędzić czas na dworze - bezchmurne niebo i 25 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej będzie w poniedziałek - 27 stopni na plusie. Temperatura spadnie dopiero 4 czerwca:
yr.no
Ogółem mieszkańcy całego południa będą mogli cieszyć się słońcem w nadchodzący weekend. Choć nie wszędzie będzie tak gorąco jak w stolicy - np. w Kristiansand w sobotę, niedzielę i poniedziałek temperatura oscylować będzie wokół 17-18 stopni Celsjusza. Podobnie w Stavanger, gdzie meterolodzy przewiują 16 stopni w sobotę, zaś w niedzielę i poniedziałek 18 stopni.
Wielu mieszkańców stolicy z pewnością spędzi czas nad wodą. Na zdjęciu: Sørenga, Oslo.
Photo by Eirik Skarstein on Unsplash

Deszczowa stolica bez deszczu

Nazywane przez wielu najbardziej deszczowym miastem w Norwegii - Bergen - w długi weekend będzie pełne słońca. Temperatura zacznie rosnąć od piątku by w długi weekend wynosić 20 stopni na plusie.
yr.no
W środkowej części kraju słonecznie i bezdeszczowo. W Mo i Rana w niedzielę i poniedziałek będzie ok. 18-19 stopni na plusie, zaś w Trondheim termometry wskażą 23 kreski powyżej zera.

Słońce w całym kraju

Na zachodnim wybrzeżu również dużo słońca. W Ålesund w weekend termometry wskażą ok. 20 stopni Celsjusza. Zaś w Kristiansund trochę chłodniej, bo 15 stopni na plusie, ale nadal słonecznie. 

Na Północy kraju, gdzie w czwartek i piątek można spodziewać się opadów i niższych temperatur, słońce wyjdzie dopiero w weekend. W Bodø w sobotę będzie 11 stopni Celsjusza, a w niedzielę i poniedziałek - 15 stopni Celsjusza. w Tromsø 31 maja ma być ok. 12 stopni na plusie, zaś w niedzielę 15 stopni:
yr.no
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram