10
dni
do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii!
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Norwegia przywróci kwarantannę dla Polaków? Rekord zakażeń nad Wisłą

Emil Bogumił

31 lipca 2020 06:00

Udostępnij
na Facebooku
20

Sytuacja w Polsce pogarsza się z dnia na dzień. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Rzecznik rządu, Piotr Mueller, poinformował o możliwości ponownego wprowadzenia kwarantanny dla osób powracających z niektórych państw. Niepokojące trendy w Polsce zauważyli również Norwegowie, którzy obserwują wzrost zakażeń nad Wisłą. W czwartek, 30 lipca, wskaźniki nowych infekcji zanotowały rekordowe 615 przypadków.
Reklama
Od kilku dni służby w Polsce notują wysokie liczby nowych zakażeń koronawirusem. We wtorek odnotowano ich 502, a w środę 512. Rekord padł w czwartek, 30 lipca, kiedy Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych przypadkach. Od początku pandemii potwierdzono w Polsce infekcję u 45 031 osób, a 1 709 z nich zmarło.

Norweskie instytucje obserwują Polskę

Wzrost zachorowań w Polsce zauważalny jest za granicami kraju. Norwegowie poinformowali, że jeszcze w tym tygodniu 10-dniowa kwarantanna obejmie wszystkich, którzy podróżują z Belgii. Podobna sytuacja może spotkać osoby przemieszczające się z Czech. Wskaźniki dla tych państw wynoszą obecnie ponad 20 potwierdzonych przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Zaraz za obywatelami tych państw znajdują się m.in. Polacy. FHI poinformowało, że na cenzurowanym znajdują się obywatele Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii i Polski. We wszystkich tych krajach zaobserwować można niebezpieczne trendy, dotyczące wzrostu liczby zachorowań. Obecny wskaźnik dla Polski wynosi 14,3 zakażonych na 100 tys. mieszkańców i ciągle powiększa się.

Polski rząd przywróci obowiązkową kwarantannę?

Przywrócenie kwarantanny w Norwegii może być niedługo niejedynym problemem Polaków. Rząd RP zastanawia się nad wprowadzeniem obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla osób powracających z wybranych państw. – Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów – powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller podczas rozmowy z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Pod uwagę brana jest przede wszystkim Hiszpania.

Sytuacja w Polsce najgorzej wygląda na Śląsku oraz w Małopolsce. To właśnie tam odnotowuje się najwięcej nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 30 czerwca w województwie śląskim przybyło 160 nowych chorych na COVID-19. W małopolskim liczba ta zatrzymała się na 133 zdiagnozowanych osobach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


AlexG-C

05-08-2020 05:52

W obecnej chwili każdy z nas zmierza się z pandemią i doświadczeniem kruchości życia – jednocześnie widząc jego delikatność. Zdecydowaliśmy się, aby poprosić Panią o wsparcie naszego projektu. Pragniemy przedstawić portal www.e-spotkania.pl, którego głównym założeniem jest pełne optymizmu spojrzenie na przyszłość z obecnej sytuacji związanej z COVID-19.

Naszym celem, a zarazem ambicją, jest stworzenie platformy, w którym zagubiony i przytłoczony niespodziewanym kryzysem człowiek, spojrzy na niemoc całego świata – oczami optymisty. Serwis ma na celu jednoczenie, mobilizowanie do działania, ludzi potrzebujących wsparcia i adaptacji w nowej rzeczywistości. Często są to osoby, które nagle straciły pracę i zostały bez środków do życia, lub co więcej – doświadczyły straty kogoś bliskiego. Zakładamy, że projekt ruszy już w kwietniu br., dlatego zależy nam na współpracy z wyjątkowymi ludźmi. Korzystając z Pani autorytetu, pragnę poprosić o emocjonalne wparcie i dobre słowo dla ludzi, którzy znajdują się teraz w złym położeniu – czy to duchowym, czy życiowym. Nawiązujemy kontakt z profesorami medycyny, psychologii, ale też politykami i osobami, których osobowość przyczyni się do rozwoju i nada charakter projektowi. Serwis będzie promowany intensywnie na rynku polskim. Pragnę nadmienić, iż platforma będzie posiadała korespondentów z „całego świata” – na dziś są to już osoby z Kanady, Ukrainy, Hiszpanii i Majorki.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechce Pani przyłączyć się do współpracy oraz wesprzeć naszą pracę nad serwisem www.e-spotkania.pl i zagościć z napisanym „od serca” specjalnym materiałem Grand Opening (29 kwietnia 2020r godz. 10:30),wspomagając nas w dotarciu do jak największego grona odbiorców. Mamy nadzieję, że wspólnie zachęcimy innych, aby dołączyli do naszej inicjatywy. Razem spójrzmy w przyszłość zza pleców koronawirusa – oczywiście optymistyczną przyszłość! Możemy w ramach promocji zaproponować Pani przesłanie tekstu, gdzie będzie zawarta informacja o Państwa aktywności.

Oczekując na życzliwą odpowiedź, prosimy Panią o przedstawienie swojego punktu widzenia w tym właśnie „duchu”. Niech będą to wartościowe rady/porady/ wizje. Bardzo prosimy także o przesłanie swojego zdjęcia do wykorzystania na łamach serwisu, jeśli tylko wyrazi Pani na współpracę w naszym przedsięwzięciu.
Z wyrazami głębokiego szacunku,
Alex
redakcja@e-spotkania.pl

Tolll bra... Pieerdu pierdu, przestan bredzic..

Solomun .

01-08-2020 10:42

Największy wirus jest na Białorusi już 900 osób dziennie zakażonych,
Taki przedsiębiorca pogrzebowy stał się już Milionerem z nagrobkow i na koniec roku zamyka Biznes bo kasy aż konto pęka w szwach.. Więc korona Niektórym Służy..

Tolll Bra

31-07-2020 20:38

Sorry czasami piszę coś i czekam na odzywki INTELIGENTÓW!!!))))))))))))
Januszów

Tolll Bra

31-07-2020 20:36

"Krzysztof Ledniowski" i "Reme4"- ty to chyba partner Krzysztofa że stanąłłeś za nim. I dobrze takie czyny są słodkie.
Kobiety trzeba bronić.

Sorry czasami piszę coś i czekam na odzywki INTELIGENTÓW!!!))))))))))))

Tolll Bra

31-07-2020 20:24

W tym roku wziąłem wakacje w lipcu, bo bałem się że w sierpniu zamkną granice.
I pewnie tak się stanie.)
W Polsce część ludzi ma wyprane mózgi przez TVP - chodzą w maskach i są niemili
Jednak w NO jest ten joker na twarzy, często sztuczny, alr

Tolll Bra

31-07-2020 20:12

Na CHARLOTTENBERG GRENSE jest kontrola ale na norweskich rejestracjach machają ręką

Tolll Bra

31-07-2020 20:04

Nie ma kwarantanny

człowiekdemolka2000

31-07-2020 19:37

Jechałem dziś z Ystad do Oslo i nigdzie na granicy nr było problemu. Sprawdzają dokumenty, pytają się gdzie jedziesz i co robisz. A poza tym spoko.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram