Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Koronawirus w Norwegii: najnowsze informacje

Emil Bogumił

20 lipca 2020 14:37

Udostępnij
na Facebooku
5
Koronawirus w Norwegii: najnowsze informacje

Aktualne informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Norwegii. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Bieżące informacje na temat sytuacji w kraju fiordów: postanowienia rządu, aktualne informacje. Artykuł aktualizowany.

NOWE OGNISKA INFEKCJI W 69 GMINACH

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) poinformował 1 sierpnia, że 69 gmin musi podjąć stanowcze działania w związku z wystąpieniem w nich nowych ognisk wirusa covid-19.

FHI nie podaje nazw gmin, wyszczególnia jedynie ile i w jakich okręgach sie znajdują:
Agder (4), Innlandet (5), Møre og Romsdal (3), Nordland (4), Oslo (1), Rogaland (8), Troms og Finnmark (7), Trøndelag (7), Vestfold og Telemark (5), Vestland (7), Viken (18). 

Wzrost i rozprzestrzenienie się zakażeń nastąpiły po tym, jak w okresie 17-31 lipca podczas dwóch rejsów na statku Roald Amundsen, należącym do linii Hurtigruten, odkryto 33 przypadki zakażenia koronawirusem.
Poniżej: komunikat FHI o przypadkach zakażeń w gminach

Prawie 400 pasażerow obu rejsów musi zostać poddanych kwarantannie. Problem polega jednak na tym, że Hurtigruten nie zastosowało się do zaleceń FHI, by jak najszybciej poinformować pasażerów o przypadkach zakażeń wirusem na pokładzie statku. Pierwszą infekcję odkryto w środę 29 lipca. Pasażerów poinformowano jednak o tym dopiero dwa dni później - 31 lipca w piątek, po tym, jak statek zacumował w Tromsø. Osoby przebywające na pokładzie zeszły na ląd, służby do tej pory próbują skontaktować się z niektórymi uczestnikami rejsu, by poinformować ich o obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie.

NORWEGOWIE BĘDĄ MIELI DOSTĘP DO LEKU NA COVID-19

Dzięki porozumieniu w sprawie wspólnych zamówień na medyczne środki przeciwdziałania, zawartym między innymi przez Norwegię z Unią Europejską, kraj fiordów zapewnił sobie dostęp do leku na koronawirusa - Remdesivir.

29 lipca Komisja Europejska podpisała porozumienie z amerykańskim koncernem farmaceutycznym Gilead Sciences, zgodnie z którym Remdesivira wystarczy na leczenie około 30 000 pacjentów z ciężkimi objawami COVID-19. Wartość kontraktu to 63 mln euro.

Gilead jeszcze w tym roku chce dostarczyć między innymi norweskim pacjentom lek na COVID-19. Zatwierdzony w czerwcu Remdesivir, był już testowany w Norwegii podczas przeprowadzanych badań WHO Solidarity. To pierwszy lek, który w tym klinicznym badaniu wykazał się dużą skutecznością wśród pacjentów z koronawirusem. Od początku lipca Remdesivir jest dopuszczony do komercyjnego stosowania przy leczeniu SARS-CoV-2.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

02-08-2020 13:14

tedi2707 napisał:
lek już był zanim nastąpił wirus 19

...jezeli tak ,,,to dlaczego pandemia ciagle trwa?ludzie umieraja ...podobne mialo byc to do grypy...a jest lato...i ludzie na grype o tej porze roku raczej nie choruja....wiec? madralo z jutuba?

piotr s

01-08-2020 23:14

lek już był zanim nastąpił wirus 19

Joanna Kuchnicka

31-07-2020 13:48

J89 napisał:
Jakie jest ryzyko zamknięcia granic/wprowadzenia z powrotem kwarantanny dla Polski w obecnej sytuacji?

50\\50

Tolll Bra

31-07-2020 11:17

Zamknąć granice jak najszybciej. Blokować wira.
Więcej "pølse " dla Nas!!!

J89

30-07-2020 15:12

Jakie jest ryzyko zamknięcia granic/wprowadzenia z powrotem kwarantanny dla Polski w obecnej sytuacji?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok